Annenizi ve babanızı farklı zamanlarda kaybetseniz hayatınızı nasıl devam ettirirsiniz?

1 saat kadar önce sınıfımızdan birisinin annesinin, kaza sonucu vefat ettiğini öğrendik. Babası da daha önce rahmetli olmuş. Kardeşi de olmayan birisi. Şimdi kimsesi kalmadı hayatta. Kendimi onun yerine koyuyorum da ne yapardım, hayatımı nasıl devam ettirirdim bilmiyorum. Allah kimseye yaşatmasın bunu. Aynı durumda siz olsanız, kendinize nasıl bir yol çizerdiniz?

0|1
7|20

En İyi Erkek Görüşü

• hayatı sen devam ettirmiyorsun aslında kendiliğinden ediyor annemi kaybettim ardından 2 sene sonra babamı sonra kendine bir yol çiziyorsun hayata tek başına tutunuyorsun zormu çok zor ama yaşıyorsun işte.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Babam zaten yok, annemi kaybetmek kolumu, bacağımı kaybetmek gibi eksik yaşatır beni.
    Ondan önce ölmeyi nasip etsin Allahım bana diyorum ama geride bir de kızım var.
    Çok zor öldümü düşünmek ama herkes tadacak işte.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Babam trafik kazasinda vefat etti. Çok zor. Arkadasina allah sabir versin. Okulunu bitirecek ve ayaklarinin usfunde duracak buna mecbur.

0|0
    0|0
    • 1ay

Maddi durumları iyi değilmiş. Babasından annesine kalan maaşla geçimlerini sağlıyorlarmış. Kendisi 18 yaşından büyük ama keşke ona verilse maaş.

• 1ay

Kız değil kendisi ama inşAllaj

• 1ay

Birnebze işi daha kolay ozaman ahh kardesim benim. Arkadasiniza destek olun moral verin.

• Doğarken tek doğdun ölürken de tek öleceksin hayat bu gibi durumlarda insanları olgunlaştırır elbet bir gün ayrılacaktın ama ani olur Sabır etmek gerekir

0|0
    0|0
  • şu an annemin varlığı yemek bulaşık ütü ev işi şeklinde babamın ise eve bakmak gibi.

ben kendi paramı kazanıyorum ütüden tut yemeğe temizliğe kadar anlarım. tabi alışveriş yap evde ütü yap yemek hazırla zor olur. çünkü şu an hazır oluyor herşey. tek sorun onların yokluğu yani üzülmem ile özlemem olur.

0|0
    0|0
  • çok şükür herşeyim var..
    ama annem babam dışında o herşeyin hiçbir özelliği kalmıyor..
    evli değilim çocuğum da yok..
    sanırım bir köprü altında şarapcı olurdum..

0|0
    0|0
  • Bu durum yalnızlığıma yalnızlık katardı. Çünkü arkamda güvenebileceğim bir liman varsa o da ailemdir. Kötü bir durum. Arkadaşına üzüldüm umarım tez vakitte bu durumu atlatır. Sen de destekçi ol ona.

0|0
    1|0
  • Ettirmem

1|0
    0|0
  • çok zor bir durum ama hayatın gerçekleri hepimiz ölecez Allah annesini babasını kaybedenlere sabır versin mekanları cennet olsun

0|0
    0|0
  • düşünemiyorum darmadağın olurum Allah korusun bu durumda olanlara sabır versin

0|0
    0|0
  • Bizimkide dert mi diyorum böyle şeyler duyunca?

0|0
    0|0
  • Zamanla kabulleniyosun çünkü elden 1 şey gelmiyor

0|0
    0|0
  • başınız sağolsun allah rahmet eylesin ama aynı durumda sayılırız fiziki değil belki ama manevi dünyamızda yalnızız gerçi fiziki olarakta bayramdan bayram, herkes bir hayat telaşında herkes bir atarlı...

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin...

0|0
    0|0
  • 8 senedir kendi ayaklarımın üstünde duruyorum aile yok akraba yok mücadelen kendinle olacak pes etmeyeceksin

0|0
    0|0
  • tanımadığım için kaybetsem üzülmem

0|0
    0|0
  • Benim kardeşlerim var. Biz zaten bakıyoruz sıkıntı olmaz braderm ve ben yeterz

0|0
    0|0
  • Biraz zor olacak ama devamı ettirmek zorundayız

0|0
    0|0
  • çok zor beee

0|0
    0|0
  • Yanında olun her daim

0|0
    0|0
  • babami bilmemde annenin yeri ayri.. allah yaşatmasın.. önce ben gideyim istiyorum ben zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Allah yardım etsin, maddi geliri yoksa burslara başvurabilir okulunu bitirene kadar hakın birinde kalıp sonra kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışsın

0|0
    0|0
  • Bir şekilde hayatım kendi kendine devam eder

0|0
    0|0
  • düşünemiyorum bile Allah korusun yaa :( hc yalnız bırakmayın onu

0|0
    0|0
  • bende tam bunu düşündükten 2 hafta sonra babamı kaybettim , yarim oluyorsun ama devam ettirmek zorundasın...

0|0
    0|0
  • Kuzenlerim de öyle once annesino yaklasik 2 sene sonra babasini kaybetti büyük bir yıkım oluyo. En azindan 3 kardesler ve birbirlerine cok tutkunlar. Tek cocuk olmasi cok daha zor onun icin Allah sabir versin

0|0
    0|0
  • Ben direk intihar ederdim dayancak gücüm kalmazdı

0|0
    0|0
Yükleniyor...