Yoldaki mendil satan çocuklar için ne yapıyorsunuz?

Marketten bir çikolata, bir çorap, eldiven ya da paket süt onları çok mutlu etmez mi?
Yapar mısınız böyle seyler?

Güncellemeler:
26gün soğuk havalarda bir eldiven, çorap ne mutlu eder onları

1|0
19|8

En İyi Kız Görüşü

• Elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Bütçem dahilinde hatta sokaktan kurtarabildiğimiz sürekli yardım yaptığımız bir ailemiz bile çocuklar sokak yerine şimdi okulda. Hepsi için yapmak isterdim ama bütçem ancak bu kadarına yetiyor.

0|0
    0|0
    • 26gün

çok iyisiniz keşke herkes bitr çocuk sahiplense sayıları azalır

Kızlar Ne Diyor 18

• Yardım ediyorum. Ama öyle sokakta her gördüğüm kişiye değil tabiki. O çocuklara mendil sattılar kişiler onların yakınlarında ve yamaçlarında dolaşıyorlar. Biraz dikkatli bakarsanız etrafa bir yerlere kuluçlanmış onları izlerken görebilirsiniz. O yüzden o çocuk zaten onu yiyemeyecek o yüzden vermeyi tercih etmiyorum. Ama onun haricinde yardım kuruluşları ve şahsi yardımlarım her zaman oluyor.

0|1
    0|0
  • Pizza yaptırıp götürmüştüm ya da pide gibi.. bir keresinde yanında arkadaşının olduğunu görmedim bir ayran almıştık, gittiğimizde iki çocuk vardı. Dur sanada alıyım geliyim dediğimde"yok abla gerek yok biz paylaşırız" demişti. Gerçekten çok duygulandım.
    Para vermektense ihtiyaçlarını gidermek daha güzel geliyor bana

1|0
    0|0
    • 1ay

Duygulanmamak elde değil

• 1ay

@KirpininZarafeti aklıma geldide. Arkadaşım evinin önünde görmüş bir tane, markete gidip bir sürü şey almış, çıkmış yanına gitmeye çalışmış, çocuk kaçmış ondan yanına yaklaşamamış korkudan. kim bilir neler yaşıyorlar

• 1ay

İnsanın içi cız ediyor. Yorumumda da bahsettim. Giyim filan almaktan açıkcası çekiniyorum ben. Topladıkları parayla aldıklarını sanıp döverler, ceza vererler diye

• Ihtiyac sahibi olduklarina inanmiyorum. Hele ki dilenciler bu dediklerini kabul etmeyip para ver ben alirim diyolar. Yani amaç ne sence? Iyi niyeti suistimal ediyolar. Haberlerde duymuyo musun bankada binlerce liralari ortaya cikiyo bu tiplerin

0|1
    0|0
  • mendil almak yerine onu yapmayı tercih ediyorum

0|1
    0|0
  • devamlı aklımda ma cesret edmediğim için beynimi skmk istyrm

1|1
    0|0
  • Yardım ederım genelde

0|1
    0|0
  • para vermek dışında her şeyi yaparım

0|1
    0|0
  • Konya da karşılaşmadım ben

0|1
    0|0
  • evey yapanları gördüm hella olsun

0|1
    0|0
  • Elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum. Bir keresinde yağmurda buz gibi taşın üzerinde oturmuş mendil satıyordu. Soğukta durmasın diye elindeki mendillerin hepsini aldık arkadaşımla. Malesef hiç bir faydası yok onlar için. Hep aklıma geliyor ama giyilecek bişey alınca dilendirenler kazandıklarını harcadığını sanıp döverler diye de korkuyorum

0|0
    0|1
  • onlar zorlamayla çalışıyor. yiyecek bir paket bisküvi, bir battaniye vs onları asıl mutlu eden; para değil. ancak korkuları var ve onlara 'para' soracak insanlar (!) olduğu için para bekliyorlar..

1|0
    0|0
  • Bozuk varsa 1 tl veriyorum. Gerçi onu bile vermemek lazım bunları dilendirenlere gidiyo para. Bizim yapacak bişeyimiz yok belediye toplasın yurda koysun

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|1
    0|0
  • Bazıları dolandırıcı ya çocuklarını kirletip yolluyorlar hiç karşıma çıkmadı çıksa yardım ederdim.

0|0
    0|0
  • Çikolata alırım veririm

0|0
    0|0
  • evet yapıyorum aklıma geldikçe

1|0
    0|0
  • alırım

0|1
    0|0
  • Hiç yapmadım ama bir kere yaşlı amca çok açım 1 lira verirmisiniz diyen adama keşke verseydim dedim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• devlet ne yapıyor diye sormak gerek! diyanete ayrılan 6 milyar olmasa sokakta aç hayvan dahi kalmazdı.

0|1
    0|1
  • Hiç yapmadım gözümü o kadar üzülerek çeviriyorum ki

0|0
    0|1
  • Hayır yapmam. Beni ilgilendirmiyorlar

0|0
    2|1
  • bişey yapmadım

0|0
    0|1
  • Hayır

0|0
    0|1
  • bozukluk veriyorum baska napabilirim

0|0
    0|1
  • tip tip baksa agzina iki tane vurcam gibi oluyorum nefret ediyorum onlardan

0|0
    2|1
  • Onları gördüğümde 1 TL veriyorum. Mendili almıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...