Seriat sistemine evet diyen kadınların ne gibi bir çıkarları söz konusu?

nasıl oluyorda seriatin kadinlar icin kolelikden başka bişey olmadığını bile bile buna onay vermeleri özgürlüklerine el konulmalarina destek olabiliyorlar feminizme aykırı bakıyorlar

1|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

• Kıyafet masrafı olmaz geçir üstüne çöp poşeti gez işte 😂😂😂

0|1
    0|0
    • 1ay

kara carsaf dan bahsettiniz dimi düşünsene hristiyanlari kıniyorsun ıslah etsin diyorsun fakat dinine rahibelerden gelme kara çarşafı giyiyorsun kadınları her konuda anlıyorum bu konuda anlamiyorum

• 14gün

yo önemli değil olması gerektiği gibisin

• 14gün

Cidden özür dilerm. Genelde dini konularda sataşma amaçkı yorum yazarlar görüşüme.

Kızlar Ne Diyor 12

• Kölelik sendromuna yakalanmis bireyler hepsi.

1|1
    0|1
  • mazosisttir

0|1
    0|0
    • 1ay

tedavisi yok mu 🤓 topluma geri dönüşüm yapmak lazjm sonucta içimizde hatda cevremizdeler

• Şeriat Allah'ın kanunu demek yiyosa hayır diyebilirsin.

1|1
    0|2
    • 1ay

kime gore neye göre? sence Şu an ki kanunlar olması gerektiği gibi mi şeriat sisteminde olan ülkelerde görüyoruz

• 1ay

sen orada ki ironiyi anlamadın kusura bakma bu arkadaş benimle başka yorumun altında görüş sunuyor ve oradaki olayda erkeği güçlü görüşü üstün görüşü

• 1ay

o yuzden madem kadinsin erkeklerle nasıl böyle konuşuyorsun manasinda yazdım ben onu benim görüşümde erkek kadının korunmasina ihtiyacı yoktur emanet konusunda hem fikiriz fakat üstünlük konusunda değiliz

• Sonuna kadar haklisin.

0|2
    0|0
  • eğer gerçekten dine uyulacağına inansam ben de şeriat ı onaylarım; ama gel gör ki burası Türkiye, burada Allah'ın adaletine uyulmuyor hiçbir şekilde, eğer şeriat gelirse herkes bunu istediği yönde kullanacaktır o yüzden şu an için onaylamıyorum.

0|0
    1|1
    • 1ay

Burası Türkiye demişsin de, Arabistan'da çok mu uyuyorlar. :)

• 1ay

ikinizde haklısınız fakat lillumada araplarla kiyaslama yapmadı ben turkiyede ki şu an olan adalet sisteminde bunu saçma görüyorum araplar zaten yaşamıyor araplardan daha iyi olduğumuz da kesin yani Arap yönetiminden ırk olarak demiyorjm

• 1ay

Atatürk'ün bıraktığı mirası sahiplenemediğimiz için bu durumdayız.
      Şayet, biraz olsun Atatürk'ün ilkelerine bağlı olsak böyle mi olurdu?
      Araplarda uygulanan sistemin yanlışlarını eleştiriyoruz.

Bizde ise uygulanması gereken ancak uygulanmayan sistemi.
      Oysa, sistemimizi geliştirsek ülke olarak da gelişim gösteririz.

• O kadinlar kølelige alismis olanlar bnce :D belkide onlar icn seriatta bir fantezi n bilim

0|0
    0|0
  • Mazoşist olmak böyle bir şey

0|0
    0|0
  • İnsan muamelesi görmek ağır gelıyo çünkü bu kadınlara. Memnun değilseler defolsunlar arap ülkelerine

0|2
    0|0
    • 1ay

kuşkusuz haklisin ama anlamsız bir zihniyet le savaşmı olur böyle beyinlere bu nasıl ima edilir iza edilir

• 1ay

Aynen pes dediğin noktadasındır. İtiraz etmek dahi gelmez içinden.. Öyle bir tiksinti..

• sacma bence

0|0
    0|0
  • İslam Arap ülkelerinde doğru mu uygulanıyor sanıyorsunuz. İslam ın tek getirisi kadına tesettür mü? Peygamberin zamanında kızların gömülmekten kurtulduğunu biliyorsunuzdur. En azından okumuşsunuzdur umarım. Ve bir çok hakkı korunuyor. İslam kadını kısıtlamıyor. Bu görüş açısı bağnazların görüşüdür. İslamı yaşayan bir kadın okuyabilir çalışabilir eşine katkıda bulunabilir kendini geliştirebilir. Bunu zaten hak tanıyor. Ki Şeriat kafadan uydurulmuş bir durum değil Allah ın kurallarıdır. Allah ın kurallarını kabul eden kişilere hakaret etmek sadece dinsiz kitapsız ya da başka bir din de başka dinlere karşı saygısı olmayan saygısız özgürlükçü gözüküp bir dinin getirisinin özgürlügünü kısıtlayan ikileme düşmüş insanların işidir. İnsanların düşüncelerine , kıyafetine dinine seçimlerine kimse karışamaz. Karışmamalı. Sizin gibi saygısı olmayan insanlar olduğu sürece kimse kardeşçe yaşayamayacak. Çünkü beyinler kısıtlanmış. Ufkunuz geniş değil. Adalet anlayışınız da adalet yok.

0|0
    0|1
  • genelde şeriatı destekleyenler cahil insanlar kendi hayatını mahvetcekler haberleri yok

0|0
    0|1
  • Özgürlük fazla geldi sanırım! Ama ülkeden gidebilirler kısacası. Bizim hakkımızı yemelerine gerek yok hiç!

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 8

• bilmediği konu hakkında yorum yapanlar derneği
    (genelleme)

2|2
    2|1
    • 1ay

kardeşim +1'ini geri alabilirsin çünkü ben onlara taş atmadım bende savunuyorum

• Şeriattan ne anladığınızı merak ettim öncelikle.

Kadınların ezilmesi filan demişsiniz ama islam adaletinde ezilme yok. Recm filan da yok mesela.

Ama mesela kadına tecavüz edip öldürüp sonra beraat etmek de yok. Kadınıngrçtim bu mevcut adalet sisteminde çocuklara tecavüz ediliyor.

Ama tabii şeriatla ne kast ettiğiniz önemli. Mezheplerin uydurduğu şeriat mı Kur'andaki şeriat mı

0|0
    0|0
    • 1ay

suanki adalet sisteminde seriat nasıl işler dogrumu işler yanlış mı işler? heleki kadınlar için nasıl işler bence kölelik terimi ile işler

• 1ay

Hea, bak o konuda haklısın. Erkekler için de aynı şekilde işler.

• seriat kanunu gore kadinlar erkeklere birer emanettir emanettir

1|1
    1|1
    • 1ay

4 tane emanet fazla degilmi?

• 1ay

ben sana demedim ki sen niye atliyon

• 1ay

erkeği güçlü gösteren gücünü de kadını korumak için üstün yaratılmış diyen adama diyorum

• cahil sorusu , cevaplamaya değmez

1|0
    2|2
  • Avrupalilasmaktansa seriat daha cazip. Dünyevi bakarsaniz tabiki seriat mantikli değil . Herkesin bakis acisi farkli. Ne yazikki biz dunyaya kendimizi kaptirdigimiz icin hic olmiyecek gibi yasamaya calisiyoruz

1|0
    0|0
  • garip.

0|0
    0|0
  • Şeriat'i bilmeyip, okumayıp ve anlamayıp, sadece duyumlara bakıp kölelik demek de size yakışır. Şeriat sistemine evet diyen kadınlar NAMUSLU'dur ve NAMUS'unu savunmak istiyordur. Tabi sizde olmadığı için nerden bileceksiniz özgür laikler :) Olay bu.

0|0
    1|1
    • 1ay

namusu bacak arasında arayan zihniyet senide tebrik ediyorum fakat erkeğin namussuzu daha tehlikeli aklında olsun ama onun bacak arası açık değil onu nasıl anlican seriatlami avrupa da seriat yok idam yok ama tecavüz de yok çocuk pazarida yok insanların fiyatlarıda yok erkek de üstün değil kadından din de zoraki yoktur neden seriat kanunları zoraki sıkı yönetim diye bilinir

• 1ay

Namus hem bacak arası hem de karakterdedir bu 1, insan özgürlüğü isteyip önüne gelenle sevişip sonra namus meselesi açamaz. İkincisi, erkeklerin namussuzuna hiç lafım yok doğru diyorsun, ama şeriattaki kanunları biliyorsun değil mi? Tecavüz suçunda karar tecavüz edilen kişinin ailesine bırakılır, idamsa idam, parça parça bölmekse öyle. Sence bu bilmemkaçyıl hapisten daha iyi değil midir? Dinde zaten zorlama yoktur. Ama Şeriat, Allah'ın Hz Muhammed'e gönderdiği kurallardır, böyle yönet demiştir çünkü onun kurallarıdır. İyice araştır bu konuyu sen. Zoraki yönetim diye bir şey yok, Şeriat'in kanunlarına bak. Kadınları asla ezmez, haklıyı savunur, haksıza da yapılan haksızlıkla cevap verir. Hırsızlık yaptın, yaptığın elin kesilir. Tecavüz ettin, vatana ihanet ettin, birini öldürdün, idam cezası vardır. Böyle 3-5 yıl hapisle kurtulamaz. Avrupa'da şeriat yok ama tecavüz de yok öyle mi? Doğru yok, çünkü onlar serbest (dinsiz) oldukları için önüne gelenle sevişmeyi ayıp bulmuyorlar. Bu namus.

• 1ay

Bu namustur işte, buna namus denir. Demek ki sizde de yok bu. Onlarda da yok. İlerideki ya da şuandaki karın senden önce "kaç kişiyle s.. şti" diye güvenemiyorsan bu sistem bana göre yanlıştır arkadaşım. Bundan önce de kadının İslam'da bir üstünlüğü ve namusu vardır. "Cennet annelerin ayakları altındadır." sözü olan bir şey nasıl kadını ezebilir? Araştırıp gel sen bana. Ordan burdan bulduğun bilgilerle gelme. Ha gevuru da savunacaksan gevursun o zaman bir şey diyemem. Ben gevur değilim. Ama İslam bizim sayemizde yükselecektir. Bu da Şeriat ile olacaktır. Şeriat'e karşı çıkmak Kuran'a karşı çıkmak gibidir bu yüzden dinden çıkarır haberin olsun. Ha dinsizsen zaten söylediklerimin anlamı yok.

• Tecavüzcüyü as bakalım sana bile evet derler onlar da haklı

0|0
    0|0
    • 1ay

benim sorum şu an ki adalet sisteminde de seriatin saçmalığı dir

Yükleniyor...