Çok üzülüyorum. Ne yapacağım bilmiyorum 😔 ?

Arkadaşlar ailecek salonda otururken abim bir komik video seyrettirdi anneme bende baktım güldüm. Sonra bende sigara patlatma şakalarına güldüğüm için açtım abime onu izlettim. Ufak biryerinde kötü bir söz geçiyor. Orayı kıstım anneme izletirken. Ama ister istemez duyuldu. Babam bana " Sende hiç utanma yok mu, utanmaktan yoksunsun! " filan dedi. Sonra abimle ufak bir tartışma yaşadık onun yüzünden çıktı tüm kavga çünki ilk tepkiyi o vermişti. Sonra odama gittiğimde babam arkamdan şunları dedi: " Utanma diye birşey kalmamış, arsız bu, arlanmaz! " dedi. Odamda ağladım. Sizce neler yapmalıyım? Ki ben tam tesettürlü biriyim, 5 vakit kıldığım namazların hepsinde hep aileme dua eden birisiyim. Annem bile beni savunmadı. Geçen günlerde namaza teşvik etmek istedim ondada kovdu azarladı beni. Halbuki kötü bir niyetim yoktu, neden böyle oluyor? 😔😭

0|0
12|9

En İyi Erkek Görüşü

• çok baskıcı bir tavır. onların yaptığı asıl terbiyesizlik. açıklama yapmana bile izin vermeden direk sıkmışlar seni.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar bazen yanlış anlaşılabiliyor ne yazık ki.. Anladığım kadarıyla ailene çok değer veriyosun bu yüzden annende namaza başlasın istiyosun ama gidip annenle konuşman onu etkilemez sana ters tepki vermesi çok normal sen namazını kılmaya devam et annen senden mutlaka etkilenecektir.. kendimden biliyorum bu yüzden bu kadar Eminim mesela ben sabahları pc den hoca sohbetleri dinledim sesini de açtım ki annem duysun diye ilk başta bana tabiki de tepkisi oldu ama sonra alıştı , sabah namazına kalktığım da ses yaptım oda uyansın diye , dinimizle ilgili bişeyler ezberledim anneme de telefonu verdim ben okuyum sen takip et yanlışlarımı söyle dedim ben okudukca onun hoşuna gitti ve bana " bende ezberliycem " diyince dünyalar benim oldu.. yani demem o ki hiç bir şey kolay olmuyor ama sonunda başardığını görmek herseye bedel 🤗 Şimdi gidip babanla konuşmaya çalışma zaten sinirlenmiş adam ama yarın mutlaka konuş ve ona aslında böyle olmasını istemediğini anlat yani burda anlattığın ne varsa aynı şekilde babana da anlat eminim seni anlıycaktır.. ve sakın üzülme böyle şeyler hepimizin başına gelebilir.. mutlu kal 🤗🤗

1|0
    0|0
    • 1ay

Bukadar güzel bir yazı görmedim ben yaşantımda.. Yorumun için çok çok sağol. Ama namaz kılmayan kişi babam. Onun için endişeleniyorum çünki islamda hükmü çok acı.. Umarım yola gelir.

Erkekler Ne Diyor 8

• Bende evde küfrederim. Karışmaz kimse vay be zıt dünyalarız. Bir hata için insan kırmak yanlış. Ailede olsa. Sanki seni tanımıyorlar mı? O tepkiyi verdiler, korkuyorlar belkide rahat bir insan olmandan

1|0
    0|0
    • 1ay

Rahat biri değilimki.. Hani doğru düzgün gezmem yemem içmem bile yoktur. 5 vakit namazımı kılarım tesbihat yaparım ev işi yemek filan sonra dersler. Tam tesettürlüyüm zaten. Telefonum ortada kalır genede sorun yoktur. Böyle biriyim ben

• 1ay

Üzülme, takma, affet. Kendine iyi bak. ☺️👋🏼😇

• 1ay

Sizde öyle. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

• Şimdi sen tehlikeli yaşlardasın ya, baban annen falan sana ayar vermeye çalışıyorlar işte :) çok da kasma yani, Allah başınızdan eksik etmesin..

0|0
    1|0
    • 1ay

Tesettürlüyüm diyorum, ne tehlikelisi?

• 1ay

tesettürlü olunca genç kız olmuyormusun? çocukluktan direk orta yaşa mı geçiyorsun? hayırdır? bir de eksilemiş vicdansız..

• 1ay

Genç kız olmuyorum diye bişeymi dedim. Sigara şakası diyorum ne tehlikesi. Saçma bir yorum yaptın bence. Kabullen.

• Anlayışsız yobaz bir ailede büyümek işte

0|0
    1|1
  • Onlar senin edebini düşünüyor ama fazla abartmışlar..

1|0
    0|0
  • aileden kaynaklanio sende sorun yok üzme kendini bu kadaaarrr

1|0
    0|0
  • Geçen kelime neydiki

1|0
    0|0
  • Babanı biliyorum biraz fevri 😅
    Sabret gecer

1|0
    0|0
  • Abartmışlar illa büyük olduklarını hissedip fırsat yakalamışken azarlama derdindeler duyma kulak asma.

1|0
    0|0
    • 1ay

Cidden ağlattılar ama başım ağrıdı artık..

• 1ay

Hayırlısını istemeyi unutma. Hayırlı geceler ben şimdilik gider. 😊

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...