Fakiri ben mi yarattım karnını ben doyurayım?

Zekât, fitre gereksiz. Çnk ben M yarattım ben karnını doyuryım?

Güncellemeler:
1ay Şu müslüman kablesi çok saygısız ve kfrbaz dinler bu tavrı takın dyor haklısınız 😉
1ay Sorum zorrunuza gittiği için kaldırttınız unutmayın insn nankör ama hayvanlar değil, insanı ben yaratmadım gidip çalışsın banane!

0|0
16|18

En İyi Kız Görüşü

• bence dikkat çekmek için sorduğun bir soru

0|0
    0|0
    • 1ay

bak ben bir ateistim yani her hangi bir yaratıcının ya da dinin varlığına inanmıyorum.. ve bence insanlara yardım etmek ekmeğini paylaşmak dinin gerektirdiği bişey değil vicdanın ve iyiliğin getirdiği bişey

• 1ay

sen inanmıyor değilsin.. nefret dolusun.. farklı şeyler bunlar..

• 1ay

Evet nefretim inanmamamın üstünde fazlaca

Erkekler Ne Diyor 18

• Bunun din ile alakası yok kardeş. Sen insan mısın onu bir sorgula ilk önce. Dinde zekat fitre gereksiz dersin yine eyvallah inanmıyorsundur diyeyim ama insanlara yardım etmenin dini olur mu. Yazık yahu.

1|1
    0|0
  • 0|4
    0|0
    • 1ay

Şaşırmadım tipik müslüman

• Bu kafayla gidersen öbür tarafta onlara çok yalvarırsın sen bir hayır dua edin diye :) o durumda sende olabilirdin seni biz mi yarattık biz doyuralım o zaman empati yap biraz güzelliğine güvenme bir sivilce yeter zenginim diye kibirlenme bir kibrit yeter bu sözü hiç mi duymadın seni zengin yapan sana mal veren elbet almasını da bilir o zaman anlarsın zekatı fitreyi

0|1
    0|0
  • - hocam ben islamın fazlarında kaydırma yapmışım. ramazan bayramında kurban kestim, kurban bayramlarında oruç tuttum, senede bir defa namaz kıldım; günde beş vakit fitne dağıttım.
    + fitre, fitre.
    - ulan ben bilmiyor muyum fitre nedir, ne değildir? günde beş vakit fitre dağıtacak durumum yoktu hocam! ben de isme en yakın o diye, fitne dağıttım. hocam siz yine de söyleyin, cennetlik miyim, cennetliksem kaçıncı kat. :D

0|0
    0|0
  • Zekat ve Fitreyi inanmadığın için reddedebilirsin elbet lakin insani bir durumda böyle söylemde bulunmak insani duygularının zi. kilebiletisinin olduğunu gösterir

0|0
    0|0
    • 1ay

Neden kendim gibi ayağı eli tutana yardım edim gitsin çalışsın

• fakirliği biz yaratırız başkası değil. fakirlik başka şey sefalet başka şey. bir insan diğerine göre daha fakir olabilir ama temel ihtiyaçlarını karşılayacak halde olması gerekir. sefaleti ise biz yaratırız aç gözlülük ve hiç bir dayanağı olmayan sınıf farkları ile.

0|0
    0|0
    • 1ay

Madem tanrınız rızk veriyorsa o zaman neden sadaka, fitre veya zekat verin diyor? Tanrınız aciz mi?

• 1ay

@Soyluİlluminati merak etme. Yorumlamıyorum direkt anlamı söylüyorum. O zaman neden siz anlayasınız diye ayetleri açıkladık diyor. Madem kuran yorumlamaya açık bu ayette ile senin söylediğin çelişmiyor mu?

• 1ay

inançlarda çok mantık aranmaz ya inanırsın ya inamazsın. bunu tartışmak zaman kaybı. siz ahlaklı iyi niyetli bir insan olun yeter. kaldı ki ahlak maalesef kendine müslüman diyenlerde artık nadir görülür bir özellik. ben de bir müslüman olarak müslümanlardan uzak durmaya çalışıyorum.

• o fakir dediğin insanın eline düşersin fakir diyede alay etmeye hakkın yok sen kimsin alay ediyosun allahtan kork

0|0
    0|0
    • 1ay

Allah var mı benim selamımı ilet :)

• 1ay

allah akıl fikir versin senin gibilerin cennette yeri yok

• 1ay

ha bide sen o insanlara yardım etmiyosun tm belki adam sakatır belki çalışamıyordur sen böyle yaparsan o yedigin paranın hayri olmaz

• Kapitalizm

0|0
    0|0
  • zeka gereksiz dimi, canım insanları ben mi yarattım ki onları ezmeyelim. işte beynini siktiğimin üyesi

1|0
    0|0
  • Gereksizse sen verme.

0|0
    0|0
  • amnakoyim adminlerde baska bir bok olsa kaldirirlar hemen.

0|0
    0|0
  • Ergenliğe mi girdin sen konuşma tarzın berbat bu ne isyan böyle sakin ol biraz

0|0
    0|0
  • Cayır cayır yanacaksın.

0|0
    0|0
  • allah da kuranda öyle diyo sonra da ölünce görürsünüz diyo :D :D

0|1
    0|0
  • Kendinide sen yaratmadın niye kendi karnını doyuruyosun

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben kendim çalışıcam birde insana mı yediricem kazandığımı akıl desen var el ayak tutuyor dileneceğine çalışın

• Doğru

0|0
    1|1
  • Aha az önce ki gizliden soru soran dinsiz ateist bu işte

0|0
    0|0
  • doyurma. kim sana doyur dedi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Bu ne biçim soru be. bir kere sen İslamın 4. şartı olan zekatı inkar etmekle dinden çıkarsın lafların nereye gidecegini bilmeden konusuyonuz ya eskiler bir söz söylerken 7 kere düşünür öyle söylerler miş hey yavrum hey nerelere geldik. Zekatı vermiyo sun bari inkar etme. Vermez sen günahkar olursun ama eğer inkar edersen kurani Kerim'de geçtiği için zekat dinden çıkarsın

0|1
    0|0
  • içinden gelmiyorsa yapma zaten.

0|1
    0|0
  • Farz olan bir ibadete gereksiz diyen yoksul
    Sana veren Allah almasınıda bilir merak etme
    Çok zengin bilirim haşlama patatesden başka bir şey yiyemez..

0|2
    0|0
  • sen doyurma ama bir gün muhtaç kalırsan kimsenin doyurmasını da bekleme

0|1
    0|0
  • Keşke parayla zekada satın alınabilsey di değil mi?

0|1
    0|0
  • Hıhııı😕

0|0
    0|0
  • Allaha saygısız yapan allah da ona saygısız yapar bilki Allaha karşı çıkan cezası ölümden daha fazlasıdır Allah gibisi yokdur

0|1
    0|0
  • Kes bee sizin gibi beyinsizlerle aynı ülkede olmaktan utanıyoruz

0|1
    0|0
  • Şu gereksiz cahilleri pistten alırmırmısınız

0|1
    0|0
  • İsyaansss

0|2
    0|0
  • İlerde senin için de başkası öyle der 😏

0|0
    0|0
    • 1ay

tamam canım İslam çıkarcılık anlaşıldı

• kendi karnını doyur sen yeter.

0|0
    0|0
  • Dusuncenin yanlış olduğunu düşünüyorum

0|2
    0|0
  • O dediğin insan olmanın bir kuralı canım ya dinlere bok atmaya çalışma hiç 😂 sen insan mısın önce onu sorgula
    bir gün muhtaç kalırsan görürüm ben seni şu an karnın tok sırtın pek ne anlarsın ama bisey diyim mi hayatta ne olacağın hiç belli olmaz benden söylemesi😉

0|1
    0|0
  • Katıksız mal olduğunu düşünüyorum

1|1
    1|0
    • 1ay

Like you

• 1ay

Senin sorundan saygı sevgi akıyor haklısın 😉

• 1ay

Defol o zaman Müslüman ülkemizden mal beyinli git kafir kafir yaşa gör ebeninkini

Yükleniyor...