Zorunlu askerlik kaldırılsın mı?

Bedelli falan demiyorum toptan kaldırılsın mı? Zenginin şımarık soytarı çocuğu ölmesin ülkesinin sefasını sürsün diye fakirin yoksulun çocuğu buz gibi dağlarda kurda kuşa yem mi olsun? Madem herkesin eşit ülkesi madem milliyetçilik diye halkçılık diye ilkemiz var nerde o zaman icraat? Kimse bana demesin vatanı kim koruyacak diye. Onuda ülkenin sefasını süren kaymağını yiyenler düşünsün.Zorunlu askerlik kaldırılsın mı?Not:Askerliğimi manisada hayvanat bahçesi ortamından kötü şartlar altında yapmış bulunmaktayım.
Askerlik işini isteyen yapsın zorunlu olmasına karşıyım vicdanım sonsuza kadar reddediyor.

• Evet kaldırılsın çünkü
    31%(4)43%(13)Oy Ver53%(9)
  • Hayır çünkü
    69%(9)57%(17)Oy Ver47%(8)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
toplu tepki gösterilmeli sistem işlemez hale getirilebilir suç olmaktanda çıkar

0|0

En İyi Kız Görüşü

• E , vatan ?

0|1
    0|1
    • satan satana senin gördüğün tvdeki en milliyetçiler savaş zamanı kaçıp gider

• Çok doğru. Bunun farkında olarak dalga geçmek amacıyla vatan dedim zaten. ;)

• eksini artıya çevirdim ama diğer eksi kimden bilmiyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Evet kaldirilsin cunku kimisi ulkeye beyni ile hizmet eder. Kimisi ise silah kas gucu ile. Bu ulkenin hepsine ihtiyaci var. Beyni ile hizmet edicek ama aaskerlik yap deemek olmaz

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bir askerliğiniz var onuvda yapın bir zahmet!

1|0
    0|2
    • nerenle okudun soruyu? Ben yaptım ama diğerleri için üzülüyorum.

• Eksileyen iki erkek etek giyebilir

• merak etme pkklılar rütbeli arıyor öldürmek için erleri takmıyorlar bile artık durum bu kadar vahim. Onlarla nevruz ateşinde atlayanlar kimdi?

Erkekler Ne Diyor 11

• Hayır. Kaldırılmasın.

1|0
    0|2
    • git sözleşmeli personel ol o zaman.

• Benim zaten işim var. Ama askere giderken de seve seve gittim. Babamı kaybettim askerde ikende.

• peki düşün ne hakla fakirin yoksulun çocuğu itina ile çatışma bölgelerinde harcanırken onlara askerlik yaptıkları zaman maaş verilmiyor. Üstüne stresli eziyetli travmalar yaşanıyor.

• bence profesyonel orduya gecilsin şu an askerim ve gerçekten kötü değil cok kötü sartlar altında yapıyorum

0|2
    0|0
  • Dünyada zaten hiçbir şeyde adalet kavramı olmadığı için bedelli kaldırılsa bile çok da bişey değişmez devede kulak gibi kalır yani

0|1
    0|0
  • Kardeşim şu an zaten riskli bölgelerde özel harekat var. Operasyonlarda piyade geride tutuluyor

0|1
    0|1
    • önemli değilki çatışmada değil pusularda kahpe tuzaklarda kaybediyoruz.

• Eğitimi artırsan ne olacak adamlar 5 ton bomba yüklü kamyonla karakola saldırıyor görmüyor musun. Birebir çatışmalarda zaten bizimle baş edemiyolar

• heron İHA B52 phantom uçakları vs. herşey var yetmiyorsa dağı deprem bombasıyla çökertsinler.

• Askerlik mi kaldı ülkede. İçine ettiler. Olsa ne olur! OLMASA NE OLUR!

0|0
    0|1
  • İstanbul'da doğup büyüyen eline silah almamış bir iinsan 25 senelik bir ömür de eline silah almamış altına çizerim doğuda asker

0|0
    0|0
    • evet biz komando yetiştirildiğini biliyoruz. Formaliteden iş olsun diye gösteriyorlar ciddiyet disiplin yok.

• Hayır kalkmamalı iki uç kardeşim yüzünden batan borcundan vaz geçilmez ama birazdaha duşe bilir ben 18 ay 1. komando tugayında yaptım ordaki dosluklar başka adam ediyor askerlik insanı

0|0
    0|2
    • yemişim dostluğunu. Bende çok iyi insanlar tanıdım ama neden anlamıyorsun? Neden zenginin çocukları gülüp eğlenip çoğalırken fakirin çocukları ölüyor?

• Bak haklı olduğun konu su evet zengin fakir ayrımı olmadan yapılmalı 6ayda bence yeterli

• zengin 6 ayda yapmıyor gözlerimle gördüm komutan arkası güçlü olana en kolay en sıradan iş bile denmeyecek masa başı evrakları veriyor. Onlarda radyo dinleyip çay kahve içerdi.

• Kaldırılması hem daha mantıklı hemde daha adil... Uzman orduya geçilmesi Ordumuzu güçlendirir mecburen gitmek var birde bu işi meslek bilip yapmak var. Vesselâm 😉

0|1
    0|0
    • uzman askerlik pahalı işte. Özlük hakları sigortası maaşı vs. kolay vergisiz erlerle işi götürüyorlar. Adına vatan borcu vatan hizmeti demişler :D

• Bedelli kaldırılsın

0|0
    0|0
    • zenginlerin çocukları zorunlu olsalar bile ankarada geyik yaparak gün geçiriyorlar ama.

• KESİNLİKLE kaldırılmalı...

20 yaşındaki çocuk doğuda PKK'nın dağlarında kurşun yerken, ölürken,
    Ayda 10 bin 15 bin kazanan adamlar Ankara'da Genelkurmay'da oturuyor çay içiyor...

Bu sistem böyle gitmemeli...

0|1
    0|0
    • Ekleme;
      Sonra da ölünce üzülmüş gibi yapıyorsunuz.. Kimse rol yapmasın..
      Siz istiyorsunuz oralara gidip ölmesini.. Herkes karşı çıksa kaldırılır...

• toplu tepki gösterilmeli sistem işlemez hale getirilebilir suç olmaktanda çıkar

• Zorunlu askerlik değil bedelli ve torpilli askerlik kaldırılsın. Gariban da zengin de aynı ortamda askerlik yapabilsin.

1|1
    0|0
Yükleniyor...