Keşke bunu yazıyor olmasaydım. sizlerinde keşkeleri hem güzel hem acı mı?

şu hayatta gördüğüm insanların artık tek önem verdiği para olmuş.
halbuki para anlatacağım kısacık şeyin içinde en ufak anı ve sevgiyi bile satın alamazken.

Bugün avm de mağazanın birinde dolaşıyordum. bir anons geçti
-5 yaşında bir kız çocuğu bulunmuştur lutfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

bu kız çocuğu korkulu gözlerle mağaza personelinin elini tutmuş etrafı izliyordu. birden babası geldi adını söyledi. küçük kız bir an duraksadı ve koşarak babasına sarıldı. öyle sıkı sarıldı ki babasının bile gözleri doldu kizcagiz aglamaya başladı. Babası ağlama kızım ben burdayım işte desede kiz daha sıkı sarıldı.

anladım ki dünyada hiç bir sey evlattan daha değerli değil. sayamayacaginiz kadar paraniz malınız mulkunuz olsun. ama o kizin 1 damla göz yaşı etmez.

işte ben her boka girmiş çıkmış ben her haltı yemiş kendimce herşeyi yapmış ben bir tek buna sahip olamadım.
huzur bulucam derken para kazanmak daha cok kazanmak icin didindim durdum. ama gercek huzuru mutluluğu atladım.
koyayım parasına puluna. kariyer yapıcam derken bir defa beni seveni kaçırdım bu saatten sonrada kimseye guvenip evlenmem de. İşte keske dediğim kısım
keşke maddiyatı değilde maneviyatı ön planda tutsaydim. insan 1 soğan 1 ekmekle Yaşar. soğukta yatar ustune ayda bir degil 3 yilda 5 yılda bir birseyler alir ama içinde o boşluk olmaz en azından. tabi böyle bir insanı bulupta kacirmazsa.

ailenizi eşinizi dostunuzu en önemlisi sizi karşılıksız seveni sevin. sonra keşkelerin biri gidiyor biri geliyor iyi geceler

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Tam boyle bir yol ayrimdayim cozum ararken bu yaziyi okudum. Ya kizi seccem ya da kariyer. İkisinide biraksam gozum arkada kalcak. Kariyeri secmesem kiz beni biraksa sonra veya kariyeri secsem kiz hayatimin askiysa. İkisi ayni anda olmuyo oyle bir noktadayim. Buyuk konustum basima gelenlere bak. Hakettim

0|0
    0|0
    • 1ay

kariyer her türlü yapılır. hicbirsey olsasa pazarda çorap satılır. ama keske bir sans verseydim dedin mi olay biter. hakkinda hayırlısı olsun inşallah

• 1ay

İnsAllah

Yükleniyor...