Acil Toplanın? Şiddet Var?

Merhaba herkese arkadaşlar anlatacaklarimin eksiği var fazlası yok. öncelikle utandigim için ismimi gizledim henüz daha 21 yaşındayım.. Eşimden her zaman baskı ve şiddet görüyorum. İnanın bana çok korkuyorum. Ne yapabilirim polis molis bana sokmez diyor. Bugün boşanma davamiz vardı başka şehirde gitmedim ne yapacagimi bilmiyorum ekonomik özgürlüğü olan eğitimli bir kadınım ama evliligimizden beri olan bütün maaşlarımı alır almaz aldı elimden. Beni hamile bırakıp kendine mecbur etmek istiyor o da daha 20 yaşında. kendimi gizlice korumaya çalışıyorum mümkün oldukça. Ama korkuyorum ve ileriyi görmemek beni çok rahatsız ediyor bana biraz akıl verir misiniz sizden sadece manevi destek ve akıl talep ediyorum. Kimse yanlış anlamasin

Güncellemeler:
1ay Şunu da belirteyim ben 3 aylıkken annem beni evlatlık almış. şu an evli ve kendi hayatına bakıyor.

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Polis ona sökmez miymiş? Görürüz. Polis değil ailenden 2-3 erkek birleşse bir daha sana merhaba bacımdan başka bir şey diyemez. Korkmayın bu tarz şeylerden. Korktukça kendini ezdirmeye devam edersin. Onun kendine güvendiği kısım da bu. Gözünü korkutmaya çalışıyor sadece.

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet durumu ozetlediniz resmen

En İyi Kız Görüşü

• Nasıl polis falan sökmezmiş.. Polisten yardım iste seni kadın sığınma evine gönderirler. İş bulmana yardım ederler.
    Sen korktukça o senin üstüne gelmeye devam edecektir. Böyle bir işkenceyle ömür mü geçer?

Başvurabileceğiniz kuruluşlar:

Polis merkezleri, jandarma karakolları
    Sağlık kuruluşları
    Cumhuriyet Savcılığı
    İl ve İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlükleri
    Alo 183 (Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı)
    Belediyelerin Kadın Danışma Merkezleri
    Baroların Kadın Danışma Merkezleri ve Adli Yardım Kurulları
    Kadın örgütlenmeleri

0|0
    0|0
    • 1ay

Bir sığınağa gitmek istiyorsanız...

Bulunduğunuz ildeki Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne başvurarak yaşadıklarınızı anlatıp sığınak talebinizi dile getirmelisiniz.

www.shcek.gov.tr/illere-gore-kuruluslar.aspx

Bazı belediyelerin de sığınağı vardır. Bulunduğunuz yerde belediyenin aile danışma merkezi, ya da halkla ilişkiler müdürlüğüne başvurarak yasal olarak vermeleri gereken bu tür desteklerden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca bulunduğunuz yerdeki kadın dayanışma merkezlerini arayabilir, buralardan hem kendiniz hem de çocuğunuz için destek alabilirsiniz. Birçok merkez hukuksal ve psikolojik destek verebilmektedir. Ayrıca yapacağınız görüşme sizi güçlendirir. Yalnız olmadığınızı fark edip, alabileceğiniz desteklerle ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

• 1ay

Bu yazdiklariniz inanın benim için çok değerli emin olun ki hepsini arastiracagim çok teşekkür ederim

• 1ay

Rica ederim.
      Allah yardımcın olsun.
      Sakın korkma, kendini ailen dahil kimseye ezdirme.

Erkekler Ne Diyor 18

• Toplaşın gobeller, malafat doğramaya gidecez

Selam kardeş, eğitimli kediler neden böyle sokak kedileriyle Mart ayı bile gelmeden çıtırdatır, anlamam.

Ailenin yanına sığın kardeş, sana birşey yapamaz korkma, şimdi onun sucukları doğramaya gidiyoruz ekibi topladımi adresi ver

0|0
    0|0
    • 1ay

Annem evlendi. benimle uğraşmak istemiyor

• 1ay

Ne demek kardeş, her zaman yardımcı olmaya hazırız

• 1ay

Allah razı olsun

• yemeğine cam tozu koy
    oz stayla

0|0
    1|0
    • 1ay

Bu dalga geçilecek bir şey mi?

• 1ay

inandırıcı değilsin kuzum

• 1ay

İnanmıyorsan burada olmanın lüzumu yok ben gerçekten akıl alabilecegim kişilerin yorumunu istedim

• Şortlu kadına tekme atan adam nasıl dışarıdaysa onun seni dövmeside hiçbir şey değiştirmeyecek ;) bence kabullen.

0|0
    0|0
  • Neden ailene basvurmuosun bu adama kaçtınmı yalnızmısın hani seni yalnız görüp dövsemde... Yapsmda bnimsin der gbimi bakıo yoksa bana kimse karışamaz gbimi davranıo ve neden bnce hiç bişe tek taraflı deildir

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya hep haklı bahaneleri var tabiki kendince ama kesinlikle dayağı hak edecek bir yanlışım olmadı ve bu erkek vuruyosa vardir bir sebebi diyen anlayışa katılmıyorum biz insaniz

• 1ay

Bn vuruyorsa haklıdır demedim ayrıca dövme kısmına gelince aldatma hariç öyle bişe asla ve asla kabullenemez sonuçta sizin gücünüzle bizimki bir değil bnde ufak tefek küçücük bişeyim ama sırtıma masaj yapmaları için 3-4 kız çıkıyo bildiğin zıplıyo bazen iyice alıştılar dans bile ediolar yani her biri 60 kg olsa ki aralsrnda 80 de var 50 de düşün işte sen bunu taşıyabilirmisin hiç sanmam şimdi bn bir kıza büyük bir suçu olmadıkça nası vurayım yani ayrıca bu sevgililik değil kocaman bir ewlilikten bahsediosun karım eşim canım yani nası bakarım yüzüne bn ortada bir tartışma varsa bu tek taraflı deildr anlamında dedim mesele neden kavga ediosunuz yani kıskançlıkmı var ne bilim neyi uygunsuz görüyo sende cinsel anlamda isteksizmi görüyo yaptığın yemeğimi beğenmio sorun ne

• Bak kardesim en yakin karakola git durumu anlat. Koruma iste. Ailenin yanina cek git. Bu durumun sonu kituye gidebilir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Annem evlendi ve artık benimle uğraşmak istemiyor.

• 1ay

En çok istediğim şeyi soyledin diyebilirim inşallah kendimde o gucu bulurum

• 1ay

Bulamazsan yarat

• polis falan nasıl sökmezmiş. evde yokken evi terk et. çocuk da yok hazır. hiç mi ailen çevren arkadaşın yok. kaç kurtul.

0|0
    0|0
    • 1ay

Annem evlendi ve kendi hayatına bakıyor. Arkadaş olarak ta bütün herkesi sildi uzaklaştırdı benden numaraları bile yok

• 1ay

Haklisin çok teşekkür ederim gorusunu paylaştığın için paylastiginiz goruslerini benim için cok değerli

• 1ay

keşke yardımcı olabilsek. içinde olduğun durumu tam olarak bilemiyoruz ki. uzaktan konuşması kolay. Allah kurtarsın.

• Hangi sehirdesin bilmiyorum ama direk baska bir ile bilet al. Once uzaklas, gittigin ilin polis merkezine ya da kadin siginma evine git. Durumu anlat, is bulana kadar, durumunu duzeltene kadar orada ol daha sonrasi kolay

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet bu akşam orayı arastiracagim çok teşekkür ederim yazan herkese size de

• Hiçbir erkek bir kadına şiddet ve baskı uygulayamaz. Polise git. polis molis bana sokmez demiş :D öttürürler onu orda ;)

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya sonrası :( ?

• 1ay

Baba yok annemde evlendi hayatına bakıyor

• 1ay

işin zor ne diyim :/

• boşanma davanız var ve aynı evde mi yaşıyorsunuz

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet beni bırakmıyor

• 1ay

Evet bu akşam arastiracagim

• 1ay

araştır illa ki sonuç alırsın

• bu yaşta birisi ile evlenirsen ne olacaktı sanıyorsun. Git okulunu oku. Sana vereceğim akıl bu yaşıtların gibi normal davran

0|0
    0|0
    • 1ay

Zaten üniversite terkim Beykent'te FTR okuyordum kayit sildirdim okutmadi da sonra

• 1ay

aferim böyle kölesi ol onun. Kusura bakma da bu hatadan dönüşün olmaz. Kurtuldum sanırsın 5 sene sonra karşına çıkar.

• 1ay

:( saol içim rahatladı :(

• Daha önce aklım neredeydi seçimlerin kaderinde varsa yaşıcaksın dikkat et haberlerde erkek cinayetine kurban gitme

0|0
    0|0
  • Ailen ne diyor peki?

0|0
    0|0
  • Boşan ve uzaklaştırma kararı çıkar yanına yaklaştığı an 6 ay hapisten başlar

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya sonrası :( ?

• 1ay

Haklisiniz arastiracagim bu akşam oraları çok teşekkür ederim paylastiginiz gorusleriniz çok değerli benim için

• 1ay

Destek olabileceğim başka bişey varsa seve seve yardımcı olurum takip edin isterseniz

• korkma ve sikayetci ol

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama sonrası ne olur ne biter o hep kafamda

• 1ay

allah yardimcin olsun. umarim hersey yolunda gider

• 1ay

İnşallah teşekkür ederim

• Savxilikk

0|0
    0|0
  • polis en guveniliri

0|0
    0|0
  • Ekonomik özgürlügun varsa bosa gitsin.

0|0
    0|0
    • 1ay

Var ama ya sonrası? Nereye giderim ne zaman iş bulurum bunlar hep mesele

• 1ay

Zor olacaktır ama ömrünü o hayvanla geçirmekten iyidir. Ozeldemi calisiyorsun?

• 1ay

Evet ozeldeyim

• senın kocanı bir temız sopalamak llazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Durduk yerde sana siddet ve baski uyguluyorsa esinin psikolijik rahatsizligi vardir. Evet ileriye donuk dusun. Şu an yasin daha 21. Onunde kac yil daha var bilmiyorsun. Eger boyle bir adamla devam edersen illaki hamile kalacaksn. Cocugun olucak ve esin duzelmedigi surece sana siddet uyguladigi surece bu ister sozlu olsun ister dayak ile. Hic farketmrz. Bu cocugunun kisilik ve karakterine yansiyacak ve cocugun asiri siddet egilimli hircin veya tam tersi icine kapanik olucak.
    Onemli bir nokta ise esinden sevgi goremeyen kadin, cocugunu tam anlamiyla saglikli bir sekilde terbiye edemez.

0|0
    0|0
    • 1ay

Egitimli kadin olman buyuk avantaj. Kendine guven! Eminim ki guclu bir kadinsin. Zor bir surec ama kisa surecek daha sonra hayatina guzel bir sekilde devm edebilrsin.

• 1ay

Her kelimesi çok değerli bu yazdiklarinizin emin olun ki inşallah kendimde o gücü bulabilirim

• 1ay

Bence bulabilrsin. Yeter ki kendine guven.

• Polise git bu anlattıklarını en ince ayrıntısına kadar anlat. Can güvenliğinden endiselendigini de belirt ilerde sana sıkıntı cikarmasin. Darp şiddet raporu al bir de. Morcati kadın dernekleri falan var onlarla görüş böyle utanmakla hiçbir şey olmaz

0|0
    0|0
    • 1ay

https://www.morcati.org.tr/tr/ bu da linki iyice incele utanma korkma sakin ol bir hata yapmışsın evlenmissin ama düzelir geçer.

• 1ay

İnan bana bu soylediklerin çok değerli bu akşam arastiracagim çok teşekkür ederim

• 1ay

Umarim sana bir faydası dokunur. İyi akşamlar. 20 yaşındaki bir ergen sana hiçbir şey yapamaz gözünü korkutma çalışıyor araştır güzelce bilgi edin gerekirse bu Derneği ara kendine dikkat et. Yalnız değilsin

• Silahlan

0|0
    0|0
  • Ailen yok mu senin?

0|0
    0|0
Yükleniyor...