Kendinizi Bu Topluma Ait Hissediyor Musunuz?

Ben özellikle son 2 yıldır kendimi bu topluma ait hissetmemeye başladım. İnsanların vahşiliği, ikiyüzlülüğü, bencilliği beni bu toplumdan soğuttu. Herkes kin ve nefret dolu birer hırs küpüne dönmüş durumda. Ben çocukken de mükemmel bir toplum değildik ama insanlar en azından bu kadar öfkeli değildi. Toplumsal barışın bozulduğunu düşünüyorum. Bunun yanında hala eşitlikçi bir anlayış yerleşemedi bu ülkede. Ayrıca cehalet de ciddi bir sorun bu toplumda. Mesela bugün yeni tanıştığım biri diyor ki bana, "Sen dürüst birisin, Ordu'dan senin gibi bir insan nasıl çıkmış." Şimdi yani laf mı bu? Sözde bana iltifat ediyor ama cehaletinden iltifatı bile eline yüzüne bulastiriyor. Bu yüzden yeni insanlarla tanışmaktan korkar oldum çünkü toplumda böyle densiz insanlar çok var malesef. Hukuk fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim ama okulumu bitirince hakim savcı olmak gibi bir hayalim yok. Çünkü hakim savcı olsam verecekler beni doğunun ücra bir kasabasına, orada böyle cahil tiplerle uğraşıp duracağım ve yipranacagim. Halbuki bir kere geliyorsun bu dünyaya ve ben bir kere geldiğim bu dünyaya çağdaşlaşmak gibi bir gayesi olmayan insanları çağdaşlaştırmaya çalışarak geçirmek istemiyorum. Ömür boyu boş yere kürek çekmek istemiyorum yani. Halbuki eskiden ne kadar idealisttim. Bu toplumun hiçbir zaman değişmeyeceğini anlayınca bakış açım değişti tabi. Artık hayalim bir İskandinav ülkesine yerleşmek. Parayla pulla işim yok. Sadece insana kıymet veren, eşitlikçi bir yapıya sahip ülkeler olduğu için istiyorum bunu. Orada sıradan biri olsam da olur. Yeter ki saygılı ve kültürlü insanlarla birarada olayım. Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Siz kendinizi bu topluma ait hissediyor musunuz?

Güncellemeler:
1ay Güncel
1ay Biraz uzun oldu ama çok dolmuşum bu konuda demek ki.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Hissetmiyorum
    insanlar ile aynı ırkı paylaşmaktan bile utanıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hissetmiyorum. Toplum kotu ondan ulkeden hayir gelmez. Umutsuz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...