Mutsuz olmak için mantıklı nedenleriniz var mı?

Sevgilim benden ayrıldı, beni sevmiyor diye ağlamak yerine ne kadar zor durumda olan insanlar var deyip içinde bulunduğunuz durumun değerini bilmek daha mantıklı değil mi?
İnsanoğlu, nankördür. Acı yaşamadığı halde, küçük şeyleri dağ gibi yapar. Sonra da ajitasyon, üzgün, bıkmışlık gibi davranışlar sergiler. Keşke etrafınızdaki sefalet çeken, zavallı insanları da görebilseniz; belki o zaman az da olsa anlarsınız sahte acılarınızın aciziyetini.

Hastanelerde can çekişen,
Oğlu, dayısı, babası, amcası şehit olan,
Bir kaza sonucu engelli kalan,
Görme, duyma, işitme engelli,
Fakir, evi olmayan, dışarıda yaşayan,
Ülkesini terk etmek zorunda kalan,
Anne babasını kaybetmiş,
Evi köyü yanmış, yok olmuş,
Evladını kaybeden insanlardan daha kötü mü durumdasınız?

Yaşamınızın değerini bilin, her şeye karşı ağlamayan, ayakta durun. Yukarıda yazılanlar sizin de başınıza gelebilir.
O yüzden içinde bulunduğunuz durumun değerini bilin.

0|0
24|1

En İyi Kız Görüşü

• Mutluyum cok sükür. her sabah sükrederim nefes aldigima, sahip olduklarima. Şükür bilinci mutluluk getiriyor, bolluk bilinci bollugu cekiyor bence. O yuzden cok dogru buldugum bir paylasim 👍👏

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• ALLAH razı olsun çok güzel bir paylaşım yapmışsın keşke böyle düşünen insanlar çoğalsada ülkemiz ve dünya daha paylaşımcı bir hal alsa duygular önemli

0|1
    0|0
  • Mutsuz olmak için büyük nedenlerim yok ama beni mutlu eden pek bir şey de yok.
    Ayrıca başkalarının acılarını görüp mutlu olmak nedir ya? Evet rezil bir dünyada yaşıyoruz ve dışarıda mutsuz olmak için çok büyük sebepleri olan insanlar var. Ne güzel bir haber 👏

0|0
    0|0
    • 1ay

Okuduğunu anlayamadın sanırım.
      Başkalarının acısı sizi mutlu etsin diye bir cümle yok.
      Sizden çok daha zor olan insanlar; neyse ki siz o kadar zor durumda değilsiniz; bunun değerini bilin manasında.

• 1ay

Benim için yine aynı kapıya çıkıyor. Okuduğumu net bir şekilde anladım. Sadece benim bakış açımdan başkalarının acı çektiğini bilmek bir şükür sebebi olamaz.

• Mutlu olmak için asla daha çok nedenimiz var ama mutsuzluğu seçiyoruz insanoğlu işte

0|0
    0|0
  • Sevdiğin bir insan senden ayrılınca dünyadaki tüm bu sorunlara karşı duyarlı olamıyosun önceliği kendisidir kişinin, bu yüzden en kolay acı başkasının çektiği acıdır.

0|0
    0|0
  • ben kafamda sevgilimn ailemden birileirn zarar gorup veya öldugu bile aklima getirip oturup olmayan birsey icin saatlerce agliyorum yeterki mutsuz olmak isteyeyim 😂😂

0|0
    0|0
  • Bende tam diyecektim ki Filisitinli çocuklar ölüyor filan dicektim önyargılı olmuştum içeriğini okuyunca size benim gibi düşünüyormuşsunuz.

0|0
    0|0
  • Mutsuz degilim biraz üzgünüm sadece.

0|0
    0|0
  • illa bu kadar büyük acılar yaşamaya gerek yok herkesin kendine göre bir derdi vardır üzüldüğü şeyler vardır insanız herşeye üzülebiliriz biraz abartıyosunuz

0|0
    0|0
    • 1ay

Abartan sizsiniz, her halta üzülmeye devam edin, beni bağlamaz. Kendinizi yiyip bitirin.

• Ben de şu an tam bunu düşünüyordum. Kendini sürekli acındıran her şyi abartan insanlar bana da itici geliyor.

0|0
    0|0
  • Ailenin verdigi aciyi hic bir sevgili veremez.. ask acisi ne ki..

0|0
    0|0
  • Mutsuz değilim zaten

0|0
    0|0
  • en buyuk nedenim kendim aklima olmayacak seyleri getiririm gozum dolar gulusum silinir en buyuk düşmanım kendimim

0|0
    0|0
  • Çok haklısın acı çekmiyorum diyemem ama halime Şükr etmekten, inanmaktan , çabalamaktan hiçbir zaman vazgeçmedim

0|0
    0|0
  • var evet

0|0
    0|0
  • Çok doğru 😑

0|0
    0|0
  • Çok güzel demişsin de herkesin acısı kendisine büyük

0|0
    0|0
  • hayatta yaşadıkların zaten mutsuzluk için fazla yeterli

0|0
    0|0
  • herkes yasadigini bilir. kimse beni ilgilendirmez. kimse benden daha cok aci cekiyor diye acim azalmiyor oyuzden baskalarinin acilarina bakip halime sukredicek durumlari gectim ben aştım yani. herkesin acisi sevgisi kadar demis muslum gurses.

0|0
    0|0
    • 1ay

Pekala, üzülmeye, acı çekmeye devam. Mazoşistler sizi.
      Bir gün yazımdaki olaylar başına gelsin görürüm ben seni.

• Malesef var

0|0
    0|0
  • mutsuzumm

0|0
    0|0
  • 6 yasındayken babam gözlerimin önünde öldü. Annem istemediğim halde başka bir adamla evlendi. Bu adamla kavga ettim annem onla evi terk etti tabii sonradan döndüler ama etti bir kere. Canımın sıkkın olduğunu ablama anlattım bana anlatma ilgilenmiyorum dedi. Ne kadar canım yandı bir bilsen. şu an ağlayan bir cocuk görsem içim acır. Dondurmaya bakan bir cocuk görsem gider alırım. Yemek yiyorsam kendi yediğimden onlara da alırım. Aç bir hayvan görsem karnını doyururum. Bence böyle şeyler yaşamış olsam bile üzülmeye hakkım yok benden kötü olanlar var. Mutlu olamıyorum diye üzülmüyorum artık bunu kabullendim başkalarının mutluluğu için çabalıyorum bence hâlâ dünya iyi bir yer olabilir

1|0
    0|0
  • Evde hergün tartışma var
    Sevdigim kişi beni sevmiyor
    Çirkinim
    Malım

1|0
    0|0
  • En iyisi bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0