Halloween hakkında ne düşünüyorsunuz? Nedir bu özenti?

Halloween hakkında ne düşünüyorsunuz? nedir bu özenti?Halloween hakkında ne düşünüyorsunuz? nedir bu özenti?

1|1
5|33

En İyi Erkek Görüşü

• önce bir neymiş ne değilmiş öğrenelim...
    "Pagan ve sonrasında Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler bir kutlama halini almış bayram."
    "Cadılar Bayramı, Anglosakson dünyasında ve başlıca Batılı ülkelerde Halloween olarak adlandırılır. Bu sözcük ((All Hallow's Eve = Azizler Günü)) kavramından kısaltılarak oluşturulmuştur."

Aynı zamanda bir çeşit bizim "hıdırellez" günlerimize benzemektedir onların kültüründe. Sadece azizler için kutlama ve anma bayramı değil, aynı zamanda bir dönemin bitişi ve başka bir dönemin başlangıcını temsil eder (Yoksulluğun başlangıcı, Kış Ayları, Doğanın Ölümü).

Öncesinde bu şekilde kostümlü bir kutlama yapılmıyordu, kostümlü ve çocuklara hitap etmesinin asıl nedeni amerika'ya göç eden kolonilerdir. Bizim ülkemizde insanlar nasıl islam'ı değiştirip yaşıyorsalar şu an, onlar da yeni topraklara göçtüklerinde bazı şeylerini değiştirmişler.
    Kaynak: Ben ve Wikipedia :D

Evet efenim, en azından bundan sonra cadılar bayramını kutlayacaklar için bir önbilgilendirme olmuştur :))
    En azından neyi kutladıklarını bilirler, fütursuzca kostüm giymekten öteye giderek.

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların nasıl eğleneceklerine karışma özgüveni nereden geliyor bazı insanlara anlamıyorum ki. Bırakın eğlensinler tasası size mi kalmış

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Zaten nereye baksam çarşaflı, Allien gibi gözüken tipler var, bize her gün Halloween :)

Keyifli bir parti. Amerikalılar bu işi iyi yapıyor. Halloween, thanks giving gibi bayramları bütün dünyaya tanıttılar. Karizmatik olduğu için de herkes özeniyor.

Gerçi paylaştığın fotoda ki gibi yapacaksa biri hiç yapmasın o ne ya :))

1|1
    0|0
  • Neye özenmiyoruz da bunu es geçeceğiz; traji komik bir özenti durumu var insanların, ne toplumsal değerler ve de iffetimiz kaldı.

1|0
    0|0
  • Halloween, insanın kendine yakışanı giymesidir.
    Herkesin Halloween'ına kimse karışamaz. :D

Bu da evrensel renklerden biridir.
    İsteyen kutlar, istemeyen kutlamaz.
    Özentilik olarak görmüyorum.

2|0
    0|1
  • g. tümü yesin sonradan görmeler

1|0
    0|0
  • Alismadik g*tte don durmazmis.

1|0
    0|0
  • O nedir

1|0
    0|0
  • hiçbir özelliği yok..
    saçmasapan bir gün..

1|0
    0|0
  • Emperyal kültürün etkileri. Özenti de denilebilir. Sahip olduklarına değil olmadıklarına özenmek.

2|0
    0|0
  • Saçma

1|0
    0|0
  • aptallık işte aptallıkta sınır yok akılları sıra tarz olacak gerizekalılar nefret ederim böyle tiplerden evlat olsa sevilmezler

1|0
    0|1
  • eglenmeye yer arıyor mıllet

1|0
    0|0
  • O ney ki

1|0
    0|0
  • Bilgim yok 😃

1|0
    0|0
  • lokma mı dağıtıyolar :)

1|0
    0|0
  • ne ayak la bunlar

1|0
    0|0
  • Her türlü din içerikli bayram eğlence ve kutlamalar çok saçma ve zırva geliyor bana.

1|0
    0|0
  • İsim olmaz

1|0
    0|0
  • Guzel bisey, eglensin gencler yadirgamam

1|0
    0|0
  • halonbr len ne ya o neki 😕😮😟😒

1|0
    0|0
  • ülke zaten hollowan sürekli

1|0
    0|0
  • İşim olmaz

1|0
    0|0
  • cuma namazinda, seker toplamaya çikmak, ve bu bayramlarini kutlamanin sirk oldugunu söyledi

1|0
    0|0
  • Düşünmüyorum ben 😂

1|0
    0|0
  • Ne biliym işte kültürel etkileşim

1|0
    0|0
  • Bizde şeker yrami onlarda cadılar. Her ülkenin kendine göre bayram adı var.

1|0
    0|0
  • tam türk işi foto :) neremle gülsem acaba

2|0
    0|0
  • halkın kendi kendini yönetmesidir

1|0
    0|0
  • Avrupadaım şu an , türkiyeden gelen fotoğraftakiler daha abartı buraya bakınca

1|0
    0|0
  • Gidince kutlamalara katilirm :D

1|0
    0|0
  • Saçmalık.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 4

• Özentilikten başka hiç bir şey değil, noelde aynı şekilde

1|0
    0|0
  • saçma salak şeyler

1|0
    0|0
  • koylu kızlarının farkındalık yaratmaya calısması

1|0
    0|0
  • bizim turklere hicbiyi yakışmıyor ya essek gıbı altın semer vur yıne essek mılletımız

1|1
    0|0
Yükleniyor...