Ne için vergi öderiz?

(fotoğraf alıntıdır)
Ne için vergi öderiz?
Soru altında siyasi tartışmalar olmaz umarım.
Soru açık.

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Hükümetin cebini doldurup, yandaş ve hısım, akrabalarını zengin etmek için tabi.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Fakirden alınıp zenginlere hizmet edilmesi için ödüyoruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sadece vergiyi herşeye veriyoruz aldığımız bütün ürünlerde KDV var o kadar okul o kadar yol o kadar köprü o kadar doktor memur maaşı nasıl verilecek yoksa?

0|1
    0|0
    • 1ay

Yani şöyle söyliyim, sağlık alanında mesela ekstra muayene ücreti vb. Ek ücretler veriyoruz.
      Çoğu devlet kurumu harç alarak çalışıyor zaten.
      Ben vergiye karşı falan değilim elbette vergi olmazsa hizmet olmaz, sadece fazla veriyoruz diyorum.

• 1ay

O ne demek

• 1ay

Yönetimde bir sıkıntı varsa şayet hesabını bu dünyada sorumluları vermeli.

Erkekler Ne Diyor 7

• BOOOŞŞ KONUŞUYORSUNUUZZZ. İşin içinde olmadan sadece kendi açınızdan düşünüp param cebimde kalsın kafasında yaşıyorsunuz. Yol yapıyorsun yapmakla bitiyor mu? Bitmiyor bakımları var. Elektrik su dogalgaz kullanıyorsun, kullandığını ödüyorsun + bunların evine kadar gelmesini sağlayan altyapının bakımı, bakımı yapacak elemanların maaşları var. Vermeyin vergi anasınıı satayım, iki gün sonra bozuk asfaltta seke seke gider, yolda yürürken bir çukura düşersiniz. Gittiğiniz doktor yüzünüze dahi bakmadan tedavinizi yapar geçer. Öyle yaşayın.

0|1
    0|0
    • 1ay

Vermeyin vergi anasını satayım sözünden sonrasını yer yer yaşıyoruz zaten.
      Doğalgaz faturasının ya da elektrik faturasının tamamı kullanım bedelimi? Ben hiç böyle bir faturaya rastlamadım açıkçası.
      Yol yapmakla bitiyormu demişsiniz, elbette bitmez, elbette ilgili kurum bakımını yapacak.
      Çünkü ben aracı alırkende vergi veriyorum, kullanırkende veriyorum, yakıt alırkende veriyorum, ceza yediğimde de adı vergi olmayabilir sonuçta ödüyorum. Bunu geçtik, ben yapılan otoyolu kullanırken benden her çıkışımda para alınıyor.

Elbetteki kendi açımdan düşüneceğim vatandaşım ben, bas bas bağırdılar asgari ücrette kesinti olmayacak diye yine 70 lira eksik.
      Neyse, hangi devlet kurumuna gidiyorsam bir harç muhakkak ödüyorum sonuçta, ee nerede kaldı hizmet zaten fazlasıyla alınıyor vatandaştan, söylemek istediğim vergilerimiz kesinlikle abartılı.
      Vergi ödemek her vatandaşın boyun borcudur.

• suçlular ya da güçlüler ya da başka ülkeler bize zarar vermesin diye.
    başka hiç bir sebep göremedim maalesef.

0|1
    0|0
  • Devlet nezdinde milyonlarca insan çalışıyor, yüzbinlerce araç kullanılıyor, köprüler yollar yapılıyor, okullar hastaneler yapılıyor. Senin verdiğin köprü ücreti sadece köprünün bakım ücreti, yapım ücreti değil. Yapım ücretleri vergilerden çıkıyor..

0|1
    0|0
    • 1ay

Peki örneklendirme yapacak olursak, araç alırken ya da 6 aylık vergilerde ya da akaryakıtta ya da ya da ya da , neden vergiler veriyoruz tüm bunlar sadece o köprünün bakım parası mı yani?

• 1ay

Kesinlikle öyle. Ülkemizi dış etkenlerden korumak için görevli ordumuza, polisimize, uçağımıza, tankımıza ayırmış olduğumuz bütçeyi oluşturur o vergiler. Tıpkı bir ailede ev giderlerinin ödenebilmesi için ayrılan ortak bütçe gibidir. Bu ülkede yaşamak istiyorsak, vergi vermek zorundayız..

• Yönetenler daha rahat etsinler, en iyi imkanlarda sağlık güvenlik ulaşım.. v. s. hizmetleri alabilsinler diye.

0|1
    0|0
  • çünkü daha çok gelişmek amacıyla yani devlet seni ne kadar sikerse o kadar ruhsal gelişme yaşıyorsun =D

0|1
    0|0
  • herseyi geç sigorta diyorlar sigortali calisiyosun 500 tl para oduyon yetmiyor doktora muayene ücreti ve ilac parasi ödüyoruz ne geregi kaldi saglik sigortasinin

0|1
    0|0
  • sen o vergiyi vermeszen nasıl olacak bunlar bir düşünsene ben muhasebeciyim :)

0|1
    0|0
    • 1ay

Ne nasıl olacak hocam?

• 1ay

Hocam ben vergi ödemeye karşı değilim, uçuk vergiler ödüyoruz diye düşünüyorum.

Ayrıca vatandaşın ödediği vergi ile yapılan icraatleri, sanki ceplerinden para çıkartıpta yapmış gibi önümüze sunmalarına tutuluyorum..

• 1ay

vala düzenli ödersen sıkıntı yok haklısın bazen uçuk vergiler ödüyoruz

Yükleniyor...