Ateistler bir bakabilir mi?

insanları yargılamam sadece meraktan soruyorum
herşeyin tesaduf eseri olustugunu ve bir yaratici olduguna inanmiyorsunuz o zaman insanlar kendi kendilerinin yaratıcıları olmazlarmi sonucta kendi kendine var oluyorlar bu sonuctada insan madem kendi tanrısı oluyor neden her istedigine sahip olamaz?

0|1
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesin inancına saygı göstermek lazım bırakalım kım neye inanırsa iansın nanc sorunu çözmüyor isterseniz bir örnek vereyim Norvec in yüzde 85 i ateist ama orada hiç yolsuzluk yokmuş araştırmalara göre ama Türkiye musluman ülke ve yüzde 95 imiz musluman ama yolsuzlukta Meksika dan sonra dünya 2 siyiz demekki inancımızda samimi degiliz

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İnsanın oluşumu;
    İlk olarak insanların bilimsel olarak bir hayvan türü olduğunu anlaman gerekiyor. Tıpkı hayvanlar gibi nefes alıyorsun, terliyorsun, hareket ediyorsun, vücudundaki sistemlerin hepsi diğer hayvanlarınkiyle aynı... Aklına ne geliyorsa, hepsi hayvanlarınkiyle aynı. Zekan hariç. İnsan, bildiğin gibi, diğer hayvanlardan çok daha zeki. Ama her hayvanın kendince üstünlükleri olduğunu da unutmamalısın: Çitalar mesela çok hızlı koşuyorlar, hatta Dünya'nın en hızlı kara hayvanları! Balinalar onlarca kilometre uzağa seslerini ulaştırabiliyorlar mesela! Maymunlar ağaçların üzerinde saatte 60 kilometre hızla hareket edebiliyorlar. Kartallar kilometrelerce uzaktan yumruğun büyüklüğündeki bir fareyi görebiliyor. Bunların hiçbirini insan yapamaz. Ancak insanın yaptıklarını da diğer hayvanlar yapamıyor. Sonuçta her hayvanın birbirinden üstün ve eksik tarafları var.

İşte insanın bir hayvan türü olduğunu, sadece onlardan zeka açısından ileride olduğunu (ama birçok diğer konuda geri olduğunu) anladığında, doğayı daha yakından anlamaya başlayabilirsin. Doğada canlılar sürekli farklılaşıyorlar. Bu farklılaşma senin büyümen, basket oynayıp uzaman, güneş altında kalıp kızarman ve bronzlaşman, düşüp kolunu kırdığında (umarım böyle bir şey olmaz) kolunda yara izlerinin ömür boyunca kalması gibi değil ama. Her canlı hayatta kalmaya çalışıyor ve ömrü boyunca en azından bir defa ürüyor, üremeye çalışıyor. Bilmiyorum kardeşin var mı ama eğer ki varsa, eminim ki senden oldukça farklı görünüyordur. Her çocuk, anne babasına az çok benzer şekilde; ancak ondan farklı özelliklerle doğuyor. Bu bir hayvan türü olan insanda da böyle, diğer hayvanlarda da böyle. Bize her tavşan, her sincap aynı geliyor; ancak aslında bilim insanı olursan ve daha yakından inceleyecek olursan her birinin çok farklı olduğunu görebilirsin, birçok açıdan: renk, ses, davranışlar, boy, güç ve diğer binlerce özellik...

1|0
    0|0
    • 1ay

İşte bu farklı özellikler, doğada canlılara avantajlar ve dezavantajlar sağlıyor. Şimdi, profilinden gördüğüm kadarıyla Rey Mysterio'yu seviyorsun. Düşün ki Mysterio'yu ormana bıraktık ve birçok vahşi hayvanla mücadele etmesi gerekiyor. Sence annesinden doğduğunda bir bacağı diğerinden kısa doğsaydı ve bu yüzden düzgün koşamasaydı mı daha rahat hayatta kalırdı, yoksa daha güçlü olabilmesini sağlayan, daha hızlı koşabilmesini sağlayan bir kas yapısını mı genetik olarak miras alsaydı daha rahat hayatta kalabilirdi? Elbette ikincisi. Çalışmayla kendini çok fazla geliştirebilirsin; ancak özellikle doğada, insan dışındaki zekası daha düşük olan hayvanlarda anne-babadan alınan özellikler çok daha önemlidir. Çünkü doğada hayvanlar kendilerini geliştirmeye çalışmazlar, hayatta kalmaya ve üremeye çalışırlar. Dolayısıyla anne-babadan alınan genler çok önemlidir.

• 1ay

Peki öldükten sonra ne olacak ya da sen kendin söylemişsin doğadaki tek düşünen zeka sahibi hayvan varlık insandır

Diğer tüm canlılar üremek için yaşar ve kendini geliştirmez sahip olduğu özelikler doğuştan gelir genetik tir

Peki bunları sen söyledin değilmi? Evet Doğru mu? Evet

Milyonlarca tür canlıda düşünme ve zeka neden yok ta sadece insanda var? Demekki diğer tüm canlılar insana hizmet etmek için var

Şimdi bu insanı özel yapıyor ve sorumlulukta veriyor değilmi?

Ve ilginç okadar ilginç ki var olan her şey belli bir sistematiğe göre var, DNA RNA ve atomlar

Bütün sistem öyle hasas öyle düzenli öyle muazzam işte

Biz bu sistemin kaynağına bu sistemi var edip sunan sonsuz güce yaratıcı diyoruz onun fiziki
      şekli ya da yapısı ile ilgili kesin bir bilgimiz yok ama onun varlığı kesin

Bu yüzden Allah var ama hiçbir zaman hokuspokus hop var ol demiyor ama birşeyleri bir şekilde var edip belli algoritmalara göre düzenlemiş ve sunmuş maddi ve manevi olarak yani Soyut ve Somut

• 1ay

Ve bunları bir nedene bağlamış fizikle maddeyle özdeşleştirmiş ama sonuçta var etmiş İslamiyette yaratılış konusunda şöyle der Evren ve hiç birşey yokken Allah kendi nurunu yani proton ve nötronunu 3 e böldü 1. sinden tüm alemleri yani gezegenleri galaksileri yarattı 2. sinden tüm insanları hayvanları yani canlıları yarattı 3. sünden sadece peygamberimizi yarattı

Yaratılış konusunu bu şekil yüzeysel olarak veriyor

Ama böyle bir fiziki düzenin kaynağı düşünürü (Allah) sadece insana irade ve akıl veriyorsa sorumluluk ta vermiştir ve insanın aklı bunca teknolojiyi akıl almaz şeyleri geliştiriyorsa

Allah ın aklı düşünce ve zekası akıl almaz derecede sonsuzdur çünkü sonsuz olan sonsuzluk odur

İnanmak ya da inanmamak bizim kendi irademize bırakılmış

Ben inanıyorum ayrıca müslümanım sanada görüşünde saygı duyuyorum iyi akşamlar

• Ateistler ne düşünürse düşünsün sadece inanmak istemiyor senden benden iyi biliyor yaratıcının Allah ın var olduğunu buna yediği çanağa s. çmak denir herşeyi Allah var etmiş yaratmış sunuyor kullarına nefes vermiş nimet vermiş çeşit çeşit

Oksijene bağlı insanlar var diyalize gidenler var protez kullananlar var kaybetmeden değerini bilemezsin varken şükret teşekkür et Allah a okadar mı nankörsün ateiste saygı duymuyorum çünkü onlar da Allaha saygı duymuyor

Son olarak okadar yorumun içinde aşağılayıcı bir cümle kullanmadım sen şusun busun demedim sadece deyim kullandım soru sordum

Ama gizli kullanıcı ateis ne yaptı kendi görüşünden olmayanlara Çomar=KÖPEK dedi bende karşılık verdim engelledim herkes sınırını bilsin hakaretin gereği yok...

1|0
    0|2
    • 1ay

insanlar sebebsiz yere ateist olmuyor cogu zaman bazilari bilmeden ateistim diyor ama abi unutmaki biz onlarin yargilarini Allaha bırakıyoruz her ne olursa olsun saygı duymak gerekiyor

• 1ay

bosver abi onları seviyesi dusuk insanlari muattap almaya ne gerek var 😊

• Kardeş onlar batırmış sen sıçmışsın şimdi

Kaş yapıyım derken göz çıkarttın

2|0
    0|0
  • ateist olmak sacmadır.

1|1
    0|2
    • 1ay

herkesin kendine gore bir sebebi vardir

• 1ay

bundan bahsetmiyorum 😊 ama neyse dusucene saygı duyarım

• 1ay

Ateist olmak kasten inkardır var olana yok demek yaratıcının var ettiği her nimeti kullanıp her nimetten faydalanıp üstüne küfretmektir

Sen bir tabak yemek verdiğin komşundan hakaret yesen ve seni komşuluktan reddettiğini ya da varlığını inkar ettiğini söylese ne düşünürsün işte Ateist te bu şekil davranıyor tek sebebi kibirdir yoksa onlarda biliyor bilerek te inkar ediyor

• Ln birakin şu şizofrenleeri yha allaha inanmazlar insallah masallah dillerinden düsmez birde rabbimin adini anarlar

1|0
    0|0
  • Şu an bunu sen kendin uydurdun :D hiçbir ateistin kendisini tanrı ilan ettiğini görmedim ben.

1|0
    0|0
  • Ateistlere soru sormadan önce, ateizmin ne olduğunu öğrenin önce

1|0
    0|0
  • Ben deistim ablacım

1|0
    0|0
  • peki sen herşeyin tesadüf eseri olabileceğine inanan insanlar olabileceğine inanıyor musun?

1|0
    0|0
  • kardes batirmissin sorun vasat.

1|0
    0|0
  • herşeye bilimsel diyenler: bilimsel ve matematiksel olarak o kadar çok canlı, gezegen, sistem, galaksi, hücreler, atomlar ve aklınıza gelen gelemeyen şeyler; tesadüfi olamaz. mümkün değil. öyle olduğunu kimse ispatlayamaz, ispatlanamaz çünkü teknik olarak mümkün değil. yoktan var olmak ve vardan yok olmak. bu ikisi de ne derece net, doğru bilemeyiz. ispatlanamıyor. evrende yok olmak değil birbirine dönüşmek var değil mi? bilim de böyle söylemiyor mu? iyi düşünmek, detayları görmek, iyice analiz etmek sonuca ulaştırır. hele ki metafizik, soyut şeyler var olduğu halde madden ispat edilemiyor. daha da bişey söylemeye gerek yok.

1|0
    0|0
  • Ateizmin maymundan geldiğine inananlar ve her şeyin tesadüf eseri olduğunu düşünenler topluluğu olduğunu sanan çomarlara acıyorum.
    Evrimin ne olduğunu da bilmiyorlar çok yazık.

Bugün eğer en zeki profesörler, bilim adamları, düşünürler.. ateist ise bir bildikleri vardır. https://www.youtube.com/watch?v=INa47eqExgM

1|2
    0|1
    • 1ay

Senin görüşünde olmayan yani ateist olmayan insanlara çomar:köpek diyemezsin karaktersizliğin lüzumu yok it oğlu it

• neden bir şeyin yaratıldıgını dusunuyorsun ki. tanrın yaratılmamıs insanlarda yaratılmamıs olamaz mı? tek yönlu dusunme asla

bizleri direk olmadıysak bile bizleri olusturan parcalar hep vardı

1|0
    0|0
    • 1ay

ama o parcalar nasil meydana geldi

• 1ay

ya işte neden sorumu tam olarak algılayamıyorsun.

sırf annesi pislik yaptı diye engelli dogan bebegin ne sınaması olur ne sucu olur . böyle bir tanrıya boyun egilmez isyan edilir . bana tanrı var diyen birine ancak bu şekil evet haklı olabilirsin derim. diğer turlu laf anlatamam ben . .

ve sana mısır medeniyetinde amona bakmanı tavsiye ediyorum. arastırman iyi olacak..

• 1ay

ben sana tanrının iyligini savunmuyorum herneyse burada bunu tartismayacag herkesin dusuncesi kendine saygı duyarım benim sorum baskaydi ama saol

Kızlar Ne Diyor 2

• Kafasını kullanırsa insan çoğu şeye sahip olabilir akıl denen birşey var kullanmak önemli

1|0
    0|0
  • isteyen her istediğine sahip değil mi? güzel olmak istıyorsan estetık var. zevgın olmak ıstıyosan akıllıca bı ış kurmak var. araba almak ıstıyosa gidip alıyo degıl mı :)

1|0
    0|0
    • 1ay

bunlar para varsa var pekiya yoksa ve istekler sadece somut mu oluyor

• 1ay

ssoyut istegın nedır?

Yükleniyor...