Dış görünüş takıntısını nasıl atlatabilirim?

Erkek olmama rağmen 30 dk 40 dk saç yaptığım günler oluyor.Çoğu kişiden pozitif yorumlar aldım fakat 1 kişi bana beğenmediğini söylediği anda inanılmaz takıyorum 1 ay mutsuz gezdiğim zamanlar oldu. Artık onlarda insan sende insansın muhabbeti değil bu bildiğiniz psikolojik takıntı.Çok ağırbaşlıyımdır ama bu özelliğim beni karakterimden ediyor.Özgüvenimi yıpratıyor. Bu takıntıyı nasıl atlabilirim önerilerinizi yazarmısınız.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• şöyle söyleyeyim; mavi gözlü kumral bir bayanim genelde çoğu insan beğenir. boyun kilon ideal der ; ama ben yeri gelir kendimi begenmem yeri gelir çok beğenirim. Geçen gün biri bana odun gibi saçın var dedi herkesin çok beğendiği saclarim için ben de dedim ki "eh o da nazarim olsun". Ayrıca kendi ile dalga geçmeyi bilmeli insan. Hepimizin fiziksel olarak da ruhsal olarak da mutlak kusurları vardır takma...

1|1
    0|0
    • 1ay

İnsanları çok takıyorum ya harbiden bu kadar takıntı fazla. Bu bende özgüven eksikliği oluşturuyor..

• 1ay

Yapacak bir şey yok dostum çevremizde hep olacak öyleleri.

• 1ay

takma o yüzden bak kendin diyorsun

En İyi Erkek Görüşü

• Boş zamanlarını kendine bakım için harca

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Görsel kusursuzluk isteği bendede var. Çok sinir bir durum. Sadece real hayattada değil. Oynadığım MMORPG oyunlarda bile bu takıntıyı yaşıyorum. Bir seti tamamlamadan diğer parçaları giymem. Mesele zırhım 50 seviye ayakkabım 30 seviyeyse giydiğimde iğrenç bir kombin olur. Seti tamamlar öyle giyerim. Bu takıntının atlatılabileceğinide sanmıyorum. :/

0|1
    0|0
    • 1ay

Yani şöyle bir şey oluyor sendede oluyormu bilmiyorum ama bana 5 arkadaşımdan 4 ü Allahın var yakışıklı adamsın der ben artık orda durmam eve gidince nasıl daha güzel görünebilirim diye düşünürüm bende devamlı daha iyisi olma isteği var. Hani doyumsuzluk oldu artık anlıyomusun :D

• 1ay

Aynısı işte :D

• rahat ve salaş takıl bir süre o zaman aldigin olumlu yorumlar bu takıntini yenmene sebep olur. ki bana kalsa hiç gerek yok buna bile. kendinden çirkin ve bakımsız olanları göz önüne getir. kendini onlarla kıyasla vs vs

0|1
    0|0
    • 1ay

Ben insanları çirkin güzel diye ayırmam herkese aynı gözle bakarım fakat kapitalist düzen bizi böyle takıntılara itiyor. Bir insana çirkin diye bakamam Allah varken vicdanım ona izin vermez kafamda öyle kuramam..

• 1ay

teşekkürler, ben de sizlere dilerim daha iyisini

• 1ay

İnşallah..

• Atlatirsan banada soyle ayni takinti bende de var 😕

0|0
    0|0
    • 1ay

Çok zor insanların yüzüne bakamıyorum benim hakkımda kötü bir yorum yapacak diye :D

• 1ay

Tıpim kotu oldugu zamanlar evden disari cikmiyorum 😂😂

• 1ay

Aynı ben

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...