Böyle düşünmekte haksız mıyım? (Şehitlerle ilgili)?

Arkadaşlar çoğumuz Türk olmamızla gurur duyuyoruzdur, şehit haberlerini gördüğümüzde üzülüyoruz kahroluyoruz. Ama bazen yorumlarda şunu görüyorum ve gerçekten artık bu düşünceye ve bunu düşünen kişilere sinir olmaya başladım. Mesela şu sıralar Aleyna Tilki gündemde, onunla ilgili bir postun altına şöyle yazmış birisi. "Şöyle birinin şehitlerden daha çok konuşulduğu bir ülkede yaşıyoruz.'' Yani şimdi ne yapalım, şehit olmanın ve şehit olan kişilerin konuşulacak bir yanı yok, unutalım demiyorum ama insanlardan ne bekliyorsunuz daima bunu hatırlatamazsınız insanlara. Aleyna Tilki konuşuluyor çünkü insanlar bu kız üzerinden espiriler yapıyor, dalga geçiyor, seviyor ya da sevmiyor. Ancak şehitlerimizin gündemde tutulması için bir sebep yok ne yazık ki. Böyle söyleyince cok acı bir durum gibi oluyor ancak yanlışmı düşünüyorum. Bir şehit hakkında onun ölüm haberini vermekten öte ne tür bir gündem yaratılabilir ki. Aleyna tilki veya başka birinin şehitlerden daha çok konuşulması durumu gayet normal değil mi?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• şehit haberleri artık gazetelerde televizyonlarda bile gösterilmiyor yer verilmiyor insanlar bunu kastediyor

0|0
    0|0
  • haklısın kardsm

0|0
    0|0
Yükleniyor...