Akp ülke ekonomisini ipek gibi yaptı. Helede şu son üç dört ayda. Ne düşünüyorsunuz bu ülke ve ekonomiyle ilgili?

Ben milliyetçi biriyim ama laikim. ülkücü ve mhpli değilim. Oylarımı akpye attım. Çünkü mhpye atmam bana göre değiller. Chp ve vatan partisi gibi partileride sevymem. Kürytçü, sosyalist, mezhepçi partiler. Özelliklede chp. Chp gelmesin diye mecburiyetten akpye oylar attım işte. Ama akp ekonomiyi ipek gibi yaptı elhamdurillah. Dolar 3 lirayken pahalı diyordum. Şimdi yalvarıyorum dolar 3 olsada dolar alsam diye. Bu ülkenin büyük bir kısmı hakkediyor ama böyle ekonomiyi. Çünkü ruhlarında çomayrlıyk var. Bunlara haftalık 50-100 liraya para diyor. Akpnin son jesti sayısal lotonun kolonunu 1 liradan 1.50lira yapmak oldu. Ete, gıdaya, kolaya a dan z ye her şeye zam yapılıyor bu ülkede. Bim ve a 101 deki 25 kuruşluk gofret bile 35 kuruş oldu. Sigara fiyatları mı desem, vergiler mi desem elhamdurillah diyorum sadece. Cebinizdeki liralar bana göre birer bir puyl. Dolar temmuz 2014 te 2.14 tü. Şimdi 3.11. euroda 3.46 şu an.

0|1
2|8

En İyi Kız Görüşü

• İpek gibi yaptı evet, elden kayıyor böyle ipeksi kumaş gibi...

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Şuanda ekonomide ciddi anlamda yavaşlama var. Ama şuda var akp gerçekten ekonomoyi cumhuriyetin en üst seviyelerine çıkardı yani ülke ekonomisi gerçekten güçlü çünkü 2013 den bu yana ekonomiye yapılan saldırılara ve ülke ekonomisini ciddi anlamda etkileyen gezi, 27 aralıkl, 15 temmuz ve akabinde suriye çıkmazı ırak tehditleri avrupa ülkeleri ve diğer yatırımcı ülkelerin ülkeye ciddi anlamda olumsuz yaptırım uygulamaları ve daha sayamayacağım bir çok yaptırıma rağmen ülke ekonomisi hala ayakta. Bunun aksini idda eden ya nankördür ya 1999 ve öncesini yaşamamıştır ya da dünyadan bir haber kıçından sallıyordur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• övdün mü gömdün mü belli değil 😄

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ahaha ulan güldürmeyin adamı :D 14 yılda ülkenin ekonomisini 5 e katlayan partiye akıl hocalığı yapmaya kalkmaz mı güzel insanlarım. Sanırsın ülkecek ekonomistiz.

0|0
    0|1
    • 1ay

ne 5 i ya. şakamı yapıyon.

• 1ay

Dün ağzı açlıktan kokan ülkeydi halimiz gelmiş şimdi avrupayla kıyaslıyoruz kendimizi, burun kıvırıyoruz. 80 yılda kimlerin kimlerin yapamadıklarını yaptı adamlar ama kör adama göremediğini anlatmak gibi anlamsız olur sana bunu anlatmam o yüzden salla moruk :D

• 1ay

ya baby ne avrupasından bahsediyorsun yaa. bak ben milliyetçiyim ama akpye oylar attım. ama ülkenin ekonomisi iyi değil. biz illede iyi olacaksak ıraka suriyeye göre iyiyiz.

• akpye ot attım diyip akpye oy atanlara çomar demek :D

1|0
    0|0
  • 2017 de 3.5 olucak dolar

0|0
    0|0
  • Adama diyorsun ki dolar 3.12 olmuş nolacak bu ülkenin hali banane ben dolarla almıyorum ki diyor bu kadar salaklar ülkede üretilen ürünlerin hammaddesinin yüzde 30 u dolar yüzde 40 ı euro ile ülkeye giriyor

0|0
    0|0
  • Kicidarogluna kalsa o rakamları tersten gorurdun

0|1
    0|1
  • salla hayatta hiçbir şeyi kuruntu etmem

0|0
    0|0
  • nick name chpli?

0|0
    0|0
Yükleniyor...