Kayinvalidemi bizde kalmaya nasil ikna edebilirim?

K. babam yeni vefat etti. kayinvalidem yalniz kaliyor evi de cok sapa. hem yalnizliktan da korkuyor. evi de sobali. zaten k. babam oldugunden beri soba bike yakmadan oturuyor. hassas kadin 61 yasinda. dinc ama oyle cokmemis. herneyse bari kis gelince bizde kal diyoruz kalmiyor. inat ediyor. bizde cocugun okulu nedeniyle onda kalamiyoruz malesef. napicaz biz ya. evide eski. yagmurdan bile korkuyor onceki gun siddetli yagmur ve gok gurultusunden uyuyamamis birkac gece esim gidip kaliyor ama bu sefer cocuklar agliyor babam gelsin diye ne yapicaz ya nasil ikna ederiz bizde kalmaya yagmur yagdigi gece bizde uyuyamadik ne yapiyoŕdur acaba diye 😞

Güncellemeler:
1ay Arkadaslar Allah razi olsun. hepinizin yorumlari cok guzel. ama yok mu boyle degisik bir fikri olan

0|0
12|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ya sen ne guzel gelinsin. Allah sana da boyle gelinler nasip eder umarim.

1|0
    0|0
    • 1ay

Annemden farki yok. ailemde gormedigim iyilikleri guzellikleri onlarda gordum. rahmetli babama bundan fazlasini borcluyum.😞dokundugum herseyde hatirasi var.

• 1ay

Allag gonlune gore versin. Iyi vicdanli bir kadinssin vesselam. Bu gelinler bir gun kaynana olacagini hic dusunmuyorlar sanirim bu kadar vicdansizlik yapiyor.

• 1ay

Herkes yaptiklarinin cezasini cekecek mutlaka ya bu dunyada ya da ahirette

En İyi Kız Görüşü

• Vicdan sahibisin helal olsun benim de kayın validem çok iyi bir hanım Allah herkezi iyi insanlarla karşılaştırsın

1|1
    0|0
    • 1ay

Amiiinn... Annem olsa nasil onu yalniz birakmazsam k. validemde annemdir. Bir farki yok.

• 1ay

Aynen öyle görmek gerek

Erkekler Ne Diyor 11

• O sizi rahatsız etmek istemediğinden kalmıyordur. bir şekilde o tek kaldığında sizin daha fazla endişelendiğinizi anlatmanız lazım.

1|0
    0|0
    • 1ay

Biz bu konuyu uzun uzun konustuk. evet ozel hayatiniza girmek istemiuorum diyor. ama bu sekilde daha zor esim hidip kaliyor ya da hep beraber gidip kaliyoruz. bu sekilde hayatimiz daha duzensiz oluyor

• 1ay

Onun sizde kalmasına değil, sizi rahatsız etmeyeceğine ikna olmalı, bu önemli. Bu yaşlılarda inat yahu. Anneannem de öyle, evde tek kimseye gitmez üst katta oğulları var onlara bile gitmiyor

• 1ay

Off sorma ya bayagi yordu bizi😊

• Kocasından dolayı üzülüyor demekki.
    Hatıraları var evde.
    Satın gitsin o evi.
    Uzak bir yerde çocuğu varsa bir kaç gün orada kalsın.

1|0
    0|0
    • 1ay

Aslaa. satmaz aslaa. birkac gece yaninda kaldim evinin merdivenlerinde oturuyor gecenim bir vakti. hasann sen boyle bir adammisin. nerde sozumuz hani beni yalniz birakmazdin hasan. hasan nasil beni biraktin hasan. diye agliyor.2 sene oldu. az degil.

• 1ay

Helal olsun kadına.
      Şükür et öyle bir kayınannen varmış.
      Bir şekilde kandırmanız gerek onun iyiliği için.
      Başka yolu yok. Oradan uzaklaştırmalısınız.

• 1ay

Yalvardik resmen. aklinda ne var. hatiralarini mi birakmak istemiyor biseyde soylemiyor sebep falan hicbirsey

• ikna edemezsin. eskilerin bazıları öyledir kimsede kalıp da zahmet vermek istemezler.

1|0
    0|0
    • 1ay

Oyle dusunuyor sanirim. ama esim soyle dedi. anne bize zahmet vermezsin. bak bir 4 kisiyiz sana gelip kalmak isteriz ama malum cocugun okulu. hem fazla yuk olur sana sen gel keyfine bak. rahat yasa ev sicacik. ama nafile

• yakında kabul eder Şu an bıraz gurur yapıyor hanı boyle gelını olduğu ıcınde allaha dua etsın

1|0
    0|0
  • cok ınce guzel duşunen bırısın ya ALLAH mutlulugunuzu daım etsın ınşallah yazmadan duramadım hayırlı koca guzel yureklı ANNE

0|0
    1|0
  • Evini satın

1|0
    0|0
  • helal sana tebrikler

1|0
    0|0
  • Çocuklar babannem diye ağlıyo filan diye bahane uydurun. Dayanamaz kıyamaz gelir.

0|0
    0|0
  • Cocugu kullan. O ikna eder babaannesini.

0|0
    0|0
  • en güzeli bir hafta sonu ya da günü eşin sen çocukların gidip anneye
    seni almaya geldik diye zorla eşyaları hazırlayıp evi kapatıp eve geleceksiniz azcık zorlayacaksınız kayın validemi ben öyle yaptım

0|0
    0|0
  • Zorlama boş ver.

1|0
    0|0
    • 1ay

Korkuyor ama. inat ediyor 😕

Kızlar Ne Diyor 11

• Sadece bir kaç gece için davet edin. Bir kaç defa yapın bu daveti. Alışmaya başlayınca ikna olur sizinle kalmaya.

1|0
    0|0
    • 1ay

Dun kaldi bir gece sabah 7 bucukta hazirlandi evine gitti.

• Helal olsun

1|0
    0|0
  • böyle gelinler de kalmış he

1|0
    0|0
  • senden çekiniyodur eşin olmadığı bir anda güzelce konuş gel anne diye o zaman gelir torunların var bak falan de yalnız başına olmaz yazık kadına

1|0
    0|0
    • 1ay

Off yalvarmadigim kaldi 😕ozel hayatiniza girmek istemiyorum diyor. evim buyuk ona bir oda verebilirim. bu sorun olmicak kac kere dedim

• Yazık ya , senin konuşman önemli tabi

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben kac kere konustum. 😞

• 1ay

Ama sen çok iyisin ve bunun karşılığını mutlaka alırsın :) , ısrarcı ol canım yazık ya üzüldüm :(

• helal olsun senin gibi bi* insana, ne insanlar var kaynanasını ölüme terk edip hayatına bakan

1|0
    0|0
    • 1ay

Annemden gormedigim guzellikleri onlarda gordum ben. o kadar samimi soyluyorum babam olse. ki Allah gostermesin. ancak bu kadar üzülurdum

• Kocasini göremiyor diye kaynanasını kabul eden fedakâr kadın. Canım benim ya

1|0
    0|0
    • 1ay

Mesele kocami gorup gorememem degil canim 😊. kaynanami kabul ederim. cunku annemden farki yok. yillardir bize cok emegi var. bana zarari degil yarari oldu yillardir.

• Zorla getirin olur mu öyle ya yazık kadına

1|0
    0|0
    • 1ay

Zorla olur mu ya. mutsuz olacaksa niy3 gelsin. zorla getirilmez

• 1ay

Yalnız başına ne olacağını nerden bileceksin iz?
      Felç inebilir kalp krizi gecirebilir dusup başını vurabilir tansiyon tavan yapabilir siz bilirsiniz

• 1ay

Yalniz birakmiyoruz artik. esim genelde aksamlari kaliyor yaninda. gorumcem bazi gunler kaliyor. simdilik boyle yapiyoruz ama cok zor oluyor

• torunlarını bahane edin.. anne yalnız baş edemiyorum gelip yardım et diyebilirsiniz.. ya da çocuklar seni istiyor diyebilirsiniz

0|0
    0|0
  • bizde anneannemi ikna edemiyoruz ya of

0|0
    0|0
  • Kab etmez gururdan ama sen değil esin söylerse daha da iyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...