Arkadaslar babam vefat etti lutfen yardim edin?

2 gun once gece 3.30 ta kapiya polisler geldi annem hizla uyandirdi kardesine bak bn hastaneye gidiyorum baban kaza yapmis dedi kapidan cikarken aglayarak öldümu diye sormustu enistemde kapidaydi yok be falan dediler snra teyzem geldi ananem geldi onlar gittiler hastaneye bni evde biraktilar almadilar geldiklerinde babanin birseyi yok dediler o gun namaz kildim dua ettim beklerken saat 7 de annemler geldi baktim yanlarinda babam yoktu annem geldi sıkı sıkı sarildi teyzem birbirinize destek olun dedi vefat ettigini anladim o zmn o gun hic aglamadim annem bagirdi agladi ona cok uzuldum ama simdi aklima geliyor 6 yasinda kardesim var bu yasta babasiz kaldi benim ygs lys sinavim var sinavda yanimda babam olmayacak arkadaslarim sagolsun hep yanimdalar destek oluyorlar babami morgta gordum yuzunun alnisinda cizik vardi baska birseyi yoktu boynu zarar gormus o yuzden ölmus babam tek cocuktu dedem tek kaldi dedeme cok uzuluyorum babam cok icki sigara icerdi namazi orucu yoktu ama cok safti arkadaslarimi cagirirdim eve bizi gezmeye gotururdu disari ciktigimizda istersen bir arkadasini cagir derdi arabayla gezdirirdi bizi bni dershaneden almaya gelirdi hep arkadaslarimi eve birakirdi arkadaslarimi denize merkeze sahile falan gotururdu arkadaslarim baban cok iyi biriydi babamin arkadaslarimin yaninda hic bana bagirdigini gormedim babama bazi kisilerin borcu vardi borcunu istemeye cekinirdi sarhosken buyuk kavgalarimiz olurdu benim babamla aram iyi degildi cok sinirlendigimde gebersin artik dedigim oldu Şu an cok pismanim ona hayirli evlat olamadim smdi ne yapmaliyim gunahi cok olabilir kuran okusam dua etsem her gun gunahlari azalirmi bide babam dogum gununde öldü

0|1
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de annemi 7 sene önce kaybettim. Babamla senelerdir görüşmüyorum. ALLAH rahmet eylesin. Mutlaka her gece fatiha, ihlas oku yolla. Perşembe geceleri yasin okumaya çalış. Her fırsatta dua et. ALLAH ettiğin duaları babanın ruhuna gönderir ve emin ol kabirde rahatlar.

Seni çok iyi anlıyorum. ALLAH yardımcın olsun. Yaşarken zor ama zaman içinde alışılıyor zor da olsa hayata adapte oluyorsun.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kac yasindaydin

• 1ay

Soru değil sanırım bu. Hatayla yazdın galiba.

• 1ay

Evet

En İyi Kız Görüşü

• canim gercekten o kadar cok üzüldüm ki malesef bu yaslarda anlayamiyoruz ailemize cogu zaman karsi geliyoruz Allah affetsin. basiniz sagolsun Allah sabir versin eminim cok zordur. kuran oku dua et namaz kil Allahla konus icin rahatlar. Allahtan af dile Rabbim merhametlidir. Allah kimseye büyük acilar tattirmasin hersey bizim icin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Başınız sağolsun. Allah inşallah günahlarını af eder. Kötü olmuş babanıza karşı söyledikleriniz. Size bu saatten sonra yakışan annenize karşı hayırlı evlat olmak.

0|0
    0|0
  • çok üzüldüm, başınız sağolsun, emin ol şarhoş olduğu için böyle kızmış olabilirsin ama normalde olsa belki daha farklı olurdunuz, sen asla çocuklarına öyle davranma oldu mu, kardeşine sen destek olmalısın

0|0
    0|0
  • Kendini suçlayıp durma eceli gelmiş ölmüş baban, bu senin istemenle olacak bir şeyde değildir. Sağken baba günahı da sevabida ne kazanmışsa kendine, kimse bunu değiştiremez. asıl olan şimdi çok buyuk bir surumluluk düşüyor sana daha çok çalışmak , çalışmak, çalişmak yapacağı tek şey budur.

0|0
    0|0
  • Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir andır bu an Allah rahmet eylesin yaptığı iyilikler mahşerde ona elbette güzel bir şekilde sunulacaktır gerisini Allah bilir...

0|0
    0|0
  • Allah gunahlarini affetsin ins rahmetiyle muamele etsin.
    Basin sagolsun.
    Cuma aksamlari yasin oku ve ona hediye et.

0|0
    0|0
  • Baban ölmus sen ks de misin

0|0
    0|0
  • Zor bir durum başın sagolsun ne yapabiliriz ki biz?

0|0
    0|0
  • Bol bol dua et kardeşim , yapacak başka birşeyin yok.

0|0
    0|0
  • Başın saolsun. s

0|0
    0|0
  • doğum günü önemli değil , sen kuran oku dua et bolca, inşalah syaende rahatlar biraz

0|0
    0|0
  • allah günahlarını affetsin. başınız sağ olsun

0|0
    0|0
  • Sadece dua ona yarar hep dua et babana rahmet eylesin RABBİM

0|0
    0|0
    • 1ay

Saol

• 1ay

Adana bizim mahalle de bu ay bir kaç kişi vefat etti

• 1ay

Adana degil

• Allah rahmet eylesin. soruna cevabim yok ama sabir diliyorum.

0|0
    0|0
  • Mekanı cennet olsun

0|0
    0|0
  • Ölü için okuduğun duanin Kuran in ölüye hiçbir faydasi yoktur. Bu bize şamanizmden geçme bir gelenektir. Senin yapman gereken kardeşine sahip çikmak. Derslerine odaklanmak. Kesinlikle kendini salivermemelisin. Yoksa o 6 yaşindaki çocuğun da hayati biter. Allah yardimcin olsun diyorum. Peki gelir kaynağiniz var mi?

0|0
    0|0
    • 1ay

Babam tek cocuk o yonden iyi dedem yardimci oluyor 4 evimiz var 2 evdeb kira aliyoruz dedemin emekli maasi var ama sanirim maasi yeni aldigimiz eve gisiyor 120 dorum tarla var yetermi sizce dedemde koyde hayvan bakiyor

• 1ay

Yeter bence annen evlenmeyi düşünüyor mu?

• 1ay

Yok o tip biri degil evlenmez zaten 6 yasimda kardesim var onu dusunur blki ilerde anneme soylerim evlenmesi gerektigini yasi 39 yalniz kalmamasini isterim

• Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabirlar versin sen oku duani et gerisi taktiri ilahi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• başın sağolsun canım Allah sabır versin. Sen babana dua et şimdi o dua bekliyodur sizden çünlü orda yalnız kuranı'kerimini oku namazını kıl ardından ellerini kaldır babana dua et sen hayırlı bir evlat olursan annene babana da o kadar sevap yazılır

0|0
    0|0
  • Allah rahmet etsin üzüldüm cidden sabir diliyorum size de ölüm kacinilmaz son ya genç iken gelir ya da yaslaninca 😔

0|0
    0|0
  • Anlattığın kadariyla baban düzgün bir insanmis pişman olmakta haklisin tabiki duani oku onun ruhuna bagisla

0|0
    0|0
    • 1ay

Saolun babamin annesi felc gecirdi ona 3 4 sene baktik bizim evde ondan once babamin dedesi hastaydi ona baktik birkac sene bu aralarda halasi hasta olmus anneme onu soylerdi biz alalim eve tek basina yapamaz o derdi babasi cok asagilardi onu ama hep gotururdu bizi babasina annem temuzliginu yapardi yemek yapardi oruc zamani hep dedemde kaldik deden tum ramazan oruc tutar babam dedeme karsi hic sinrlenmedi bn babam kadar sabirli birisini gormedim

• 1ay

sende saol bak belki yaşından dolayi biraz agresifsindir ama su hayatta anne ve babadan çok bizi kimse sevmez ve dusunmez anneni üzme onun herzaman yanında dur

• 1ay

Saolun

• 2 gün önce öldü diyosun bune rahatlık inanmıyorum ya herşeyi bıraktın burayamı girdin hep birileri için üzüldüm diyosun ee sen sadece pişmanmısın bumu yani baban ölmüş baban farkındamısın

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun
    Allah sabır versin canım

0|0
    0|0
  • Evet bu ona ferahlık verir.. Okumalısın.

0|0
    0|0
  • Bütün kötü şeyler niye bizim başımıza geliyor

0|0
    0|1
  • Allah affetsin

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesın.. oku muhakkak

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin zamanında pişmanlıkların olabilir ama dualarını esirgeme ailenin yanında ol onlara sahip çık babanın gözü arkada kalmaz en azından

0|0
    0|0
  • evet tabıkıde faydası olur cok uzgunum cok gecmıs olsun gercekten cok uzuldum kac gun daha morgda kalıcak?

0|0
    0|0
    • 1ay

Topraga gomuldu dun

• 1ay

o cam parcaları boynuna mı matmış :( babanla en son ne konusmustun ya bu okuduklarıma cok uzuldum ama llutfen uzulme annene destek ol sende kendını uzme arkadasların ve annen hep yanında olucak

• 1ay

Annemin yaninda aglamamaya calisiyorum arabanin halini gordum babam arka koltuga otursaymis Şu an hicbirseyi olmacakmis

Yükleniyor...