Hz. Muhammedin evlatlığıyla evlenmesi ve kuranda bunun caiz olduğuna dair bir sure var? Nedir bu?

Müslümanım ben ama birşey gördüm de

Kuran'da da bu konunun caiz olduğunu söylüyor

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Evet. Hatta bir ara Cübbeli hoca kızmıştı diyanet hocalarının birinin kitapında haram diye geçtiği için. bir araştırın dedi. Helal olan şeye haram yazamazsınız. Bide devlet bunu okumadan reklam yapıyor demişti

0|0
    0|0
    • 1ay

Ayet tam olarak evlatlıkla evlenmenin caiz olduğunu söylüyor dimi yoksa ben mi öyle anladın

• 8gün

Teşekkür ederim:)

• 8gün

Ö. d

En İyi Erkek Görüşü

• Bahsettiğin olay; Peygamberimiz, Hz. Muhammed (s. a. v)'nin biz müslümanlara evlatlığımızın eşlerinin bize caiz olduğunu göstermek için yaptığı, bu nedenle de türlü acılara, dedikodulara ve iftiralara maruz kaldığı evlatlığı, zeyd'in eşi zeynep ile evlenmesidir.
    Ayettede açıkça ortadadır şöyle ki; "Allah ve Peygamber'i bir şeye hükmettiği zaman, inanan erkek ve kadına artık işlerinde başka yolu seçmek yaraşmaz. Alah'a ve Peygamber'e baş kaldıran şüphesiz apaçık bir şekilde sapmış olur." (Ahzab 36)

0|0
    0|0
    • 1ay

Tabii fitnenin ve dedikodunun hüküm sürdüğü Arap yarımadasında bu durumun dedikodulara neden olması kaçınılmazdı. bu nedenle Allah (c. c.) Ahzab suresi'nin 60 ve 61'inci ayetlerini indirerek dedikoducuları açıkça tehdit etti: " Andolsun ki, eğer münafıklar ve kalblerinde bir hastalık olanlar ve Medine'de dedikodu yapanlar, bu yaptıklarından vaz geçmezlerse, mutlaka seni onlara musallat ederiz. Sonra seninle orada az bir zamandan fazla komşu kalamazlar." (ahzab, 60) "Mel'un olarak nerede bulunurlarsa yakalanırlar ve öldürülürler" (ahzab 61)
      Olay budur yani..

• 1ay

Ahzap 37 sıkıntı zaten

Kızlar Ne Diyor 2

• Peygamber yapmışsa doğrudur :))))

0|0
    0|0
  • öz babası olmadığı halde bu adam benim babamdır diyenlere lanet etmiş peygamber efendimiz. Çünkü yabancı bir adamdan farkı yok nekadar evlatlık da olsa. Çok bilgim yok bu evlilikle ilgili ama helallik için yapılmış olabilir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• www.resulullah.org/peygamberimizin-hz-zeynep-bint-i-cahsla-evlenmesi arkadaslar konu burda net bir sekilde aciklanmis, lutfen dini bir konu hakkinda kendi mantiginizla karar vermeyin.

0|0
    0|0
  • peygamberimiz evlendigi diger 3 kadini dul kaldiklari ve o zamanlarda dislanip harap edilmesinler diye nikahina almistir ancak hicbir cinsel bisey yasamadigi sahih bilgilerde yazmakta. O evlatlik alip evlenmesi sacnaliktan baska bisey değil

0|0
    0|0
  • öyle bir şey yok ya

0|0
    0|0
  • Yanlis yerde sordun ama kardes simdi konuyu bilmeyen bir suru kiside inancak sana sende yanlis anlamissin

0|0
    0|0
Yükleniyor...