COcuk gelisimi ya da psikolojisi okumus okuyan var mi?

Ya da bu konularda bilgisi olan vs..

Güncellemeler:
1ay 4.5 yasinda ve 3 yasinda iki oglum var buyuk olan ana sinifina gidiyor.. ogretmeninden surekli sikayet aliyorum.. bir ogretmen bir ben devamli konusuyoruz ama yine ayni.. son olarak bugun butun velilerin sikayet ettigini soyledi.. devam ederse okuluna son verilecek... evde kufur etmeyen bir cocuktu.. dede ve babaanneden kaynakli bir durum.. ben her kizdigimda unutur unutur dediler.. yetistirmeme karistilar.. kucugude ayni sekilde o alenen kufur ediyor ne yapsm unutturamadim

0|0
4|6

Erkekler Ne Diyor 6

• İnsanları anlamak kolaydır. Çocukları da aynı şekilde. Elbette herkes beceremez bunu. Yoksa yani herkes psikolôji uzmanı olurdu. Ama empati yapmak önemlidir. Sebebini, nedenini araştırmak gerek bir olayın, ne ise artık o durum. Ona göre çözümler bulunmalıdır. Durum ne bilmiyorum da, detaya yazsaydınız keşke, cevap verirdi insanlar okuyup...

1|0
    0|0
    • 1ay

Detayi yazmak istemedim dalga gecenler sacma sapan seyler yazacak olanlar icin su anda cok gerginim kalp kirabilirim o yuzden boyle yaptim.. arastirmayi severim ne yaptiysam cozum yoluna ulasamadim cocuklarin psikolojisini kestirmek zor bi4 durum ve inadini kirmak

• 1ay

Peki ben şunu anlayamadım. Yani eşinizin veya sizin anne babanız, niye kötü şeyler öğretiyor ki bu çocuğa? Hoş mu buluyorlar bu durumu? Yani yaşlılar, okumamışlar mı acaba? Cahillikten mi? Garip geldi bu durum. İnsan torununu sever, güzel şeyler söyler. Kötü şeyler öğrensin, bilsin istemez. Yani böyle birisiyse bu büyükler, onlarla en baştan oturmamak gerekiyordu hiç çocuğa karışamasalardı, böyle olmayacaktı.

• 1ay

Esim ben ailesine karismayin siz boyle seyler ogretmeyin deyince bana cikisiyor yanlis anlicaklar uzulecekler diye.. benim kendi ailem cok kiziyor bu duruma ama bisey yapamiyolar.. karsi tarafin hosuna gidiyor boyle seyler dedigin gibi cahiller onlarlada cok konustum ama cocuk gibiler anlamazdan geliyorlar biri 59 yasinda oteki 46.. neye karismayin dediysem hep aksine islerine gelmeyen bir durum oluncada sunlara biraz disiplin ver diolar bende sinirleniyorm sizin eseriniz diyorum bu sefer kavga oluyor.. dedigin gibi basta ayri olunsaydi bunlar olmayacakti ama o zaman da oyle bir imkan yoktu maalesef

• Cocugun yaramaz olusunun bir cok sebebi var. Cocugun gelisimi ve terbiyesi daha anne karninda basliyor. annesinin hamile iken yasadigi kaygilar, kavgalar, korkular anne karnindaki cocugu etkiliyor. Cok guzel ve huzurlu bir hamilelik geciren annelerin cocuklari ruhen ve bedenen daha saglikli oluyor. Cocuk dogdukdan sonra cocugun yasamis oldugu cevrede olan bitenlerde cocugun piskolojisini etkilemektedir. Evde kari koca kavgasi annenin babanin ayrilma bosanma gibi konusmalari. Annen baba cocuk daha kucuk anlamaz diye dusunmemesi lazim onlar herseyi anlar anlamaz zannetmeyin. Ayrica cocuga yetersiz ya da asiri ilgi ve sevgi gosterilmesi. Cocuklara saglik verdigi sanilan cocuk asilarida cocuklari yaramaz, sinirli hyperaktif yapmaktadir.

1|0
    0|0
    • 1ay

O saydiklarinin hepsi yasandi inanki.. ilgiye gelirsek.. ben elimden geldigince zaman harcamaya calisiyorm onunla ama cok zor oluyor esimde anlayissiz sabirsiz.. her sey annede yogunlasmis.. babadan destek alamiyorum ilgi sifir biraz el atsa olaylara belki daha farkli olurdu hersey yorgunum artik.. eksiklikler ve fazlaliklar var ama tek basina yetisilmiyor herseye

• 1ay

Rica ederim. Sizin derdiniz bizim derdimiz.

• 1ay

Zaten en buyuk yanlislardan biriside anne ve baba arasindaki cocuk terbiyesi uzerinde anlasmazlik olmasidir. aslinda baba baba olacak , evde lider olacak ve terbiyeyi o verecek ve nyonetecek. Hanimda evde baba yokken babanin terbiye ve oteritesini surdurecek. Tabiki bu konuda islam ornek ve islami terbiye ornek alinirsa anlasmazlik olmaz. Anne her zaman babanin oteritesini evde surdurecek bir sey oladugunda babaniza sormamizlazim, babaniz ne der, benden ok ama babaniz en son sozu soyler " gibi sozlerle baba oteritesini surdurmelidir. Eger cocuklar babam vermezse anam verir diye dusundumu iste o zaman terbiye zor. Su internet belasi geldi milletin evine cebine her turlu pislik akamaya basladi, is boyle olunca bir cocugun eline bilgi sayar verilirse her yere gider o cocuk sapitmazmi? Isin kotusu ne biliyormusunuz? Cocuklar simdi kucuuk en azindan fiziksel olarak size karsi koyamazlar , ama yarin buyuduklari zaman sizing gucunuz onlara yetmez.

• soruyu sorsan belkı bılgımız var mı yok mu anlardık

1|0
    0|0
  • Buradakiler hep çocuk :D

1|0
    0|0
  • sevgiyle sabırla güzellikle anlatıcaksınız küfrün ve kabalığın ne kadar yanlış olduğunu. Kocaman bir bireye anlatırcasına anlatacaksın

1|0
    0|0
  • Bak sen şu ufaklığa :) bende öyleydim aman takma çocuk bunlar daha Bahar :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...