Geline takılan kırmızı kurdele ne anlama gelir ve damata da takılmalı mıdır?

Siz ne düşünüyorsunuz? Ne demek oluyor kırmızı kurdele?

0|0
22|17

En İyi Erkek Görüşü

• Orspu çocukları evlenene kadar başka kızları kullanıp kenara atar sonra evlendiği zaman illa bakire ister kırmızı kurdela bu anlama gelir ama orspu çocukları el değmemiş kız bulamazlar dönüp arkalarında bıraktıkları bütün kızların ahları ömür boyu iki yakalarını bir araya asla getirmez. sürünerek ölürler. Kırmızı Kurdelalı gelinlik görmek isteyen orspu çocuklarının Allah belasını versin.

6|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Eskiden bakire olduğu anlamına gelirmiş sanırım ama şimdi takanı görmedim, takmasınlar zaten gerek yok öyle şeylere

3|1
    0|1
  • Gece büyük bir açılış var anlamına geliyor. :):

0|1
    0|0
  • bekaret anlamına gelir. abi veya büyük biri takar damat açar.

0|0
    0|0
  • bekareti gösteriyor..
    ve takılmasını istemiyorum..

0|0
    0|0
  • Bakireligi simgeler

0|0
    0|0
  • sans

0|0
    0|0
  • Bişey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Ne anlama geldigi onemli degilde, kizlarin bu kurdelayi neden yedigini gercekten anlayamiyorum.

1|0
    0|0
  • Erkekler size yapılan her şeyi yapmalı.

0|0
    0|0
  • Geline takılan kurdale bakire olduğu anlamına gelir. Emzik ya da biberon damada.

1|0
    0|0
  • bakireligin sembolü diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Bekaret

0|0
    0|0
  • ceyrek tak

0|0
    0|0
  • hediye paketlerine takılan ne anlama gelirse o işte :D

1|0
    0|0
  • Bakirelik

0|0
    0|0
    • 1ay

Yanlış

• 1ay

Bunun olcak başta yanlış yazmsm 😊

• 1ay

Turk mitolojisinden gelir ki bu binlercesnden biri ölünün arkasından ateş yakarlar ölümden snra mezarı aydınlık olması için ki bu hala yapılır ama batildr , al karisina inanıyorum bn arastrma yaptım odev için al karisina bn uç harfli o kılığa burunup musallat olmustr , bebeğe dgnca sarı eşarp atarlar sarilik olmaması için bnlar gbi hpsi orta asya Türk kültürü ama kime sorsanız bilmez yapar 😊

• bekareti simgeler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Kızın baba evinden bekareti ile çıktığını temsil eder kızın ailesi kurdelaya bilezik takar takdir maksadı ile

1|1
    0|0
  • Bakireliği sembollüyor. Bence bu kadınları küçük düşürüyor, erkek istediğini yapsın ama alacakları kadın bakire olsun. O halde erkeklerde de bakireliği sembolleyen bir şeyler olmalı.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum saf temizlik olabilir

0|0
    0|0
  • Bekareti temsil ediyor, resmen mal yerine koyuyorlar işte kadını. Asla takmam, kızıma falan da taktırmam

0|0
    0|0
  • Orta asya dan gelen bir kültür smdiki halk bekaret olarak tanımlmış alaksi yok yeni geline (kırklı gelin), kırkı çıkmamış bebeğe, lohusa kadına al basmamasi için (al karisi olarak nitelendirilyr) kırmızı şerit kırmızı et kurdele bağlanır. gök tanrı inancında umaydan gelir İslamiyete geçişte bnlar dini vasıf almış bazılarına batıl diyoruz 😊kısaca anlatmaya çalıştım hatrladgim kadarıyla yardımcı olmusumdr

0|0
    0|0
  • Herkese takalim

0|0
    0|0
  • açılış töreni gibi bişey galiba :D

0|1
    1|0
  • sadece geline takiliyor nedenini ben de cozemedim -_-

0|0
    0|0
  • Düğünde takmayı unutmuştum , benim için bir anlamda ifade etmiyor açıkcası.

0|0
    0|0
  • Masumiyet anlamına gelir.

0|0
    0|0
  • bakire olduğu anlamına gelir :)

0|0
    0|0
  • hıc evlenmemıs demek

0|0
    0|0
  • Kadinin mal oldugu anlamina gelir.

0|0
    0|0
  • Hediye sunar gibi kadın sunuyorlar 😒çok gereksiz.

0|0
    0|0
  • Bakireliği temsilen ama çok saçma kesinlikle koca karı işleri kurbanlık koyun gibi

0|0
    0|0
  • Bekaretin sembolüdür aslında ama maşallah herkes takıyo şimdi😉

0|0
    0|0
  • Bakire kiz diyorlar düğünlerde ne tuhaf aksama iki kişi tepişecek diye yuzlerce insan halay cekiyor

0|0
    0|0
  • bakire olduğunun göstergesi

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Bekaret'i temsil ediyor.

0|0
    0|0
  • adettendir.