Devletin aracını özel işlerde kullanmak ne kadar etik sizce?

İsim vermeyeceğim bir İl Özel İdaresinde staj yapıyorum. Sürekli belediye, İşkur, Valilik vb. yerlere gittiğim oluyor. Bugün yarım saat uzaklıkta bir yere idarenin aracıyla gittim yanımızda insan kaynakları müdürünün kızı da vardı. Kızının mezuniyet çekimi varmış süslenmiş püslenmiş onu fotoğrafçıya bıraktık epey gelmesini bekledik. Müdür beklememizi söylemiş. Benim işlerim aksadı öğle arasına denk geldi saatlerce gönderildiğim binada bekledim.Öyle sinir oldum ki müdürsen müdürsün devletin aracıyla kendi özel işlerini yapmak ne demek onun yüzünden canım çıktı beklemekten.

0|1
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• Burası Türkiye burda yanlış olmaz kurumlarda her şey doğrudur. Bu sadece senin gördüğün şey ya gormefiklerin? MEB tiner gönderiyor okullarda müdür tineri satıp cebe indiriyor. Daha bunun gibi bir sürü şey var. Mesela sinop da ki nükleer santral 22 milyar dolara mal oldu dediler japonya 19 milyar dolar dedi. Anlayacagin devlet malideniz yemeyen keriz lafiyla büyümüş insanlardan ne beklersin? Sen il özel idare dedin. Bak urfa il özel müdürü yemeğe gittikleri zaman kendi cebinden öder yakıtı kendi parasından verirdi. Ama ne oldu adamı görevden aldılar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yanlış birşey bu şikayet et

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Etik degil. Vergilerle miting yapmakta etik degil. Bizim toplumda normal karsilanir bu tip seyler

1|0
    0|0
  • hak yersın benzın at ne kadar kullandıysan hz omer devlet işlerinde ayrı şahsı işler ıcın gelene ayrı yakardı gaz yagını

0|0
    0|0
  • bizim sirketinde araçları var uydu takipli hepsi iş dışında amirlerimizin bilgisi dahilinde kullaniliyor belki 100 araç var. nediyelim seni sinir olmana üzüldüm

0|0
    0|0
  • fazla sesini cikartirsan stajindan olursun he de gec bence

0|0
    0|0
    • 1ay

O uüzden sustum

• 1ay

yani guclu olanlarin gucsuzleri yenmesi hep kendi dedigini yaptirmasi bu yuzden.

• Devletin o kadar kusuru var ki buna takılman çok komik :D

0|0
    0|0
  • Devletin aracıyla pkk ya destek oldular niye konuşmadın adam devlete hizmet ediyorsa 7 sülalesine devletin malını kullandırır kullanır devlete hizmet ediyo vergide ödüyor kimse karışamaz mahkemeye ver bak noluyo :)

0|0
    0|2
    • 1ay

Onlara kızıp tepki göstermediğimi kim söyledi?

• 1ay

Dediğim gibi devlet memuru herkes devletin malını terör ve suç işlemediği sürece istediği gibi kullanır

• bimere bas şikayeti görsün yazıktır yaaa

0|0
    0|0
    • 1ay

Benim şikayet ettiğim anlaşılır

• 1ay

Biliyorum vermediğini ama olayı bilen sadece 3 kişi var. Oklar beni gösterir.

• 1ay

sizin kararınız ne yapacak stajınımı yakacak

• Şikayet et.

0|0
    0|0
  • tanıdıklara yapılan kaydirmalar olmasa herkes hakkini bir tamam alirda imkansız bu

0|0
    0|0
  • bunlara gelene kadar daha neler var

0|0
    0|0
  • tartsimaya bile kapali bir konu

kullanamazzzz..

ama maalesef... sonu uzun bu cumlenin de

0|0
    0|0
  • Bazen olur

0|0