Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için neler yapılabilir?

Gerek dünyada gerekse Türkiye de kadina yönelik şiddet son yıllarda en fazla dikkat çeken konulardan birisidir! Dayak, tecavüz aşağılama daha sayamayacağımız bir çok sey, yeter artik! kadina yönelik şiddetin en ağır biçimlerinden biri namus bahanesiyle kadının yaşama hakkına yönelik uygulanan şiddettir! Peki, sizce kadına yönelik şiddetin önlenmesi için neler yapabiliriz?

Erkeklik kadına vurmakla degil onu korumakla gösterilir!

#Victimsupportcharity

Güncellemeler:
1ay GUNCEL

0|1
3|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Erkek cocuklarini iyi yetistirmek.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• O maço görünen, ama aslında kekonun önde giden erkek silüetini kafanızdan sildiğiniz zaman, o da düzelir emin olun..

1|1
    1|0
  • İslamiyetten uzaklaşmak derim.

0|0
    1|0
    • 1ay

peki sebep?

• 1ay

bu devir islamiyet anlayışı için bişey diyemiyorum şu oc arapları yüzünden de. ben en yakın tanıdığım çevreler de dahil tüm çevremde islam ahlakını pozitif yorumladım. bu arada çevrem dinci değil, tarikat mallıklarıyla uzaktan yakından alakamız yok :D

• 1ay

@SimonPaula Ne güzel o zaman...

• çok basit daha çocukken çok ciddi eğitimden geçireceksin. Okullar bunun için ama hala bunu yapamıyoruz. Ayrıca insanların sosyal yaşamına gerektiğinde devlette destek olacak. Bu eğitimi uygulayabilirsek sadece kadına şiddet değil hiçbir canlıya şiddet uygulayamaz, doğaya da saygılı olur, yasaların da buna göre olacak. Halkın bilinç seviyesinin yükseltilmesi gerek.

1|0
    0|0
  • Bir 'insan' insan gibi düşünmediği sürece ne yapılsa boş , bu yüzden toplumdan zararlı bireylerin uzaklaştırılması en kolay çözüm olur bence.

1|0
    0|0
  • 1. Erkeklere şiddetin çözüm olmayacağını anlatmak
    2. Psikolojik hastaları tedavi ettirmek
    3. Kadınlar dillerini tutmalı

0|0
    2|0
  • Kadınların hepsini öldürelim kadın kalmazsa kadına şiddet de kalmaz 😂😂😂 önlenemez allaha şükür kadınlara el kaldırmadım ama bu konuya bir çözüm yok tek çözüm gelecek nesli yetiştirebilmekte

1|0
    0|0
  • Adalet sistemi geliştirilmeli kişinin kanında bozukluk varsa yapacak bir şey yok ama en azından katı kurallar uygulansa bunu yapmaya cesaret edemez yapsa bile köpekler gibi pişman olup adalet sayesinde köpekler gibi sürünür

1|0
    0|0
  • Bilinçli toplum

1|0
    0|0
  • Bu zihniyete bir boka yapılamaz.. bak itin biri kıza tekme attı.. siyasi iktidarin temsilcileri en azından mırıldansaydın dedi.. zihniyet bozuk.. kadını mal olarak gören öküzlere ne yapabilirsin..

1|0
    0|0
  • Çocuklarımızı bilinçli yetiştirerek. Başka bir çaresi yok.

1|0
    0|0
  • İş kadinda bitiyor cogunlukla
    Erkek dovuuor sovuyor ama kadin seviyorum ayrilmam diyor

0|0
    2|0
  • çok basit cezalar ciddi boyutta arttırılmalı direk olarak şiddet uygulayan kişi ceza evine atılmalı

0|0
    2|0
    • 1ay

Hapis az bile!!

• 1ay

Bence dovenler içinde hapis az, onlara iskence yapmak lazim!

• 1ay

valla kanunları ben koymuyorum anayasaya göre işkence insanlık suçu ha ama bana dersen ki kadını hastanelik etti tecavüz etti kız çocuklarını taciz etti hele bide o kızlar tacizden ötürü pskiyatri raporu aldı bunlara cezalarını sen vereceksin işte o zaman bir erkek olarak çok değişik vede güzel ben insanlıktan çıktım diyen insanın bile midesinin kaldıramıyacağı işkence türleri mevcut bende bunları o karakter yoksunu şerefsizlere büyük bir zevkle uygulayabilirim keşke böylelerini ben cezalandırabilseydim

• kafaların düzelmesi lazım.

0|0
    1|0
  • Şiddet goruyosaniz cekinmeyim gördüğünüz her erkege soyleyin. Ciddiyiz yolda gordugunuz birinden bile yardim istemeniz yeterli.

0|0
    0|0
  • erkeğe yönelik de şiddet yapılıyor erkek kadın eşit madem neden sona öyle bir slogan ekliyorsun. kavga zaten suç. dövmek suc. hakim kadınsa dayak yiyen erkekse kadın erkeği korumuş olacak. iyi gecelet

0|0
    1|0
  • önce hayvanları evcilleştirip insana çevirmek lazım

1|0
    0|0
  • Kadınlarda spor yapsn.

0|0
    2|0
  • www.kizlarsoruyor.com/.../a78526-ciceklere-zarar-vermeyin Desteğim benceme yansıttım sıklıkla da dile getiriyorum

0|1
    0|0
  • maço erkeklerin peşinden koşmayı bırakırsanız mesela

0|0
    1|0
  • Erkege siddete ne olacak

0|0
    2|0
  • Fransada mı yaşıyorsun

0|0
    0|0
  • Kadına şiddet yapanların ve tecavüzcülerin hepsi si*** asılmalı bak o zaman yapabiliyorlar mı.

0|0
    0|0
  • Kocasını aldatan karilari asmak kesmek lazım hiç acimiyorum onlara aksine haberlerde seviniyorum görünce
    nihhhahhhahahaaaaahuahaha

0|0
    1|0
  • kadına şiddet sadece sekste uygulanmalıdır.

0|0
    1|0
  • Kadina siddeti kimse onaylamiuo ama. kadinlardada suc var. Ayrica sadece kadina siddet yok ölen erkek daha fazla ama medya sadece kadina siddeti on plana cikariyo piyon olmayin akilli olun

0|0
    2|0
    • 1ay

Olen erkek daha mi fazla?

• 1ay

Ne saçmaliyorsun sen yaa!!! Durumu sehitlere getirdin ya, Pes!!!

• 1ay

Duyarlisiniz ya hani. bir avuc fenimist egoistsiniz!

• Haza

0|0
    0|0
  • kadınlar kocaya kaçmasın. ökuzlerle evlenmesin. bak nasıl duzeliyo

1|0
    1|0
    • 1ay

Günümüzde cidden kocaya kaçan mı var?
      Onu geç mantıklı konuş biraz. Kim ya da hangi kadın bilerek eziyete koşar ki? Ne yani suç güvenmek mi? Güveni parçalayan insanda günah yok mu?

• 1ay

@Yiddish ya kardeşim ben gördum kaçan çok hala köy yerlerinde kız verilmiyor diye kaçıyor ana razı değil baba razı değil. ekonomik özgurlugu yok. eve geri gelemiyor. yiyor dayagı çocuk bir yandan gıkı çıkmıyor . aklını kullansınlar kalplerinideğil. hangi çagdayız . dayak yenir mi sürekli.

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...