Biz ne ara böyle insanlar olduk?

evet basligindaki gibi biz ne ara böyle insanlar olduk. kimsenin kimseye saygisi yok herkez menfeaat ve cikar pesinde hic kimse bir digerinin mutlulugunu istemiyor biz ne ara bu hale geldik. insaniz hepimiz bunu yazdim cunki artik yalandan riyadan bunaldim..

0|1
5|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Rant kavgaları, güç ve iktidar çatışmaları, kıskançlık krizleri.
    Hep dünyevi olan geçici heveslerin peşinde koşuyoruz, işte.
    Biz ne istediğimizi bilmiyoruz aslına bakarsan.

Zira, devletin ideolojik aygıtları bize farklı bir dünya sunuyor.
    Taleplerimiz bile sistem örgüsü tarafından biçimlendiriliyor.

Rızanın imalâtı sistemin sürekliliğini sağlıyor.
    İsteklerimiz bize dayatılanlar ile sınırlı kalıyor.
    Ruhumuzun özüne inemiyoruz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• abi burda doğru söyleyeni yuhluyolar valla, yok sanane yok banane. Yine doğrusun 😃

0|0
    0|0
  • Sen ne zaman burda anlattığın gibi bir insan oldun peki?

0|0
    0|0
    • 1ay

tanidin mi beni ki bu soruyu sorabildin bana?

• 1ay

ben bir genelleme yapmadım belli olan bir kavram uzerinde konustum bu yüzden tum herkez boyle demedm farkindaysan biz neden bu hale geldik dedim. yani gereklo aciklamayi zaten yaptim sorumun icinde. herkez bu halde demedim fark var. saygi duyarim sana yanlis bisey soylediysemde af olaa..

• 1ay

"herkes menfaat ve çıkar peşinde..." bence ne yazdığını tekrar okumalısın.

• Allah sonumuzu hayır etsin artık 🙄

0|0
    0|0
  • Aynen! Bende oyle dusundugum oluyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• malesef öyle ben artık doğruyu aramıyorum hocam yoruldum acıkcası ınsanları onemsemiyorum diyorum ama sözde sadece gene önemsicem biliyorum akışına bıraktım herşeyi nefse hükmetmeye devam ediyorum.

0|0
    0|0
    • 1ay

farkinda olmak gerek

• 1ay

işte yalnız olana kimsenin pek saygısı olmuyor bir tekmeden çevrendekiler vurur sorunda burda

• 1ay

baskalastik biz

• insanlık öldüü.

0|0
    0|0
  • bilmem ne zaman

0|0
    0|0
  • ne ara böyle olundu değil, ilk insandan beri durum böyleydi zaten.

0|0
    0|0
    • 1ay

bu kadar degildi be hocam.. insanlarin birbirini saygisi vardi hurmeti vardi ama simdi...

• 1ay

okuduğumuz bildiğimiz anlatılanları idrak ettiğimiz kadarıyla cidden hep vardı,. şimdikinin aşikar olmasında ki sebep insan nüfusunun çok olması talebin artması talep edilen şeyin az olmasından ve dünyanın öbür ucundan hemen haberdar olmamızdan kaynaklıdır. bu benim görüşüm.

• zenginleşince

0|0
    0|0
Yükleniyor...