Stockholm Sendromunu biliyor musunuz? Genel olarak Türk kadınında olduğunu düşünüyor musunuz?

Stockholm Sendromu, ilk kez 1973 yılında yaşanan bir olaydan ismini almaktadır. İsveç’in başkenti Stockholm’da yaşanan olayda, banka soyguncusu tarafından 6 gün boyunca rehin tutulan banka görevlisi bir kadın duygusal olarak suçluya bağlanır. Hastalık ilk defa Psikiyatr Bejerot tarafından tanımlanmıştır. İlginç değil mi? Ve bence Türk kadınında bu var. 😐

Güncellemeler:
1ay Olay 23 Ağustos 1973 günü Stockholm’de soyguncular bir bankayı soymak için basarlar, bankada 4 banka görevlisini 6 gün boyunca 131 saat rehin tutarlar. Soyguncular, rehinelere iyi davranır aralarında iyi ilişkiler oluşur. Polisin bankaya operasyon düzenleyeceğini fark eden rehineler, soyguncuları uyarırlar. Rehineler olay sonrasında yakalanan rehineler aleyhine ifade vermekten kaçındıkları gibi, soyguncuların avukatlık ve savunma giderlerini karşılamak için aralarında para toplarlar.
1ay Günün gazeteleri bu olay üzerine ‘ soyguncular bankadan para çalamadılar, ama bazı insanların kalbini çaldılar’ diye manşet atar. Rehinelerden Stockholm Sendromu2na yakalanan bir görevli serbest kaldıktan sonra nişanlısını terk ederek, banka ilgi duyduğu banka soyguncusunun hapisten çıkmasını bekler ve onunla evlenir. Çok ilgimi çekti de siz de okuyun😂

1|0
13|12

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Evet, farklı bir durum. Yani onu kaçırandan korkacağına, bağlanıyor... Bence burada kaçıranın nasıl bir kişiliği oluğunu öğrenmemiz gerekir. Yani kaçıran duygusal, kibar birisiyse, gerçekten niye kaçırdı bilemeyiz de... Yani ona bağlanabilir. Ama böyle onu döven, şiddet, acı çektiren bir tipse, ona bağlanamamalı. Sadisttir yoksa, acıdan zevk almak başka bir şey... Bu iki olay farklıdır.

1|0
    0|0
  • Bu adam sizin eve hırsız olarak gelse aşık olmıcanız mı :D

www.bilgiustam.com/.../...kham-H-and-M-hair-43.jpg

kısacası saçmalık :)

1|0
    0|0
  • Sucluya baglanmak nedir ki? Bu bir sendrom degil kanimca.

1|0
    0|0
  • 6 gün boyunca rehin bide oha :D

1|0
    0|0
  • Güle diken bizim türk kadınına stokolmcü yaranır.

1|0
    0|0
  • Olabilir

1|0
    0|0
  • ilgi çekici eline sağlık ama bence olarak hazırlasaydın keşke 200xper senindi:))

1|0
    0|0
  • Bence sadece Türk kadınında değil, Türk halkında olan bir sendrom.

1|0
    0|0
  • Bana göre aptallık kimilerine göre sendrom.

1|0
    0|0
  • İlk keban o muymuş :D

1|0
    1|0
  • Çok ilginç gerçekten.

1|0
    0|0
  • Psikopatlari seksi buluyorsunuz da o ayrı bu ayrı.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Türk kadınında kesinlikle var bu sendrom. Bilumum küfürleri yiyip aşağılandıktan sonra ayrılmayı düşünmeyip hala aşkla kocasının dizi dibinde oturan üstüne üstlük bir de ''erkektir yapar'' diye savunan kaç kadın var dünya yüzünde. Sağlıklı bir ruha sahip bir bireyin yapmayacağı şeyler bunlar.

Kılıf olarak da gelenek, yaradanın imtihanı, yetişme tarzı, biz atadan böyle gördük bla bla bla demiyorlar mı işte ona çok gülüyorum. Klinik vakalar!

2|0
    0|0
    • 1ay

Uzun zamandır düşündüğüm bir konuyu görünce mod beğendi yaptım gitti :)

• 1ay

Teşekkürlerrr :) Ben de sarki dinliyordum oradan arastirmak aklima geldi acikcasi😐😀

• Şeriyatçı kadınlarda görülen hastalık😅Adını böyle koysak da olur 😂

2|0
    1|0
  • katılıyorum. yer dayağı, kurtarmaya çalışana çemkirir o benim kocam diye ;)

1|0
    0|0
  • bence genel olarak insanlarda bu var... :(

1|0
    0|0
  • Bence bende var xkxozlsp
    Sevilmeye o kadar ihtiyacım var ki bir çift güzel söze muhabbete bağlanıveriyorum

1|0
    0|0
    • 1ay

Bu daha çok kendini ezen, kötü davranan kişiye karşı olmuş ama. psikologların tanımlayışı öyleymiş😂

• 1ay

Seninki biraz takıntı galiba :)

• 1ay

Olabilir kxlxpx ya bide inanıyosun ya hani sevdiğine sanırım hala o düşünce var ama bende anlamadım ne olduğunu fkdpdş

• Türk kadının öyle bir şansı yok pembeli, kacirmalarin sonu tecavüz ve ölümle sonuclaniyor !

2|0
    0|0
  • Sen Yabancı mı okudun bebeğim dmsn

1|0
    0|0
  • bende var mesela

1|0
    0|0
  • Sende yaşadın sanırım

1|0
    0|0
  • Beni kaçırsalar bende aşık olurum kesin

1|0
    0|0
  • bu nee be çok ilginç😨

1|0
    0|0
  • Hayır 😄 stockholm sendromu ABBA müzik grubunun "take a chance on me" Şarkısını tekrar tekrar dinleyerek oluşan bir olay

1|0
    0|0
Yükleniyor...