Ojeli tırnaklardan sivri topuk ayakkabılardan ve fondoten gibi şeylerden tiksiniyorum. Benim gibi hisseden?

Bunların kadınları köleleştirdiğine inanıyorum. yani düşünsenize bir insan sırf güzel görünmek uğruna neden gün boyu rahatsız ayakkabılarla dolansın ki? toplum onun makyajlı topuklu vs. haliyle daha güzel cekici oldugunu ona dikte ediyor. Daha cok sevgi ve saygı.. halbuki tam tersi. benim gibi düşünen var mı kızlar?

0|0
15|5

En İyi Erkek Görüşü

• Al benden de o kadar. :/

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadın makyaj yapmalıdır
    Kadın modaya uymalıdır
    Kadın alış veriş yapmayı sevmelidir
    Kadın çevresindeki tüm kadınlardan daha güzel olmalıdır.
    Kadın her zaman mükemmel olmalıdır. vb bir sürü cümle kullanılarak kadınların düşüncelerinin dinlenmemesine ne düşündüklerinin önemsenmemesine yol açıldı ve gün geçtikçe kadınlar oyuncak bebekleştirildi. Kadınlar her zaman ne giymesini edebin adabın ne olduğunu bilen İnsanlardır. Bunu birilerinin en öncede kadınların anlaması gerekir...

1|0
    0|0
    • 1ay

helal :D aynen katılıyorum

• 1ay

Modern Köleler haline getirildik artık uzaklaşmalıyız tüm bunlardan gereksiz eşya almalardan gereksiz olan bizi yansıtmayan her şeyden...

Erkekler Ne Diyor 4

• Senin gibi düşünen kız yok. Sana helal olsun diyorum sadece

0|0
    0|0
  • Aynen makyajı hiç sevmiyorum kadınların surat bok gbi oluyo

0|0
    0|0
  • işte aradıgım kadın :)

0|0
    0|0
  • ben de. doktormusun?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben de senin gibi dusunenlerdenim. Rahat olmak en güzeli. Eve gelince ayağın agirmiyor miş gibi spor ayakkabin seni gün boyu rahat ettirmiştir. Makyaj silme derdin yok. Sabah kalkınca akmış siyah gözler yok. Güzel olmak için soğukta mini etek ya da elbise giymek daha da saçma geliyor 😄

1|0
    0|0
  • Aynen 😄

1|0
    0|0
  • Topuklu ayakkabılar kışın su birikintilerine karşı ilaç gibi 💜 düz taban ayakkabı rahatsız ediyor.
    Tabii görüşüne saygı duyuyorum haklı olduğun taraflar var. Bunlar sırf karşı taraf için yapılmamalı.

0|0
    0|0
    • 1ay

ya canım şimdi o kadar da demedik agsgsg dümdüz taban zaten sağlık açısından da giyilmemeli ben rahatsz edici olanlardan bahsediyorum

• 1ay

ohoo cok istisna cıktı ama böyle de olmaz ki :D

• 1ay

Ben de dediklerini yapıyorum demedim ki :D Sana katılıyorum dedim :D

• tercih etmiyorum bende bunlari. bana biraz özgüven eksikligi gibi geliyor. simdilerde hele durum daha fena malum youtube da kozmetik çılgınlığı var resmen

1|0
    0|0
  • Katılıyorum size

1|0
    0|0
  • Suslenmeyi seven bir insan oldugum icin hazirlanmam 2 saati buluyor ve bence kadin dedigin daha ozenli olmali ve kadinligi simgeleyen seyler tercih etmeli. mesela sokaga ciktigimda ozensiz spor ayakkabili insaanlar bana ozensiz ve ozguvensiz gelir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Asıl sen ozguvensizssin

• 1ay

yani tabiki kişiliğin de önemi var mesela sen süslü bir tipsin demek ki :D sağlık açısından zaten düz taban giymemen lazım. demek istediğim güzel görünmek ya da hissetmek adına saglık ve rahatından ödün vermemelisin sadece bu.

• 1ay

yok ya zaten makyajda yapmam bir mascara bazen ruj. Fondoten falan yuzume surmem asla. yuzume surdugum tek sey gunes kremi 😂 ben giyindigim zaman oo denilmesini beklerim. fazla ozen gosteriirim annem hep der sen neden normal kizlar gibi degilsin 😂

• Ben ortasıyım çok makyaj yapmam herşeyi dozunda kullanırım.

0|0
    0|0
  • Senin gibi düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • aynı düşüncede olmayan olarak ben varım valla ojesiz tırnakta ne yaa

0|0
    0|0
  • Çokta şeyapmamak lazım hoşuna gidiyorsa yapar yani ama sırf başkaları için yapıyorsa orası sıkıntı

0|0
    0|0
  • Hayır katılmıyorum. Evet bu saydıklarını sırf başkasının beğenisi için yapan insanlar köleleşiyor fakat kendi iyi hissettiğini giymek, kendin için zaman harcamak öz saygını yükselten şeylerdir. Bu arada nasıl edilgen insan olunuru güzel açıklamışsınız.

0|0
    0|0
    • 1ay

işte demek istediğim de tam olarak o. yani kadını bir et parcasından ibaret gören insanlar çeşitli yöntemlerle onun bu gibi seylerle daha güzel olacagını bilincaltına yerlestiriyolar. mesela dizilere bak hep güzel kadın yakısıklı erkek. yani büyük aşk yaşamam için güzel olman ve güzel biriyle yasaman lazm mesela yani. bu da insanların hayatını maneviyatını psikolojisini mahvediyor

• 1ay

Evet ama sadece kendine değer verdiği için bakım yapabilir. bir kadının ojesini , kıyafetini tiksinç bulmak kimsenin haddi değil.

• 1ay

oje ve topuklu bakım olmadıgı icin tiksinc buluyorum hep de bulacam. birinin tiksinc buldugu seylere karısmak da kimsenim haddi degil

• Ben ojeyi severim ama sadece yazın sürüyorum. Onun dışında makyaj yapmıyorum. Ve topuklu ayakkabı giymiyorum.

0|0
    0|0
  • Beenn beenn ben beennn beennn 🙌✋

0|0
    0|0
  • Ben daha bir kadın gibi hissediyorum

0|0
    0|0
    • 1ay

Böyle düşünmemiştim hiç haklı olabilirsiniz ama ben karşımdaki için değil evde olsam da oje sürerim

• 1ay

Doğru temiz olmak yeterli haklısınız

• 1ay

temiz olmak aynen öyle :)

Yükleniyor...