Hristiyanlara fikirleriniz?

bazı insanlar hristiyan olan insanları sevmiyordur sizce sizin fikriniz ne hristiyan olmak günahmı sizce?Hristiyanlara fikirleriniz?

Güncellemeler:
1ay Not: bende hristiyanım. bana bu konuda dinimle ilgili önyargılı yaklaşanlarda oldu.

0|0
20|36

En İyi Erkek Görüşü

• Ben saygı duyarım ama dininin artık geçerli olmadığını anlatırım... Ben anlatırım, dinler-dinlemez, kabul eder-etmez kendisine kalmış bir şey... Benim Hristiyan arkadaşlarım da var, Ateist arkadaşlarım da... Çoğu Müslümandan daha karakterli ve daha iyi insanlar... Dini düşünceleri kendileri ve Allah arasında olan bir şey... Ben sadece göremedikleri karanlık yere doğru ışık tutar, göremediklerini görmelerini sağlarım, gösterdiğim şeye bakıp bakmamaları onlara kalmış bir şey... Hristiyanlarla hiçbir problemim yok... Aynı düşünceyi onlardan da beklerim...

0|0
    1|0
    • 1ay

Kardeşim sen müslümanmısın?

• 1ay

Tamam tartışmak istemedimde , sadece sana bizim dinimizden olmayan insanlara " iyi insan" demenin sakıncalı olduğunu söylemek istedim , "çalışkan biri" veya "dürüst" biri demende sakınca yok , özelliklerini övenilirsim ama "iyi" demek salih amel işliyem demektir, yalnış anlama sadece bende önceden bilmiyordum bunu burda okudum senin yorumunda, söyleme ihtiyacı duydum.

• 1ay

@Cilekreceli123 Bu uyarınız için teşekkür ederim ama ben insanları dini görüşlerine göre ayırt etmiyorum... O kadar iyi Müslümanlar ya da Hristiyanlar var ki ben şimdi bunlara nasıl iyi demeyeyim? Herkes hak ettiği sıfatı alır... Ama ilk sorunuza cevap verecek olursak; Ben teknolojiyi, bilimi, ilimi seven ve öngören bir insanım, İslamiyetin ilk yıllarında, Kiliselerde sırf ''Dünya yuvarlaktır.'' dediği için öldürülen bir sürü gök bilimci oldu, kaşif oldu, Müslümanlar ise ilimi, bilimi, teknolojiyi benimsediler ve onun üzerinde durdular... Ama şu an tam tersi... Eğer bir insan Hristiyan ya da Müslüman; dünya adına, insanlık adına güzel şeyler yapıyorsa o insan benim gözümde iyi insandır... Farklı dinden olan insan iyi insan olamaz mı? Emin ol Müslümanların %60'ından çok daha iyi farklı dinlere mensup insanlar var... Yiğidi öldür hakkını yeme dememişler... Fikrimi daha iyi anlamanız için Aamir Khan'ın PK filmini izlemenizi tavsiye ederim...

En İyi Kız Görüşü

• Yalnış yol. İslam tek doğru yol, bunu gerçekten araştıran ve inanmak istiyende bulur. Hıristiyanların 1. ve 2. incilleri var ( yeni incil, eski incil vs) insanlar tarafından bir kısmı değiştirilen. Bunun ne manevi değeri kaldı ozaman? Sen ben gibi insanlar o dinin kurallarını kafalarına göre değiştiriyor. Peygamber efendimizin sav. Doğumundan önce papazlar biliyordu bir onun doğacağını ve son din i getireceğini. İpuçları incildede bulunmaktadı ama değiştirdiler, kendini kandırıyorlar. Hem günahların bağışlanması için kiliseye gidip bir para karşılığında bir papaza günahlarını itiraf ediyorlar bir perde arkasında yüzü gözükmiyecek bir şekilde galiba ve o papaz da aff edildiğini söylüyor. ( tam doğru yazmamış olabilirim ince ayrıntılarını ) . Bir insan bunu nasıl bilebilir? Veya ölülerin yakılması, gelinlik, damatlık veya sevdiği kıyafetle giydirilip gömülmesi? Onu boşverinde bu zamanda hıristiyanlığın "kurallarına" uyanlar bile çok az. Hıristiyan diye doğan ama sonradan çaresizliğe kapılan çünkü mantıklı bir tutanak bulamayan çok kişi var. Tevrat incil , zemrut un saf değiştirilmemiş hali , de Allah ın kitaplarıdır. O zamandaki Peygamberlerde Allah ın emrini yaymak istemiştir onları bizde seviyoruz. Cahiliye dönemi bu gelen peygamberlere ve kitaplara rağmen son bulmadı değiştirildi kitaplar, sapıklıklar yapıldı, son din, insanlığın dini islam geldi, kitabımız kuran geldi ve başarıya ulaşdık. Peygamber Efendimiz sav. Başarı ve hoşgörü ile islamı yaydı. Kuranda herşey apaçık belirtiliyor, değiştirilmemiştir. Gerçekler onda.

0|0
    0|0
    • 1ay

nasılki islam dininde olan bir insan yani müsülman olarak doguyor hep o dinde oluyor sonradan dinini degiştirip hristiyan ve ya başka bir dine gecerse o zaman o günahtır ve hristiyan dinindede böyle ben cok fazla tepki aldım okulumdada cevremdedevs. dinimi değiştirmemi cok kişi istedi ama doguldugumdan beri isa dinindeyim ve gercekten başka bir dine gecersem utanırım hristiyanda tanrıya inanır. ve hristiyan olmak kesinlikle yanlış bir yol degildir.

• 1ay

Değiştirilmesini mantıklı buluyormusun? Sonuçta Allah ın sözlerini , kurallarını kafalarına göre değiştiriyorlar? Bu kendini kandırmal değilmi?

• 1ay

bulmuyorum ve bende öyle bir kitapda yok

Erkekler Ne Diyor 35

• İnsanlar elbette istediğine inanır beni hiç ama hiç alakadar etmeyen bir durum. Bir insanı sırf Hristiyan diye sevmeyen insan sevmesin zaten ondan hayır gelmez ama bir Müslümana da Hristiyan olmak günah mı diye sormak da saçma olur. İslamiyette bunun karşılığı belli

0|0
    0|0
  • herkezin inanç özgürlüğü var , sırf bir yüzden birini sevmemek ondan neftet duymak insani olarak doğru bir davranış değildir.. inançlar kişinin en özel kaldığı iç içe yaşadığı bir şeydir.. bu iliki ilişkiler kurmak bir şayi paylamaya engel bir durum değil... sana öğretilen sadece saygı duymak ve nefretten arındılmış bir insan olmaktır...

0|0
    0|0
  • Matta'da yazan şeyler hristianlığın bazı yönlerde yanlış olduğunu anlamamı sağladı. Sanırım matta 27'deydi İsa peygamberin resmen kendini üstün gördüğü büyük gördüğünden bahsediyodu. Bu beni şaşırttı. Bence böyle bir şey yapmış olamaz. Ayrıca din yorumcularının vay haline diyordu ancak kendileri geçmişte hristiyanlığı hat safhada kendilerine göre yorumladılar. Sadece kilisenin istediği şeylere izin verildi v. s yani bulnları gördükçe saçma olduğunu anlıyorum.

0|0
    0|0
  • kendim herhangi bir dini inanışa sahip olmadığım ve din kavramı çok saçma geldiği için bişey diyemicem. dinleri çok fazla araştırırım incelerim 4 kutsal kitabı da okudum çevirileriyle beraber ama bana mantıklı gelmedi.

0|0
    0|0
  • Kendisiyle anlaşabiliyorsam sorun yok, sadece hristiyan diye onu yargılayacak değilim elbette. Herkesin inancı kendine..

O benim ibadetime, ben onunkine karışmıyorsam sorun yok

0|0
    0|0
  • arkadaşım var hıristiyan anneside katolik bemce iyi insanlar dinine bakmam kimsenin

0|0
    0|0
  • 'hrıstıyan olmak gunah mı?'.. SEN BİLE BU SÖZLERİNLE BİR YERDE YANLIŞ OLDUĞUNUN FARKINDASIN... BENCE İYİ ARAŞTIR İYİ DÜŞÜN VE İYİ KARAR VER...

0|0
    0|0
    • 1ay

ben burdaki insanların fikirlerini sormak istedim kendim günah olup olmadıgını cok iyi biliyorum :)

• Hic bir dinin bagnazlari yobazlari cekilmiyor

0|0
    0|0
  • bence handi dinden olursa olsun hiçbir önemi yok malum günümüzde en rezil olaylar müslümanım diyenlerden çıkıyor tek kriterim insan olması insanlığın gereklerini yerine getirmesi

0|0
    1|0
  • Tezat olan sorun aslında Hristiyan - Günah ikilemi. İnsanlari dinlerine/inançlarına göre ayrıştırmadığımız kutuplaştırmadığımız zaman insan olacağız...

0|0
    0|0
  • Herkesin dini kendine tabi ama arkadaşınız ve ya dostunuz hiristiyansa ve ona özeniyosanız bu bir sorundur onun dışında insan insandır

0|0
    0|0
  • "hristiyan olmak günahmı sizce" günün en fantastik cümlesi.:)

hristiyan olmak hristiyanlığa göre günah değil.
    islama göre kafirliktir.

ama dünya islamdan ya da arap coğrafyasından ibaret te değildir.

0|0
    0|0
    • 1ay

ben burdaki insanların fikirlerini duymak istedim ben neyin günah olup olmadıgını biliyorum egerki hristiyan tanrıyı ve peygamberleri yok saymıyorsa o zaman kafir degildir cünkü hristiyanlarda tanrıya inanıyor.

• 1ay

@zarzavat1 tanrıya inanan hristiyanlarda vardır

• 1ay

@zarzavat1 sen kendi dinin hakkında biliyorsun ama benim dinim hakkımda bilmiyorsun belliki öğren sonra yaz

• biz müslümanlara göre hristiyan olmak dinsiz olmaktır doğal olarak. ama bu hristiyanların hepsi kötüdür anlamına gelmez. önemli olan insanlık, kişilik karakterdir.

0|0
    0|0
  • ne alakası var insanın hangi dine inandığına kimse karışamaz allahla kulu arasındadır benim için kişilik dürüstlük önemlidir

0|0
    0|0
  • İnsanların inançlarına karışmıyorum. Hristiyanlar ile bir problemim yok.

0|0
    0|0
  • Sadece kendi inancından sorumluyum. kim neye inanırsa inansın. qaraqter yahşı olar:)

0|0
    0|0
  • Hiç bir fikrim yok :)

0|0
    0|0
  • Kişinin dini mezhebi ırkı zerre umrumda değil insan olsun kafi

0|0
    0|0
  • insansa sorun yok :)

0|0
    0|0
  • Ateistim ve herkesi seviyorum. Benim düşünceme karışılmadığı sürece hepsine saygı duyuyorum

1|0
    1|0
  • kimsenin dini beni ilgilendirmez beni ilgilendiren insanlığı

0|0
    0|0
  • Allah katında hak din sadece islamdır.

0|0
    0|0
  • Anlamadım ne soruyosun

0|0
    0|0
  • Aileden mi hiristiyanlık?

0|0
    0|0
    • 1ay

ailemde hristiyan yok. sadece halam var

• 1ay

hicbir dini bir dinle kıyaslamak istemiyorum

• 1ay

ben buradan kimsenin inancını sorgulama niyetinde değili, sonuçta herkesin inancı kendine buda beni ilgilendirmez. mesela bende Hz. İsa'ya inanıyorum ama fark nedir diye merak ediyorum.

• Ayni bokun laciverti

1|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacağından

0|0
    0|0
  • Hristiyan olmak günah mı sorusu sizce de biraz tuhaf olmadı mı :D

0|0
    0|0
  • allah affetsin.

0|0
    0|0
  • Evet islamdan Hristiyana geçmek Direk cennetlik.

0|0
    0|0
    • 1ay

Pardon cehennemlik

• İnsan insandır

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 19

• Allah'ın kurallarını reddedenler günaha girerler. Bunun dışında zararları yoksa normal bakarım İslam'da başka dinden insanlara kötü davranın denmiyor

0|0
    0|0
  • İsteyen istediğine inansın ya da inanmasın. Dini inancı beni değil yaratıcı ilgilendiren bir konudur.

0|0
    0|0
  • açıkçası umrumda değil seni seversem arkadaş oluruz😂😂

1|0
    0|0
  • Ben saygı duyuyorum hristiyan komşularımız var. Ben onların paskalya bayramlarında kilisede ayinlarine katılmıştım onlarda bize ramazan ayında evlerinde iftara çağırdılar oruç tutmuyorlardida bizle birlik ta ezanı beklerlerdi. Hiç kötülüklerini görmedim

0|0
    0|0
  • beni bağlayan bir şey yok

0|1
    0|0
  • İnsanları dinine göre yargılamak bana düşmez asla.. Hristiyan olmak günah mı demişsin.. ben müslüman olarak incili okudum sen de lütfen Kuranı okur musun :)

0|0
    0|0
  • İnsanlık öncelik olmalı

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi görüşü kimseyi dayatamayiz gayrimüslim cok arkadaşım vardi samimiydim birseye sasirinca hep birlikte ALLAH ALLAH derdik

0|0
    0|0
  • Onlar da insan sadece din farklılığı var Bu da çok önemli değil ayrımcılık yapmak doğru olmaz

0|0
    0|0
  • Hiç kimse umrumda değil.

0|0
    0|0
  • Allah bir en azindan inaniyorlar birseylere ateist olanlardan daha sicak bakiyorum

0|0
    0|1
  • benim sorunum yok

0|0
    0|0
  • Dini görüşlerini takmıyorum

0|0
    0|0
  • herkesin dini kendine arkadaş bn insanlığa bakarım

0|0
    0|0
  • yani ben hiristiyanlarla birlikte buyudum ve butun arkdaslarim hiristiyan candan kardesim

0|0
    0|0
  • arkadaslarimin cogu hristiyan önemli olan insan olmak

0|0
    0|0
  • Yine su pis ateistler gibi kafir degiller ya

0|0
    0|1
  • Hristiyanim bende

0|0
    0|1
  • hayıt bence günah değil, onlarda Allah'a inanıyorlar sadece ibadet sekilleri farklı diye biliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...