Erkekler neden erken olüyor?

Geçen gün elime TÜİK’in “Adrese Dayalı
Nüfus Kayıt Sistemi Nüfus Sayımı” kitapçığı geçti. Durum aynen böyle gerçekten. Kadın-erkek eşit doğuyor.
Nüfus istatistiklerine göre 0-4 yaş nüfus dağılımı şöyle: Erkek yüzde 51, kadın yüzde
49... Bu oran 40 yaşına kadar böyle devam ediyor. Sonra ne oluyor biliyor musunuz?
Erkeklerin nesli tükeniyor... Azalıyorlar, ölüyorlar.

40 yaş ve üstünde ise 11 milyon 302 bin erkek, 11 milyon 947 bin kadın var. Denge
kadın lehine dönüyor ve yüzde 51 kadın, yüzde 49 erkek vaziyeti ortaya çıkıyor.

Yaşı bir on yıl öteye götürdüğünüzde, yani 55 yaş üstüne çıkardığınızda nüfusun yüzde
46’sı (4 milyon 804 bin) erkek, yüzde 54’ü (5 milyon 576 bin) kadından oluşuyor. Erkek yerinde
duramadığından mı ölüyor, yoksa yerinde kaldığı için mi?
Bizi erkenden ne öldürüyor sahiden...
Bu konu hakkinda diyebilecegim ve soyleyebilecegim bir konu var. gerisini siz soylersiniz.
Biz erkekler gucluyuz ya hani herseye gogus gereriz. hep icimize atariz ne olursa olsun. disariya belli etmeyiz icimizdeki derdi, tasayi. hani erkekler aglamaz ya. aglayalim rahatlayalim anasini satim. icimize ata ata verem olduk, perisan olduk.. bu yuzden erken oluyoruz beyler. kendimizi tutmadan hunharca birine kafamizi yaslayip aglamaliyiz. yoksa ölüyoruz... bak icimize attikta ne oldu hasta olduk. bu arada troid kanseri olmusum ayin 11 inde ameliyat gunum belli olcak. Lenf bezlerim ve troidlerim alinacak.. kucuk bisey gibi gelebilir size belki ama inanin ameliyat olayina kendimi daha alistiramadim. kendimi seviyorum. vucudundan biseylerin eksik olmasini istermi insan istemez.. ve biz hayatimiz boyunca hep guclu olan tarafiz hayatimizda defalarca kirilmamiza ragmen icimize atip aglayamayan tarafiz. bu yuzden icinize atmayin beyler. heekese iyi geceler. banada sans dileyin bol bol dua edin.

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• Kalp atışıyla alakalı

0|0
    0|0
  • hep biz calisiyoruz, yatakta bile.

0|0
    0|0
  • abi dert dert. bir kızla çıktım 3 sene bak kanser verem falan olursam net onun yüzünden

0|0
    0|0
    • 1ay

Kizla alakasi yok herseyi kadina baglamamak lazim. herkesin kafaya taktigi icine attigi dert farkli tabiki. Allah saglik versin. Ailevi sorunlar ya da etrafindaki seni mutsuz eden hersey bu duruma dusmeye neden olabiliyor. Bu yuzden kendimizi uzmeyelim.

• 1ay

bu arada yazının alt kısmını yeni okudum çok çok geçmiş olsn rabbim sana şifalar versn.

• 1ay

Allah razi olsin kardesim saolasin.

• Karı dırdırı

0|0
    0|0
Yükleniyor...