Üniversite mezunu kızların evde kalma ihtimali daha mı çok olur?

Son yıllarda bekar kadınların büyük çoğunluğunun üniversite mezunları arasından çıktığı gözlemlenmiş.

Bir kesim insanın savunduğu 'üniversite kızları ukalalaştırıyor ve ideal sahibi yapıyor, erkekler de böyle kızları sevmediğinden evlenme şansları nispeten düşük oluyor' fikrinin doğruluğuna bakış açınız nedir?

Üniversite mezunu kızların evde kalma ihtimali daha mı çok olur?

0|0
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim gibi kültürel ve kişisel gelişim konusunda geri kalmış, güven eksikliği ve sevgisizlik saygısızlıkla büyümüş erkeklerin çoğunlukta olduğu toplumlarda , kadının okumuş ve kültürlü olmasını istemezler, çünkü okuyan kadın bilgili kadın çalışan kadın kendi ayaklarının üstünde durabilir, erkege her yönden baglı kalmak zorunda olmaz, maddi ve manevi birçok şeyi kendisi yapabilir, bu yüzden birçok erkek okumuş kadın istemeyebilir. Okumasın evde otursun, öyle çok görmüş geçirmiş olmasın, benden zeki kültürlü olmasın, altında ezilmiyim diye düşünür. Tabii ki aptalca.
    Bence okumalı bayanlar, şahsen ben bir kadının zekasından, özgüveninden, girişkenliğinden, güçlü ve pasif olmayan karakterinden etkilenirim. Evlenceğim kişi de mutlaka zekasıyla da beni tatmin eden kişi olur. Üniversite okur okuyamaz bence kendini ne derece geliştirdiği daha önemli. Üniversite okumayıp da belirttiğim karakterde olabiliyor insanlar.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bende öyle düşünüyorum..
    Mezun olmuş bir kız 22-23 yaşına geliyor..
    Üniversitede o kadar emek vermiş..
    Kariyer yapmak istiyor..

26-27 yaşına geliyor..
    Kariyer sahibi erkekle evleneceklerini düşünüyorlar.. O yaşta erkeklerin ise çoğu nişanlı veya sevgilisi oluyor..

Akranlarıyla evleneceğini düşünürken, onlar 20'li yaşlarda kızlarla evleniyor..

Sevmek, aşık olmak istiyorlar, dizilerdeki gibi erkek arıyorlar.. Fakat onlarda tip varsa gönül yok.. Gönül varsa kariyer ya da tip yok.. Gerçek hayat bu.. Diziler değil..

Malesef 30'a kadar gerçekleri görene kadar evde oturmaya mahkum oluyorlar..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Üniversite mezunu olan bir bayanın yaşı genelde 25 ve üstü oluyor. Bu yaştaki eğitimli bir bayanın seçiciliği de doğal olarak artıyor. Fakat üniversiteyi bitirip iş-kariyer sahibi olamamışsa o zaman işin rengi değişebilir. Çalışan eş isteyen erkekler ile çalışmasın yaşı da genç olsun diyen erkekler arasında evlenilecek birini bulmak zorlaşıyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Sadece erkeklerin böyle kadınları sevmemesiyle bağlantılı olamaz.
    Neticede kadınlar kriterlerini daha da yukarı çekiyor, zor beğeniyor.
    Siz okuyun hanımlar, boşverin evde kalma oranlarını. ;)

0|0
    0|0
  • Bakin bu kısmen doğru bisey tanıdığım biri var hatta ne kadar doğru olur bilmem ama tabiri caizse bana yapmaya çalıştıkları bir kız, bankada 1500 liraya çalışmayı ufak görüyor. Yani daha öncede bildiğin kadarıyla bir çalışma hayati yok doğru bulmuyorum ben.

0|0
    0|0
  • Daha özgür oldukları için bireysellik artıyor bu da evliliğin yapısına uygun değil birlikte ortak karar verme vs

0|0
    0|0
  • Bncede ewet üni kızları değiştirio anca ünide karsına biri çıkarsa öyle yani onun dısında ortam itibariyle en buyuk ewlenememe sorunları bnce hayatlarını artk asgeri ücretli birile geçiremicekleri yönde düşünmeleri ve o tarz fazla harcaöalı yasama alışmaları anca polis asker vb iyi maddiyad ancak onlarn tayın durumu kızları korkutuo bn sürünmek içinmi okudum düşüncesi doğuyo yani bnim fikrim böyle

0|0
    0|0
  • Mesleği elinde olup da tipi normal ve üzeri normlarda olan hiç bir fakülte mezunu kız çok ısrarcı olmadığı sürece evde falan kalmaz. Tam tersine, eğitimli meslek sahibi kızlar tercih sebebidir. Örnek;tıp doktoru, eczacı, öğretmen, avukat vs.

0|0
    0|0
  • çocukta yaparım kariyerde demezler de illa kariyer yapacağım derlerse kalırlar tabi ki normal san ki ban ceo olacaklar

0|0
    0|0
  • Eski sevgilime oku oku dedim akıl verdim uniye gitti ayrıldı benden 😂 şimdi tercihen ilkokul orta okul terk 😂

0|1
    0|0
  • ukalalıgın uni yle baglatılı olmaması gerekiyor aslında ama oyle genelde, biseyler basardıklarında ayakları yerden kesiliyor.

0|0
    0|0
  • şöyle ki erkekler okumuş para kazanan kadına istedikleri eziyeti yapmakta zorlanacaklarını bildiklerinden daha cahil, bir şey bilmeyen pısırık tipler ile evleniyorlar ki rahat rahat kullansınlar köle gibi.

0|0
    0|0
  • fikrimce evet. aciklamasina gelirsek; girdikleri özguruz havalarinda olduklari icin. bir kesiminde malesef yedigi haltlardan dolayi. malumunuz univ ortamlari belli kucak partileri vs anlayan anladi. o yuzden univ okumus degil okumamis edepli daha iyi

0|0
    0|0
  • Hayır herkes üni mezunu şuanda zaten

0|0
    0|0
  • Erkeklerimiz, zeki bilgili olmayan, fazla sorgulamayacak, kendine muhtaç yaşayacak kız aradıkları için pek okumuş kız aramazlar. Bide bekaret muhabbeti var tabi..

0|0
    0|0
  • Bir kızın evde kalma ihtimali yüzde 5tir

0|0
    0|0
  • Doğru. Üniye gidince kız egosu 2 kat oluyo

0|0
    0|0
  • Kim demiş öyle kızları sevmediğimizi

0|0
    0|0
  • Kısa cevap evet doğru

0|0
    0|0
  • evde kalmanın diplomayla alakası yok . güzelsen ilkokul mezunu olsan bile kaparlar

0|0
    0|0
  • Toplumsal eğilim bilinçsiz olduğu için durum bahsettiğiniz yönde görünüyor. Ancak katılmıyorum. Yeni birey yetiştirecek bir kadının tahsilli zeki ve kazanmanın kıymetini bilen biri olmasını sağlayan eşiği geçmesini isterim ben şahsen.

0|0
    0|0
  • Evet, asık oldugum kadın akademisyen olma ugruna beni reddetti, arada gecen zamanda artık umudum kalmadı ve bir baskasıyla ilişkiye basladım ve onunla evlendim, esimi çok seviyorum ama işte o ask kaldı orada. O arkadasım hala bekar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Analar oğullarına okumayan gız alma diyo 😂😂 ama geç saatlere kadar çalışan bir mesleğin olursa ihtimal fazla olur tabi şahsen ben evlendiktem sonra çalışmayı düşünmüyorum veya part time çalışırım

0|0
    0|0
  • ne alaka

0|0
    0|0
  • Degil bence

0|0
    0|0
  • oluyor valla
    güzel tespit

0|0
    0|0