Müslüman birinin gayrimüslimle arkadaşlığı günah mıdır?

Soru açık ve net arkadaşlar. Müslüman birinin farklı bir dinden biriyle dostluğu arkadaşlığı olur mu olmaz mı bilgisi olan var mı? Hoşgörülü biriyim şakın yanlış anlaşılmasın en yakın arkadaşlarımın arasında gayrimüslim olanlar da var ben bunda bir sorun görünüyorum ama merak ediyorum. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler

0|0
10|17

Erkekler Ne Diyor 17

• Ayetlerde yer alan emirlere göre kesinlikle gayrimüslimle dost olunamaz.

Günah değil diyenler İslam hakkında bir halt bilmiyor.

İnandığın kitabı oku bari, dingil.

0|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim yahudi ve hristiyanlar için dost edinmeyin diyor

0|0
    0|0
  • Gunah degil

0|0
    0|0
  • Normal bir arkadaslik konusunda birsey diyeyem ama bizim dinimizde kuranda ey iman edenler kafirleri dost edinmeyin diyor

0|0
    0|0
    • 28gün

beyin fakiri adam seni, kafirin anlamını öğren

• 27gün

@halktan-biri atarlı ergen. Kafir demek inkar eden demetir. Inkar da dini inkardir. Allahı rab , peygamberleri kendi peygamberi olarak görmeyen herkes inkar edendir yani kafirdir. Bana etimoloji yaptırma olmayan aklını alırım

• müslümanlığı hor görmiyen saygı duyan herkesin inancına sende saygı duymalısın belki zaman içinde o doğruyu seninle görür ama en önemlisi hoşgörü.

0|0
    0|0
    • 28gün

Karşılıklı saygı duyuyoruz din konusu geçmiyor bile ve hatta bazı Müslüman arkadaşlarımdan daha iyi saygılı efendi olması onunla arkadaşlık kurma sebebim

• 28gün

yinede dikkat güzeldir.

• Onlar ile arkadaşlık kurmanda sıkıntı yok lakin hemcinslerin ise sıkıntı yok. Ve onların inançlarından etkilenmiyorsan dost olabilirsin.

0|0
    0|0
  • müslüman olan erkek ise günah değil tabi gayri Müslim olan dinjnj değiştirip müslüman olursa.

0|0
    0|0
  • Neden günah olsun

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla günah değil çevremde ateist deist ateşe tapanmı dersin her türlüsünden var günah ise cehenneme ilk gideceklerden biride benim 😂

0|0
    0|0
  • Gunah degil

0|0
    0|0
  • hoşgörü dinine mensup birinin böyle saçma sorular sormasını neye yormak lazım acaba?

1|0
    0|0
  • İşte tam soru bu evet onlarla arkadaş olan onlardandir kendinize onları dost edinmeyin kuranda açık ayet vardır

0|0
    0|0
  • Önemli olan insan olması. Ne Müslümanlar var insanlığın önünden geçmiyor.

0|0
    0|0
  • bence riske girme

0|0
    0|0
  • benim bildigim kadariyla uygun degil cunku seni yanlis yola saptirabilir.

0|0
    0|0
  • Dininizce hoş karşılanmıyor diye biliyorum google ye sor

0|0
    0|0
  • bunda bir sakınca yoktur canım. Bütün dinler hakkında bilinmesi gerekenden fazla şeyi biliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• degildir

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar yemiyoruz sizi korkmayın bu kadar 😅

0|0
    0|0
  • Höh gari... İslam hoşgörü dinidir diye öğretildi bizlere hep, eğer dost da olunamayacaksa nerede kalır hoşgörü?

0|0
    0|0
  • Dost edinmeyin deniyor cunku en mermahetlisi bile sonucta kafir oldugu icin. ama yurtdisinda yasiyorsak napicaz mecburum sahsen 😀

0|0
    0|0
  • tabiki gunah

0|0
    0|0
  • bence gunah deildir. islam dini hosgoru dinidir

0|0
    0|0
  • Neden günah olsun? Hepimiz insaniz...

0|0
    0|0
  • Eğer seni etkilemiyorsa günah değil.

0|0
    0|0
  • Bence değil.

0|0
    0|0
  • AYET verelim

Maide suresi 51. Ayet:
    "Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez."

0|0
    0|0
    • 28gün

Teşekkür ediyorum

• 28gün

Rica ediyorum. Bu Diyanet işleri resmi Kur'an mealidir

Yükleniyor...