Kızlar, Erkek Kadın eşitliğine inanmıyorum?

Erkek-Kadın eşitliğine inanmıyorum. Beni 9 ay karnında taşıyan anamla, başımı okşamamış babam bir olamaz FAKAT ev işlerinin hanımın yapmasını uygun buluyorum. Benim kafama göre eve erkek bakar, dişi kuş yuvayı yapar (ilgilenir).Çalışıp çalışmaması kendi bileceği iştir.Çalışmak istiyorsa ev işlerinin aksatmamalı.Çalışmak istemiyorsa yapmalı. Ben zorluyorsam çalışmaya amenna yapmasın. Ama çalışıyorumun arkadasına saklanıp evle ilgilenmemesi beni kızdırır.

• Haklıyım
    56% (5)
  • Haksızım
    44% (4)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımBu anket erkek oylarına kapalı
Güncellemeler:
1ay Ben çalış diye zorlamıyorum ki. İki işide bir arada yürütecekse keyfi bilir. İkisini de yapmıcam diyosa ben onu bırakırım.

0|0
4

En İyi Kız Görüşü

• kadın erkek eşittir :) bundan anlamayın ki her iki cinsiyette tıpatıp aynı öyle bakmayın olaya denmek istenen kanun önünde her ikisi de eşit haklara sahiptir ve o yapar bu yapamaz diye bir şey yoktur kadın yeri geldimi anne baba asker komutan milletvekili cumhurbaşkanı astronot inşaat işçisi vs istediğini olabilir erkek de annelik yapabilir anne olmadığında bu ayrı ve derin bir konu ha tabi değer olarak anne olmak kadın olmak kolay iş değil hele ki burada hiç kolay değil her iki cinsin de üstün özellikleri vardır

0|0
    0|1
    • 1ay

Ben çalış diye zorlamıyorum ki. İki işide bir arada yürütecekse keyfi bilir. İkisini de yapmıcam diyosa ben onu bırakırım

Kızlar Ne Diyor 3

• Haksızsınız. Kadınla erkeği ayıran bir fark yok. Eğer iki kişi de çalışıyorsa, o zaman neden ev işlerini ikisi de yapmıyor? Erkeğin üstünlüğü nedir acaba, nereden geliyor? Ayrıca bir de demişsiniz ki "çalışıyorumun arkasına saklanıp evle ilgilenmemesi beni kızdırır." Siz de tamamen erkekliğinizin arkasına sığınıp (ki dünyaya böyle gelmiş olmanız yüzde ellilik bir ihtimaldi sadece) bu işleri yapmıyor ve kadınların yapmasını bekliyorsunuz. Umarım bunu düşündüğünüz kendinize kızarsınız!

1|0
    0|1
    • 1ay

👏🏼

• 1ay

Ya pardon hata bende, sizi insan yerine koydum anlatmaya çalışıyorum.

• 1ay

işine bak

• Hafta sonu yan gelip yatan erkekler.. bir gununu bile dinlenmeye ayiramayan kadinlar.. evet burda bir esitsizlik var ve erkek adam evde is yapmaz inadiyla ortaya cikan bir egoistlik.. bir gun yer degisinde gorun erkekler elin isinde bir isle calisirken kadinlar kendi evinde dunyanin isini yapiyor..

0|0
    0|1
    • 1ay

Ben çalış diye zorlamıyorum ki. İki işide bir arada yürütecekse keyfi bilir. İkisini de yapmıcam diyosa ben onu bırakırım

• Haksızsın

1|0
    0|1
    • 1ay

Yükleniyor...