Psikologlara karşı bakış açınız nasıl?

Ben bir devlet hastanesinde 1 yıllık psikologum ve bu mesleği bu kadar severek yapmama rağmen hala bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorum. Daha öncesinde hiç psikologa gittiniz mi? Bu mesleğe karşı bakış açınız nasıl? karşılaştığınız olumlu ve olumsuz intibalar nelerdir?

0|1
13|39

En İyi Erkek Görüşü

• psikologlar benim aklımda yaşlı gözlüklü kel çocukluğuna inecek yavrucum diyen tiplerdir bana göre birde gitmeye hem çekindiğim hemde gitmek istediğim bir yer

1|0
    0|0
    • 1ay

gidecekseniz mümkünse araştırıp gidin

• 1ay

yo yo sakın mümkünse kamuda çalışan bir psikolog arkadaşımızdan tavsiye üzerine gitmeniz sizin için daha iyi olur, çoğu kişi bilmez ama gideceğiniz psikologdan küçük bir randevu talep edebilirsiniz o kişiyi tanımak açısından ücretsiz olur ve 10 15 dakikalık bir görüşme süreci gerçekleşir o sürece göre karar verebilirsiniz

• 1ay

Hmm anladım endişelerim var onları yenebilirsem gidicem

En İyi Kız Görüşü

• En yakın zamanda gitmek istiyorumm ♡ ayıp olmazsa psikologlar ne kadar maaş alıyor
    Bide problemleri dinlerken ses kaydediyomusunuz filmlerdeki gibi
    ya da yazıyomusunuz karşıdaki anlatırken.
    Ve karşıdaki insan bazen çok uç şeyler söylüyo şaşırıyomusunuz? Yansıtmıyosunuzdur tabi yinede şaşkınlık oluyomu

1|0
    0|0
    • 1ay

şaşırdığımı, onun düşüncesini yanlış ayıp bencilce bulduğumu belli ettiğim an hastamı kaybederim. O an bana cinayeti de anlatsa soğukkanlılığımı devam ettirmek zorundayım. ama çok bilirim hasta çıktıktan sonra küfür edip ağladığımı. Çok kötü ve zor şeyler duyuyoruz. Ses kaydı asla yok ancak küçük notlar alıyoruz tabi ki. Maaşımız orta üstünde

• 29gün

denk gelmez mi :) ben bu tür vakalarda aile ile de görüşmek istiyorum çünkü vereceğim tavsiyelerin işler hale gelebilmesi için aslında aileyede uygun olmalı. Bu yüzden önce aileyi tanıyıp sonrasında sakıncalı bir durum görüyorsam o kişiyi bilinçaltından kişinin kaydırmaya çalışıyorum. sorunun büyüklüğüne göre zaman değişiyor ama başarılı oluyoruz. Amin inşallah zor ama gönül vererek yaptığım bir meslek.

• 25gün

Çok teşekkürler eig için 😊

Erkekler Ne Diyor 38

• Psikoloğa gidene deli diyen bir ülkede yaşıyoruz. Arkadaşına anlatınca dertleşme ama uzman birine anlatınca deli.

2|0
    0|0
  • 45 derecelik bir açıyla bakıyorum ve kök 2 ile çarpıyorum. oturup 2 saat muhabbet ediyoruz. çok hoşuma gidiyo şahsen

1|0
    0|0
  • bır bakısım bır acım yok kanks

1|0
    0|0
  • insanlar psikologa gidince fişleneceğini, ayıplanacağını düşünüyor, hatta burada fazlaca bu soruları görürsünüz, devlet hastanesinde o huzuru bulmak imkansız olur ama yinede olması güzel bişey

1|0
    0|0
    • 1ay

genelde artık son çare fobik ve depresif hastalar geliyorlar dediklerinizde haklısınız

• 1ay

gerçekten yorucu bir meslek :) amin hepimiz inşallah

• 1ay

😇 Kuzenim ODTÜ de, birazcık biliyorum gayet zor , açıkcası insanları çok sevenler hep psikolog oluyor, bazen yapılanın karşılığı olmasa da...

• Gittim. Az çileden çıkarmadım kadını. o kadar kızdırıp delirtmeme rağmen hep alttan aldı hep sakinliğini korudu. Gidip arada hala başını şişiririm çayımızı kahvemizi içeriz falan böyle.

1|0
    0|0
  • İyidir ya psikologlar. Hazır bulmuşken bir sorum olucak :) Çabuk sinirlen biriyim ve bazen sinirlenince vücudum sıcaklıyo ve kaşınmaya başlıyorum. psikolojik bir sorun mu bu? Böyle olunca daha da sinirim artıyo. Doktorluk bir şey mi?

1|0
    0|0
    • 1ay

yok hayır kendi oto-kontrol merkezini sağlamaya çalışın bir kaç küçük egzersiz ile düzelebilirsiniz ancak bu daha çok karakterize olmuş bir davranış olduğundan doktora gerek duyduğunuzu düşünmüyorum

• 1ay

öfke kontrol egzersizleri yazarsan karşına çıkacaktır kendine en uygunları seç ve dene yararını göreceksin

• 29gün

Çok sağ ol iyi geceler

• daha once psikologa gitmedim psiyatri bolumune gittim ilac verebilen kismina psikologlara karsi tepkim yok +im yani her turlu sorunu anlatabilecegin ve hicbir sekilde paylasmicagini bildigin bir sirdasin olarak dusun...

1|0
    0|0
  • Güzel meslek, daha önce gitmedim.

1|0
    0|0
  • Küçükken hep delilerle isi olduğunu düşünürdüm. Ama büyüyünce bunun böyle olmadığını , insanlara moral destek sağlayan cok faydali bir meslek olduğunu anladım

1|0
    0|0
    • 1ay

bunu görebildiğinize çok sevindim

• 1ay

İşinizi sevin bence. Tabi insanların kahrını çekmek o kadar kolay birsey degil ama hastalariniz arasında bahsettigim gibi mesleğinize , size hayranlık duyan birisi olabilir

• çok sıkıntı ve bunalım geçirdim hiç ihtiyaç pisigoloğa duymadım kendim üstesinden geldim ellhamdüllilah

1|0
    0|0
    • 29gün

siz zaten en büyük gücü yanınıza almışsınız Allah hep yüzünüze gülsün inşallah

• 29gün

teşekürler ama şuna inanıyorum inanç çok farklı bir güç insan çok kudretli yaratılmış mükemel bir tasarım düşündükçe afallıyorum ihtişamı

• hiç gitmedim. cok düşündüm gitmeyi ama gitmedim. ayaklarm gitmedi.

1|0
    0|0
  • Artık bir psikologumuzda var demek. Yazdım seni köşeye

1|0
    0|0
  • herhangi bir doktor ne ise psikologlarda odur. ciddi bir bilim dalıdır. insanın işletim sistemini araştırır.

1|0
    0|0
    • 1ay

ancak insanlarda bırakılan imaj ne yazık ki deli doktoru

• 1ay

bizde daha çoktur ama gelişmiş ülkelerde bile öyle düşünenler var. bir şekilde sistemi bozulmuş insanların tamamına deli demeyi seviyoruz belkide ondandır :)

• tanıdığım bir psikolog var harbi psikologluk banada lasım aslında tedavi olur olmaz şeyler görüyorum bazen sesler duyuyorum cabuk sinirleniyorum durduk yere birine saldırmak geliyor içimden

1|0
    0|0
  • sahtekarlar pskoloji düzeltmiyor sadece dinliyorlar. Reçete yazıp bol bol uyuşturucu veriyorlar.

1|0
    0|0
  • benden uzak allaha yakın

0|0
    1|0
  • En sevdiğim psikoloji öğrencisi. İnsanları dolandırmak için eğitim aldığını düşünüyorum :P

Psikolog olduğunu öğrendikten sonra benim hamsilere olan inancım da bitti :(

1|0
    0|0
  • ya bir bipolar bozukluğu tedavi edemiyonuz görünmeyin gözüme 😀😀

1|0
    0|0
    • 1ay

bipolar artık sakız gibi herkesin dilinde oysa ölümcül sonuçlar doğuran bir ruh hastalığı daha iyi bir psikologa görünün

• psikolojileri bozuk oluyo :D

1|0
    0|0
  • Devlet Hastanesi'nde neden psikolog yok ya da çok az?

1|0
    0|0
    • 1ay

çünkü özelde çalışırsak alacağımız para 5 katına çıkıyor. özelde ki adam son model arabasını çarptığı için bunalıma girdiğini anlatırken bizim hastalarımız kanserden vefat etmiş kardeşinin acısıyla gördüğü kabusları anlatıyor bu yüzden devlete ne rağbet var ne istek

• 29gün

Vay vay vay...
      Örnek çok çarpıcı idi...
      Ne desem bilemedim şimdi 😢😢😢

• Ablacım bende panik atak var sence ne yapmalıyım

1|0
    0|0
  • Legal dolandırıcılık olarak görüyorum. Sen hangi devlet hastanesindesin?

0|0
    2|0
    • 1ay

bu da bir bakış açısı tabi

• 1ay

buna ihtiyacım yok sağol

• 1ay

Bu ihtiyaç duyduğun bir şey değil zaten. İhtiyaç duyulan şeyin bu olmadığını öğrenmenden sonra gerçekleşecek olan düşünce.

• Severim

1|0
    0|0
  • Tabiki dar bakış açısı yaygın. Fizyoterapistlerde aynı durumda

1|0
    0|0
  • Sürekli gittiğim bir pisikoloğum var çok yardımını gördüm sağolsun

1|0
    0|0
  • Nötrüm

1|0
    0|0
  • Gittim ama bence onlarinda psikolojisi bozulmuş askerde saglikraporu almak icin

1|0
    0|0
  • Hiç gitmedim ihtiyacı olanlar gidebilir

1|0
    0|0
  • Bakmadim hic

1|0
    0|0
  • Saçma görüyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 12

• Devlette zaten karşıdaki kisiyi hicbir sekilde dinlemiyolar benim gitttigim psikologun benden daha cok psikologa ihtiyacı vardı gerçekten iyi bir psikolog bulmak çok zor. Psikologa kafayi yiyenler gitmiyo aksi kafayi yememek için gidiyoruz buda biline😄

1|1
    0|0
  • Yaklasik 1 saat seni dinliyor ve 250 tl yi cebe indiriyor devlette isler nasil bilmiyorum resmen derdimizi dinletmek icin insanlara para veriyoruz neyseki artik derdimi hic tanimadim insanlara bedava anlatir oldum😂

1|0
    0|0
    • 1ay

dert dediğiniz kavram konuşarak akıl alarak çözülecekse bende çok gerekli bulmuyorum ancak günde onlarca insan dinliyorum ve inan bana hiç birinin derdi ayrıldığı sevgilisi olmuyor

• 1ay

Sevgililik keske herkesin dersi bu olsa ama dunya da cok agir seyler var sizi anlayabiliyorum

• Çok bilmiş oluyorlar.

1|0
    0|0
  • Güzeller sakinliklerine çok şaşırıyorum iyi hanım evlatları işte hiç gitmeyi düşünmedim

1|0
    0|0
  • Oylemi güzel bende yasamkocu ve nlp terapistiyim

1|0
    0|0
  • Ergenlikte gittim

1|0
    0|0
  • En sevdiklerim :D

1|0
    0|0
  • devlet hastanesinde psikolog mu varmış

1|0
    0|0
  • Bence hastadan anlamıyonuz onun duygularını yaşamıyorsunuz sadece para için dert DİNLİYORSUNUZ

1|0
    0|0
  • Devlet hastanelerinde psikolog mu varmış?

1|0
    0|0
  • maaş ne kadar oluyor bu yıl sınava giricem ve psikoloji istiyorumda merak ediyorum :)
    psikologların kendilerini geliştirmeleri gerekir diye düşünüyorum yani 2 yıllık yüksek lisans yapmaları iyi olur.

1|0
    0|0
    • 1ay

klinik psikoloji alanı için yüksek lisans şart sonrasında özel bir hastalık ve teknik için geliştirmek istiyorsan kendini eğitime devam etmen gerekiyor. ancak gerçekten beyinsel olarak yorucu bir meslek her şeyi göze alarak yazmanı tavsiye ederim

• 1ay

peki devletteki maaşı ne kadar oluyor? çok yüksek olmadığını biliyorum ama

• Ben psikatriye gittim ama bence psikologlarında psikoloğa ihtiyacı var. Her gün dert dinlemekten onlarda hasta oluyordur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...