Özel günlerin mantıksız olduğunu düşünüyor musunuz?

herkesin kararına saygım sonsuz. küçüklüğümden beri ne doğum günleri ne de çevremde gördüğüm evlilik yıl dönümü, ilişkinin başlama yıl dönümü, sevgililer günü, zart günü ve de zurt günü bana çok mantıksız ve samimiyetsiz geldi.
arkadaş benim doğum günümü neden kutluyoruz? doğdum oldu bitti işte. birisine sevgimizi göstermek için illa özel bir gün mü lazım? eşinizin veya sevgilinizin sevgisini özel gün ile ölçüyorsanız bu zaten yarım bir ilişkidir. herhalde ferhat ile şirin bu dönemde yaşasa idi, ferhat şirin'e doğum gününü kutlamadığı için alınır, şirin'de ferhat'a sevgililer gününü kutlamadığı için trip atardı.
bana kalırsa bu özel günler insanların birazda olsa kendisini özel hissetmesi için uydurulmuş fenomenler. neyse sizin görüşlerinizi de merak ediyorum.

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Mantıksız zaten

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir insana gösterdiğiniz değer bir güne sığdıracak kadar az olmamalı bence. Fakat bu yoğun ve hareketli hayatta değer verdiğimiz her şey azalıyor. Bu günleri kullanarak bir şekilde değer yargımızı ayakta tutmaya çalışıyoruz.

0|1
    0|0
  • Sonuçta doğdum yani o gün dimi, benim için önemli bir gün. Demiyorum 1000 kişi toplansın hediye alsın pastalar alkoller gelsin gitsin ama dünyaya geldiğim günü de yakın çevrem unutmasın bir zahmet. bir iyi ki doğmuşsun demek zor değil. Bence saçma da değil.

0|1
    0|0
  • Doğum günü nü genelde dünya kutladığı için bilincinde de farkındasın ki insanlar kutluyor kutlanmadığında işte bir mesajla bile hatırlanmadığında insan ufak da olsa kendini boşlukta hissedebiliyor. Yoksa tabiki çoook önem taşımaz diğer günlerin pek anlamı olmaz yani... Ama hatırlanmak güzeldir

0|1
    0|0
    • 1ay

aynen katılıyorum. bende acaba bu günler neden ortaya çıkmış diyorum. bir arkadaşın iyi ki doğmuşsun be ezgi, iyi ki hayatımdasın demesi için bence özel bir güne ihtiyacı yok :) zorla insanlara bir şeyler yaptırmak sıkıntı :D

• 1ay

Ezgi mi?

• 1ay

Haa tamam anladim 😂

• Bence çok gerekli

0|1
    0|0
  • Yılda 2 3 gün özel olsa bir şey kaybetmezsiniz

0|0
    0|1
    • 1ay

yok bir şey kaybetmek değil benim ifade etmek istediğim. yani doğum günü kutlanıyor ama benden başka herkes eğleniyor. ben bakıyorum şimdi bu pastanın etrafından neden ayin yapıyoruz diyorum

• 1ay

Tamam ayin mi
      Sevmiyorsn kutlama

Erkekler Ne Diyor 2

• Benim için hergün özel gün, aynı şeyi düşünüyoruz.

0|1
    0|0
  • 2 yaşındaki bebeğin doğum günü neden kutlanır?

0|1
    0|0
Yükleniyor...