Yine feministlik damarım tuttu.. İnsanlar neden oğullarına sünnet düğünü yapıyor. Sizce de çok saçma bişey değil mi?

Küçücük bir oğlanın pipisi kesiliyor diye insanlar zil takıp oynuyorlar.. Neymiş efendim 'erkek' oluyormuş.. o zaman kız çocukları regl olduğunda da düğün yapalım parti yapalım. sonuçta Kadın oluyorlar.
Düğün yapmak gerekli mi.. Sünneti yerine getirmek istiyorsanız gidin mevlit okutun

Din boyutuna girmeyin inançlı biriyim. Hz muhammed gösteristen asla hoslanmazdi

Kendisi Hz Fatima yi evlendirken
Üç adet minder, bir halı, bir yastık, iki eldeğirmeni, bir su tulumu, bir su testisi, meşinden bir su bardağı, bir elek, bir havlu, bir koç postu, eski bir kilim, hurma yaprağından örülmüş bir sedir, iki elbise, uzunlamasına örttüklerinde ayakları, enlemesine örttüklerinde başlarını açıkta bırakan bir küçük yorgan. vermiştir

şu an yaşasa bu saçma kutlamaya karşı olacağını düşünüyorum zaten.

Sünnete karşı değilim bunun için yapılan kutlamaya karşıyım

#KızÇocuklarıIcindeReglKutlamasıYapın

1|2
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tür kutlamalara ben de karşıyım. Bence çok da mantıklı düşünüyorsun. Verdiğin örnek de çok yerinde ve isabetli 😉

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ilk adetim gelince annem cok sevinmisti herkese anlatmisti :) ama dugun yapmadik.

2|1
    0|0
    • 1ay

Ay benimde o gün günü vardı annemin bide 😂😁

• 1ay

Eig icin tesekkurler :-)

• 1ay

Rica ederim 😊

Erkekler Ne Diyor 11

• Kız çocuklarına da kına yapılıyor, düğün yapılıyor.. Erkeğin çükü kesildiğinde erkek, kadın evlendiğinde kadın oluyor olarak sayılıyor.. Ben de isterim düğün arabasına gelin arabası yerine damat arabası densin, düğünü kız tarafı yapsın, erkek bir ömür evde yatsın kadın çalışsın, ilk regl günü kutlansın, erkeklerin sünneti kutlanmasın diye ancak her zaman istediğimiz gibi olmuyor..

1|1
    1|0
    • 1ay

Düğünler gereksiz erkek ve kadına sinir koyup sen onu ben bunu yaparım demek gibi

• 1ay

Düğünlerin her çeşidi gereksiz.. Sünnet düğünü de, evlilik düğünü de.. Kime neyin gösterişini yapıyorsun? Sanki yeryüzünde ilk evlenen veya sünnet olan oymuş gibi oynamak saçmalıktır, ikisine de karşıyım

• 1ay

İşte aynı benim kafadan biri 👊 helal olsun 👋

• Regl olunca tokat yiyenler var daha onları durduramadan ne düğünü :D Yetmiyor bir de ped almaya utanma mevzusu var malum. Kadın evin süsüdür kafasıyla bu kadar oluyor önce ortalama erkeğe had bildirecek ortam lazım, o da burada yok.

1|1
    0|0
    • 1ay

Bazı insanların ruhu gerçekten hasta..

• 1ay

Hemcinsin menstruasyonu konuşmayı aykırı buluyor bak mesela :D Böyle yani bu ülkede kadına kadın olmasının bir lanet olmadığını, erkeğe de erkek olmasının nimet olmadığını öğretemediğimiz sürece debelenir dururuz.

• Ben sünnete karşıyım.. O deri parçası gereksiz olsaydı, zamanla körelirdi zaten, aynı apendis gibi. Kullanılmayan organ evrimsel süreçte körelir. İnsanın doğal halini bozmaya gerek yok. Bununla ilgili bir dünya araştırma da yayımlandı.

1|0
    0|0
    • 1ay

Sünnet faydali diye okumuştum.

• 1ay

Yok, defolu yanlış, hatalı üretim demek :)
      Neyse din mevzuna girmeyelim. Dediğim gibi ben ateistim, tartışmaya döner mevzu :)

• 1ay

Evet herneyse Teşekkürler yorum için.

• Yıllar önce bunun şakasını yapmıştım "Pipisi kesildi diye göbek atıyorlar hahahah oğlanınkini ne güzel kestiler İsmet" kafası galiba diye. Patenti bana ait bu tespitin

2|0
    0|0
  • bunu yüzünden okul bahceleri ç*k ile dolu :D: D

1|0
    0|0
  • Kız çocuğum olursa inada düğün yapıcam söz 😀

1|0
    0|0
  • Erkekleri kıskanıyorsun

1|0
    0|0
  • Kuzen regl oldugunda da dugun yapalim demissinde ailen icin bu biraz masrafli olmazmiydi kardesim her ay dugunumuz var bekleriz :D

1|0
    0|0
    • 1ay

Hayır ilk olduğunda bahsediyorum. sonuçta Sünneti de bir kere yapiyosunuz

• 1ay

Yok ben senin icin soyledim hani konusacak birini ariyorsan sikinti yapma dinler burda her erkek seni bukadar hepsinin pipisini kesmek lazim dibinden duygularina kapilma diye dedim illa bikere biri seni red etti diye tum erkekleri bitirmenin bir alemi yok :D :D

• 1ay

Sorunlumusun sen ya
      Hayatımda hiç bir erkeğe hiç bişey teklif etmedim
      Prensibim değil
      Etmem de.

• Regl olunca kadın olmuyosun bunu biliyor olman lazımdı. Erkekler her ay sünnet olmuyor. Afrikada kadınları sünnet ediyorlar zoruna gidecek, dert yanacağın bir durum varsa bu olsun lütfen.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kadın olma ya da erkek olmak başlı başına saçmak! !
      Hepimizin cinsiyeti belli level alamıyoruz bunu anlatmaya calisyorum

• 1ay

*sacmalik

• sizin feministliğiniz evleninceye kadar

0|0
    3|0
    • 1ay

Sozon fomonos... İnsanları yargılamak ne haddine
      Her kadın bir değildir ve inanin hayatımda vazgecmeyecegim tek şey feministliktir

• ulan sanane milletin sacmalıgından istedigi gibi yaşar millet seni ilgilendirmez saçma geliyorsada kafanı başka yere çevir kıskanclık yapma bari

0|0
    0|0
    • 1ay

Oksijen israfligi yapma koyuncum 2 buçuk cm ini kiskanmiyorum

Kızlar Ne Diyor 9

• Regl ile sünnet bir mi gözünü seveyim? Sünnet dediğimiz olay peygamberimizin sünneti. Yani yapılması faziletli olan bir olay. Âdet ise mahrem bir konu. Düğünle ilan edilmesinin bir anlamı yok..

0|1
    2|0
    • 1ay

Düğün ile gösteriş yapmak islamda da yok
      Günah tesettür sadece kafayı kapatmak değildir
      TESETTÜR budur işte gösteriş yapmamak

• 1ay

Sen şimdi tesettürden bahsediyorsun da kendin de burada regl regl diye konuşup duruyorsun. Bu mudur tesettür?

• 1ay

Regl utanılacak bir durum değildir. NE yazık hala senin zihniyetinde "kadınlar" var. kendinizden utaniyosunuz asıl

• haklısın..

1|0
    0|0
  • Mevlüt okutsalar daha güzel olurdu bence..

1|0
    0|0
  • ben pek katılmıyorum açıkçası. sünnet düğünleri biraz daha gelenek gibi. eğlenceli de yani gidip oyna eglen 😂 ama diğeri öyle değil daha özel. en azından benim görüşüm böyle ☺

1|0
    0|0
    • 1ay

Saygı duyarım ama erkeğin pipisi de namahremdir. Sadece erkek egemen olduğundan Türk halkı gelenek haline getirmiş bunu

• Helal.

1|0
    0|0
  • Haklısın be yürü

1|0
    0|0
  • 🙈🙈🙈

1|0
    0|0
  • Sonuna kadar katılıyorum

1|0
    0|0