Modern dünya Çığlık atma ihtiyacımızı gerçekten engelledi mi? İhtiyacımız olan çığlık atmayı bize parayla mı satıyorlar?

Bir çocuk çığlık atar çocukluğuna veririz. Deli çığlık atar delidir deriz. Sarhoş çığlık atar kafası güzel deriz. Peki biz onlar gibi istediğimiz gibi çığlık atabiliyor muyuz? Bazen içimizde inanılmaz derecede çığlık atma isteği doğar fakat toplumdan çekiniriz.
Peki bir de şöyle düşünün ; eğlence parkları. . .
Gondol , hız treni, korku treni, ranger vs. Bunlara binince çığlık atıyoruz. İhtiyaç duyduğumuz çığlığı bize parayla mı satıyorlar?

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Mükkemel yorumlamışsın helâl olsun. Ek olarak bu düşünceyi genişlettigimizde aslında kendimizin hayatını yaşamadığını bize dayatılan "uygun görülen" hayatı sanki secimler bize aitmiş gibi gösteriliyor. Yani diyeceğim anarşik olun yakın kırın dokun değil ama sanki hiçbir sey bizim kontrolümüz de gerçekleşmiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• çığlık atmak çocuksu bir davranış olarak görülür insanlar yaşadıkları acıları toplum daki bireylere anlatmak istemezler. nedeni ne gelince toplum karşısında ayıplanmak ver çekimserlikdir. İlla cıglık atma gerekcesi duyan kimse ülkemin%92 orman ve boş arazilerle kapli gidebilir.

1|0
    0|0
  • Ben evde bağırabiliyorum, avazım çıktığı kadar değilse de. Zaten daha fazla gürültüyü kendim sevmem en başta, sesimin kısılması da hoşuma gitmez. Ayrıca isteyen ücretsiz açık hava konserlerinde hiçbir şey satın almadan bağırabilir.

1|0
    0|0
  • Birde içimizde ki sessiz çığlıklar var onları ne yapıcaz? Kimsede parayla falan satın almakta istemiyor, hatta biraz olsun ondan bahsedince bile kimse dinlemiyor bile, ama en cokta onun dışarı cıkması gerekiyor...

1|0
    0|0
  • Çığlık önemli bir şeymidir ki onun için para ödeyelim. Mesela insanlar maça bağırmak için mi gidiyor. Bence ihtiyaç olan çığlık veya bağırmak değil.

1|0
    0|0
  • Evde gece sifonu çekemiyoruz nerede kaldı çığlık atmak :)

1|0
    0|0
  • evet engelledi

1|0
    0|0
  • Güzel soru, benimde hep bir bağırma hissi vardır içimde, utangaçlığımdan hiç bağıramam ama son zamanlarda milliyetçi yürüyüşlere katılıyorum doyasıya haykırıyorum sanada tavsiye ederim hem ücretsiz. :D

1|0
    0|0
  • Tenha var

1|0
    0|0
  • Bundan 100 200 yıl önce kimse suyun parayla satılacağını sanmazdi akıllarına bile gelmez di ama bugün tüm sefiller kapatılıyor sistemin aek. Hep beraber

1|0
    0|0
  • saçma soru herkes o zaman sokakta çığlık atsın delirsin falan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...