Islamda cariyelik konusu?

Bazi islami sitelerde cihat yani savas olursa yine cariyelik olur cariye haktir yazmislar. Osmanlida da vardi demisler. Okuyunca sok oldum. Olabilir mi boyle sey bu zamanda? Nasil vicdan var bu insanlarda anlamadim.

Güncellemeler:
Olabilir mi cevaplari merak ediyorum?
Gercekten merak ediyorum bunu savunmak dogru mu?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tarihî bir hadise olan cariyelik müessesesi günümüzde hiçbir şekilde tatbik edilmemektedir.

kaynak:https://sorularlaislamiyet. com/gunumuzde-cariyelik-sistemi-tatbik-edilebilir-mi-bu-zamanimiz-sartlarina-gore-caiz-mi

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• cariye kadin koleye denir gunumuzdede kolelik yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• savaş olursa müslümanların kazanması zor zaten o yüzden endişelenmene gerek yok :D

1|0
    0|1
  • Olabilir daha başka kadınlara yenilikler de var

0|0
    0|0
  • benim bildiğime göre savaşta ölen düşmanların eşlerini zor durumda kalmasınlar diye kendilerine alabiliyorlar böyle birşeydi sanırım

0|0
    0|0
    • Kim kocasini olduren adamla olmak ister

• cariye değilde temizlikçi olarak falan gibi birşeydi tam bilmiyorum işte yanlış bilgi olabilirde

• Işid zihniyeti

1|0
    0|1
  • savas sonucunda dul kalan kadinlar zorluk cekmesinler diye kocalarini öldurenlere es oluyordu. peygamberimiz cok sayida cariyesi vardr

0|0
    0|0
    • Ben onu sormadim bu zamanda olabilir mi diye sordum girdigim sitede bunu acikca savunuyolardi 4 es ve sinirsiz cariye hakmis

• Bu dediğin sadece fırsatçılık başka bir şey değil. Bir kurum açarsın, savaş mağduru kadınların (eşleri ölen) ihtiyaçlarının giderileceği, yardım edilebilen bir şekilde krizi çözersin. Yanına 3 tane daha kadın almak da neymiş.
      Neyse bence sapıklık hele ki bu devirde hiç olacak şey değil..
      Kal sağlıcakla.

• firsatcilik degil cinsel ihtiyaclarini karsilayabilmesi gerekir yoksa
      kadinlar yoldan cikar neyse sizde saglicakla kalin

• islamda kadinin yeri kolelik bunu anladim ben

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...