Kapat

Mini etek giydiği için kırbaçlandı ama şimdi bikini tasarlıyor. Sizce başarı beklenir mi kazanılır mı?

15 yaşındayken bir arkadaşının partisinde mini etek giydiği için 40 kırbaçla cezalandırılan İranlı moda tasarımcısı Tala Raassi, şimdi ABD'de Dar Be Dar adını verdiği bikini koleksiyonu ile konuşuluyor.
Mini etek giydiği için kırbaçlandı ama şimdi bikini tasarlıyor. Sizce başarı beklenir mi kazanılır mı?Her türlü olumsuzluk karşımıza çıkıyor olsa da, hedeflerimiz varsa ve başarmak için çabalıyorsak bir gün mutlaka olacaktır. Bence azmin ve cesaretin hikayesi. Siz ne diyorsunuz?

8|4
65|68

En İyi Erkek Görüşü

• Saçının bir teli göründüğünde sokakta kırbaçlandığı an laikliğin ve Atatürk'ün değerini anlayacaklar.

7|1
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Evet azmin zaferi.
    Bunları görünce Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün değerini bir kez daha anlıyorum ve onu rahmetle anıyorum.
    Ama maalesef İsrail ve abd nin verdiği destekle yobaz gericiler ülkemizi bölünme aşamasına getirdi.
    Maalesef şu an İran bile, Türkiyeye gerici yobaz olarak bakıyor ve haklılarda...

3|2
    0|1
    • He yavrum he 😂

• @cananım90 ne saçmalıyorsun sen 😂😂😂

• @cananım90
      Çok haklısın canım, ağzına sağlık

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 67

• Din her zman ki gibi yine pislik getirmiş

5|2
    0|0
  • hikayedir diye düşünüyorum. iran da zengin olmadan ülkeden çıkması zor. kaldı ki o partiler de zenginlerin evinde yapılır zaten. eğer parası varsa ceza almazdı zaten.

bana daha çok tasarımlarının reklamını yapmak için hikaye uydurmuş gibi geldi.

4|2
    1|0
    • Dini de karalamis bu durumda

• ya öteki türlü ben irandan geldim burada bikini tasarlıyorum dese kimse ilginç bulmaz ama hikayeyi biraz değiştirince gündem olabiliyor işte. yoksa fakir bir kızın irandan çıkması çok zor anca büyük bir deha sahibi olması lazım ki amerika onu alsın. yoksa paran olmadığı sürece almaz. türkiyeden bile vize alırken ne kadar zorluyorlar ki biz dost sayılırız iranı düşünemiyorum bile.

• İran gibi bir yerden ayrılıp ABD'ye göç etmekle hayatının en yerinde ve radikal kararını vermiş zaten. İstenince şu hayatta yapılamayacak hiçbir şey yok!

3|0
    0|0
  • Bence kaçıp kurtulmanın hikayesi. Ayrıca vatan dediğin yerin aslında külfet olabildiğinin ve gerektiğinde kendini kurtarman gereken bir batak olabildiğinin.

1|0
    0|0
  • araplar ve iranlıları ortadan kaldıracak bir atom bombası atsalar hiç acımam sevinirdim mini etek giydiği için bir kız çocuğunu kırbaçlayacak kadar aşağılıklar çünkü yaşasın özgür güçlü kadınlar, ben bu nedenle batıya hayranlık duyuyorum...

4|1
    0|0
  • "Hoş görü" dini İslam ülkesinden "Vahşi Batı" ya gidip hayallerine kavuşmuş :)

Huzur Batıda :)

3|2
    0|0
  • Aferin bu kadına.

1|1
    0|0
  • Hosgoru dininden yeni ataklar

2|0
    0|0
  • Tebrik etmek bu kadını helal olsun

1|1
    0|0
  • Başarı elde edilir zafer kazanılır bu kızımızda kırbaçlayanlara karşı büyük bir zafer kazanmış oluyor

0|0
    0|0
  • Ulen hani huzur ıslamda idi?

1|1
    0|0
  • beklenir neden beklenmesin. Kırbaç cezası artık fantezi olmuş bence zorluk çekmez.
    Bkz: Grinin elli tonu

1|1
    2|3
  • Azmin zaferi misali.

0|0
    0|0
  • kazanılır

0|1
    0|0
  • Kırbacın tutamağı İranlı mollalara girer inş.

0|1
    0|1
  • aldatmaca bir haber bence kitle yönlendirme gibi asilik ve özgürlü benimsetme... başarıya gelince azim ve inançla olur ve istikrar ve destek tek başına kise biyerlere gelemez

0|1
    0|0
  • Yorumlardaki yobazlar ne diyor islam dini dünyanın laneti gibi kız çocuk kırbaçlanmış lan nerde hoşgörü hayır islam cayır cayır yanma kafa kesme başka dini inançtaysan öldürme dinidir korku dini muhammed zamanında güzel uydurmuş helal olsun

0|0
    0|0
  • Böyle kadınlar gerekli bu yüzyılda şiddetin baskısının üstüne gidebilmeli

0|0
    0|0
  • helak

0|0
    0|0
  • bunlar işte şeytanın ta kendisi

2|3
    10|3
    • Şeytanlık sizin zihniyetleriniz

• "Kırbaç mirbac beni ilgilendirmiyor"
      Turkce bilen herkes bu cumleden benim cikardigim sonucu cikarir. Neyse cidden bu konulari seninle tartisamicam kulvarlarimiz cok farkli benim seviyemde bir kültür birikimin olmadığı belli. İyi geceler

• @holyburcak wuuuuuuuuuuuu

• bunlar pazarlama reklam kampanyaları inanmayın derim.

1|1
    2|1
  • kesinlikle basari kazanilir ve o kazanc beklenir..

1|0
    0|0
  • Sadece şans ne çaba gösteripte bir yerlere gelemeyen insanlar tanıyorum yeter bu herhalde

0|0
    0|0
  • calismis biriktirmis kendine de kafa dengi bir ortak bulmus kilot sutyen atolyesi acmis helal olsun birde asgari ucretle para birikilmez derler alın size örnek insan ☺😀

0|0
    0|0
  • Bence kırbaç fantezisinin hikayesi 😆

0|0
    2|0
  • Sonu iyi değil

0|0
    0|0
  • Mini etek için 40 kez kırbaçlanılır mı ya

1|0
    0|0
  • hayallerinin peşinden koşarak mutluluğu yakalarsın...

0|0
    0|0
  • çaba gerekir

0|0
    0|0
  • çok başarılı olacaktır.

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    37
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 64

• şeriatın yobazlıklarından işte. helal olsun kıza

4|0
    0|0
    • Açık giyeni kirbaclamak diye bişi yok

• Bunlar günah ve neler olacağını hepimiz biliyoruz ama açık giyeni kirbacla diye birşey yazmıyor

• @sanemparlak şaka gibisin hakkeden ya. hadi cidden zeka seviyen takdire şayan (!)

• 15 yaşında iken mini etek giydi diye kırbaçlanan biri ileri yaşlarda neden bikini tasarımı yapmasın ki. Orada yaşayan kişiler neyin suç, neyin suç olmadığını gayet iyi biliyorlar. Bu kadar da ünlendiğine göre bikini demek ki bikini tasarlamasında ve bir yer açmasında sıkıntı yokmuş. O yüzden takdirlik bir durum diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Dar Be Dar ismini nedense derbeder gibi düşündüm. Pek bir anlamlı geldi :D

0|2
    0|0
  • seninle hemfikirim. azmin ayni zamanda cesaretin hikayesiymis gercekten. bir de inanmak onemli. ben bunu yapacagim dersek yapariz

0|0
    0|1
  • Bnce iyi bir is basarmis en azindan kimsyi dinlemeden v etki altinda kalmadan hayallerini gerceklestirmis

0|0
    0|0
  • kazanılır

0|1
    0|0
  • Helal 😂

0|0
    0|0
  • Güzel hikaye. Peki insanlığa ne faydası olmuş? Yani bizi neden ilgilendiriyor?

0|1
    3|0
  • milyonda bir ya çıkaar ya çıkmaz, diğer kalanlar hep boynunu büküp katlanıyor.
    iran kanunlarının islamiyetle yakından uzaktan alakası yok. bu hükümleri verirken neye dayanıyorlar.

1|2
    0|0
  • 4sen eğer müslümansan (!) Ve senin dinin 'hoşgörü' ve kadınlara değer verilen bir dinse (!) Sen kimseyi giyinişi için yargılayamaz ve şiddet uygulayamazsın ! Burda kırbaça destek veren bazı asalaklar olmuş! Bu tip insanlar burda ahkam kesip ama pembe bir arabanın egzozundan bile tahrik olan sapıklardır. Din insanoğlunun başına gelmiş dünyadaki en tehlikeli şeydir. Önce insan olmayı öğrenin!

0|0
    0|0
  • hayattan hiçbir şeyi bekleme istediğin herşeyin peşinden git ve elde et

0|1
    0|0
  • Yaa ben mini etek giymeyi çok severim ama bizimde İrandan farkımız kalmadı iranda mini giyenlere kırbaç atılıyo bizdede tekme atılıyo aradaki fark ne @m4niac sen ne düşünüyorsun pampa :D

1|0
    0|0
  • Bizim bayanlarımız neden illa başına kötülük geldikten sonra kendine olan özgüvenini gösteriyor başına vurulmadan yapılsa ya bazı şeyler gerçi aile ve çevre etkeni çok fazla bastıra bastıra kızları pestil hale getiriyorlar

0|0
    0|0
  • Kazanılır birşeyler vesile olur

0|0
    0|0
  • o poktan ulkeden kurtulup hayallerini gerceklestirdigi icin tebrik ediyorum

0|0
    0|1
  • Başarı kazanılır

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum tabikide 👍

0|0
    0|0
  • Bence gayet azimli ve başarılı tebrik ettim

0|0
    0|1
  • guzel kadınmış guzelde yapmış

2|1
    1|0
  • Neden kadının başarısı hep dış görünüşle ilgili olmak zorunda?

0|0
    2|0
  • İnat etmiş başarmış👏

0|0
    0|0
  • o kırbaç fantezi olayıdır ceza flan hikaye.

0|2
    3|0
  • Korkuyorum Turkiyenin de bigun İran gibi igrenc bir yer olmasindan :(

1|0
    0|1
  • cok haklısın büyük bir azim örneği ayrıca bana da örnek oldu <3

0|0
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|1
  • Bence gayet iyi ve helal oldun türkiyede yapsa bu işi tecavüz ederler adı ırıspıya çıkar. Açık ve net

0|0
    0|1
  • Aferin

0|0
    0|0
  • Harika kapak olmus

0|1
    0|0
  • Helal olsunn

0|1
    0|0
  • tebrikler...