Çocuğunuzun din seçimine karışır mısınız?

Ben karışmıcam inşallah çocuğum olursa

• Evet
    66% (43)65% (26)66% (69)Oy Ver
  • Hayır
    34% (22)35% (14)34% (36)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|25

En İyi Kız Görüşü

• Dinde zorlama olmaz herkes özgürdür

1|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle emr-i bil maruf yapılır işe yaramazsa sonra ne yapılacağı bu ayette yazıyor...

"Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir." (Bakara, 2/256)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Evet ateist olsun istiyorum.

0|3
    0|0
  • Biz odine tapiyoruz o neye isterse ona tapsin

0|3
    0|0
    • 1ay

Loki'ye taparsa silahlar konuşur.

• 1ay

kolay gelsin size

• 1ay

çarpıldığı kadar çarpılmış bu velet zaten. yolda görse abi 1 lira versene açım diyen tipler , internette aslan kesiliyor ona ayrı tutuluyorum.

• Dogdugu andan ıtıbaren ıslamı kurallarla yetıstırırım arkadas cevresınede dıkkat ederım o sekılde baska dıne yonelecegını sanmam ama yonelırsede oturur tartısırız o dınını anlatır ben ıslamı anlatırım secım ona kalır yanı

1|1
    0|0
  • Neden anne-babasının dini yerine başka bir dini seçtiğini mantıklı bir şekilde anlatırsa, özgür

0|1
    1|0
  • Kesinlikle karışmam. Ben ona İslamı anlatmakla tanıtmakla yükümlüyüm ama seçimini o yapar.

0|2
    0|0
  • Çocuğumu bir dine yönlendirmek yerine iyi bir insan olarak yetiştirmeye çalışacağım.

0|1
    0|0
  • karışmam

0|1
    0|0
  • Evet karisirim. Müslüman gibi yetiştiririm. Büyüyünce kendisi bilir.
    @ansur

0|3
    1|0
  • Bütün dinleri sırasıyla bildiğim kadar anlatırım. İslama ağırlık veririm ama seçim ona kalır.

1|1
    0|0
  • Karışmam.

0|1
    0|0
  • Bile bile yanlış yola sapmasına gönlüm razı gelmez

0|1
    0|0
  • Karışırdım büyük ihtimalle

0|1
    0|0
  • Karışmam

0|1
    0|0
  • Tabiki hayır

0|1
    0|0
  • Gururlanarak bir Hristiyan olarak doğacak bundan eminim. ama karışmam tabiki tercihlerine

0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 24

• Evlenirsem ve çocuğum olursa iyi bir insan olması için din eğitimine ihtiyacı olmayacak.
    Yine neye tapmak istiyorsa aklı erdiği zaman ona tapar tabii. Engel olmam.
    Ekstra bir inanç propagandası yapmayacağım.

0|2
    1|0
  • Ben islama inaniyorum ve ailem hic bir zaman zorlamadi tamamen hür seçimim cocugumda hür kendi secicek dinde zorlama olmaz

0|1
    0|0
  • Karışırım

0|1
    0|1
  • İslami kurallara uygun yetiştirmeye çalışacağım. Başarılı olursam ve gerekli terbiyeyi verebilirsem bu uğurda yürür.

0|1
    0|0
  • ergenliğine kadar karışırım. artık ergen olduğunda doğru/yanlış ayrımını kendisi yaptığı için bişey demem, karışmam

0|1
    0|0
  • Elbette. Öbür türlü 2x2=4'ü de kendiliğinden öğrenebilir ama, bu kadar rekabetçi bir dünyada avantaj kaybeder.

0|1
    0|0
  • Büyüyene kadar karışırım gerçek islamı öğretmeye çalışırın ama tarikatlardan cemaatlerden uzak tutarım ve iyi biri olmasına özen gösteririm ilerde neye inanır bilemem ama ben elimden geleni yapıp sorumluluğunu yerine getirmeye çalışırım

0|1
    0|0
  • Tabiki müslüman olarak doğar ama birgün gelipte islamı istemiyorum derse bu yoldan vazgeçirmeye çalışırım baktım olmadı karışmam birdaha

0|1
    0|0
  • Doğduğunda kulağına Ezan ve gamet okuyacağım. Siz anladınız.

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • ALLAH HEPİNİZE AKIL Versin :S Saçmalığa bak Yanlsı yoldasın :&/
    Şüphesiz Allah katında din İslam’dır. ! Bunu Unutma @Soran

0|1
    1|1
    • 1ay

Neden zorla yaptırıyım ki? Müslümanlığı anlatırım ben , o seçimini kendi yapar

• 1ay

Sen çocuğunu din konusunda özgür bırakmazsın yani? Zorla müslümanlığı mı dayatırsın?
      Yoksa İslamı anlatıp din seçeceği yaşa geldiği zaman bu konuda özgür mü bırakırsın?

• 1ay

Tamam kardesim sen ne istiyorsan onu yap /

• Çocuğunuza zorla birşeyleri anlatmaya çalışırsanız ileride gerizekaaaaalı bir keko olma olasılığı çok yüksek. Bırak istediği dini kendi araştırıp öğrensin. Sorgulayan insan zeki insandır

0|1
    0|0
  • yok karışmam

0|1
    0|0
  • Çocuğumu bir iyi biri olarak yetistiricem dini olmadan nerde savaş kavga gürültü var altında İslam çıkan bir dine ve kadınlara değer vermeyen bir din ile buyutmucem

0|1
    0|0
  • Doğru yolu göstermek zorundayım

0|1
    0|0
  • Özenti olmasın araştırsın ama kendi doğruları mı anlatırım ona

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • karışırım

0|1
    0|0
  • saçma bir dine girerse gebertirim. Da

0|1
    0|0
  • Çocuğum yok ama olursa kesin karisirim

0|1
    0|0
  • ALLAH akıl fikir versin.

0|0
    0|0
    • 1ay

Niye?

• 1ay

Ya islamla yükselir , ya inkarla çürürsün , Bu yol mezarda bitmiyor , gittiğinde görürsün. NFK

• 1ay

Eee nolmuş yani

• hyr kndi arastirsin kndi inancini kndi belirlesin o da bir birey sonucta

0|1
    0|0
  • Doğruyu anlatırım inanmazsa kendi kararı bırakırıp yansın güzel kardeşim :D

0|1
    0|0
  • Ben zaten agnostikim. Dinleri gösteririm sonra saçma oldugu noktaları da gösteririm gerisine o karar verir. Benim gibi zeki olursa zaten dogru yolu bulur :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...