Terorist dedim! Vicdan azabi cekiyorum :(?

Turkiye de yasanilan siyasi, sosyal olaylara karsi duyarsiz kalamiyorum bugun yemekhanede cok cok sevdgm arkadasma bir muhabbetimizin ardindan gulerek tek millet tek yurek dedim ben soylemem dedi bende teroristsin dedim daha sonra Ataturk sever biri oldgmu bildgi halde Ataturk e laf etti tartistik ama ben vicdan azabi cekiyorum. Konustugum bir cocukta siyasi paylasimlarimdan rahatsiz oldgndan oturu twtrda beni sessize aldi bende takibi biraktim sonuc olarak konusmuyoruz. Siyaset cok fazla hayatimda yer mi ediniyor yoksa cevremdekiler mi duyarsiz? Lutfen yardimci olun..

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Her insanın bir ideolojisi ve buna bağlı olarak da bir siyasi düşüncesi vardır. Bu onu ne iyi yapar ne de kötü ama bir sorun varki ülkemizde fikirler akımlar, tarih vs bilmeden herkes siyasi bir görüşe sahip olmuş ve bu da bilinçsizce taraf tutmak ve kendi tarafını tutmayanları kötülemekle algılanır hale gelmiş. Bir insanla siyasi bir şey tartışabilirsin ama siyasi düşüncesinden dolayı insanları yargılayamazsın...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Güzel dostluklar edinmek mi istiyorsun? O halde şu 3 konunun lafını etme din, siyaset ve para bu konular nerede konuşulursa konuşulsun aile içinde bile tartışma çıkmasına neden olur sonra kavgaya dönüşür ve telafisi olmayan sözler çıkıverir iki dudak arasından hatta 4. konuda futboldur erkeklerde kendi aralarında fazla futbol muhabbetine girmemeli bazı şeyleri dile getirdikçe ucuzlaşır ve yine bazı şeyler her yerde söylenmezler nerede konuşup nerede susmamız gerektiğini bilirsek daha önemlisi ne konuşacağımızı bilip sonunu hesap edersek ne kırar ne de kırılırız... Siyasi fikir ayrılıklarının üzerine gidilmemeli sen karşındaki kişinin kişiliğiyle ilgilen benim hdp'den başkan adayı hatta geçici bir dönem il başkanlığı yapmış bir arkadaşım vardı aramızda siyasete dair dönen gırgırın haddi hesabı yoktu o bile yaptığı işi ciddiye almıyordu bizler çok önemsiyoruz milliyetçi duygularımız kabarırken kıracaklarımızı dikkate almıyoruz ben de senin gibi Atatürkçüyüm bunu çevrem, ailem bilir lakin sık sık dile getirmem ne gerek var ki herkesin bilmesine ayrıca kendi düşüncelerini başkalarına cebren empoze etmeye çalışma saygı duy bırak o da kendi düşünceleriyle yaşasın hayatını bu dünyayı renksiz sevemezdin, hiç çekilmezdi öylesi inan bana :)

0|0
    0|0
    • 1ay

Oncelikle bu guzel ve nacizane yorumunuz icin size gercekten cok tesekkur ederim net ne akici bir dille belirtmissiniz. Bahsettiginiz seyi anliyorum Türkiye'de son yıllarda kendisi gibi düşünmeyen herkesi linç eden, ölülere bile kin kusan, insanlığını yitirmiş ahlaksız bir kitle türedi ben saygi duyuyorum fakat o an zoruma gitti acikcasi terorist seklinde cikismam elbetteki yanlis olmus :( zaten bu yuzden uyuyamadim burda simdi hesap acip fikir edinmek istedim hemde bu saatte :(

• 1ay

tamam sizi arada rahatsiz edecegim kendinize cok iyi bakin :))

• 1ay

Estağfirullah başımın üstünde yerin var hep, her zaman :) görüşmek üzere tekrar iyi sabahlar.. :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Birine göre terörist olan diğerine göre vatan kahramanıdır.. Esnek olmayan kırılır.

0|0
    0|0
  • terörist demen iyi olmamış ama siyasetin nelerr yol açtığını görmen iyi olmuş.. bırak yoluna gitsin arkadaş bu ülkede yaşayıp inkar etmesinler hiçbir şeyi

0|0
    0|0
    • 1ay

ozur dilemeyi denemeli miyim?

• 1ay

aynen ;)

• Demeseydin

0|0
    0|0
  • Siyaset için kimseyle kötü olma kırmadan tartış fikirlerinin arkasında dur başka fikirlere saygılı ol suçlayan değil eleştiren taraf ol doğru oldundan emin olmadığın görüşü de savunma

0|0
    0|0
  • türkiyede siyaset konuşmak bana çok gereksiz geliyor

0|0
    0|0
  • Siyaset neyse de terörist anlayışına da eyvallah olmaz yani iyi olmuş

0|0
    0|0
  • Sorgulamaya öğrenmeye devam..

0|0
    0|0
  • sanirim çevrendekiler degil duyarsiz olan...

0|0
    0|0
  • hic bir sey bir vatandan daha degerli degildir

0|0
    0|0
    • 1ay

Elbetteki hicbir sey daha kiymetli olamaz ! Ama arkadaslarim, hoslandgm cocuk sonuc olarak hepsi yok suanda

• Atatürk'e şag edebilecek adamla arkadaşlığını bitirsen bir şey kaybetmezsin zaten..
    Herkes tabii ki özgür ama terörü savunmak düşünce özgürlüğü değil, teröristliktir

0|0
    0|0
  • sen hatalısın. İnsanların düşünceleri seni ilgilendirmez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Oda arkadaşım istiklal marşını okumayan, terörist leşlerine onlar da şehit diyen, sen nasıl kendi ırkının milliyetçisiysen, bende kendi ırkımın milliyetçisiyim diyerek hdp'yi savunan, Türk bayrağına gram saygı duymayan birisiydi, ki ben faşist birisi değilimdir. Yine bir istiklal marşı mevzusunda tartışma çığrından çıktı ve aynı odanın içinde 2 ay konuşmadık

0|0
    0|0
    • 1ay

benim zoruma gitti belkide terorist seklinde cikismamam gerekirdi fakat kendimide kotu hissediyorum cunku herne kadar farkli goruslere sahip olsakta deger verdigim iyi bir insandi

• 1ay

evet gercekten anlamamakta israrci insanlar var

• 1ay

Sorun yok, geri adım atma 👍

• Düşüncelere az saygılı olsak ! sorun kalmayacakta
    Pişman olmanda bir erdem

0|0
    0|0
Yükleniyor...