Hangi Tanri gercek Tanrı?

Arap tanrilari mi, yunan tanrilari mi, misir tanrisi mi yoksa kizil derili tanrisi mi? yoksa putlar vs mi?

Bu Tanrilar arasindan hangisi gercek Tanri?

Sizin Tanriniz neden gercek? Sizin dininiz neden hak dini? Diger din adamlarina gore de kendi tanrilari gercek.

Tanrinizin gercek Tanri oldugunu nasil savunursunuz?

Güncellemeler:
1ay Cevaplar okunmaya değer olmadigi icin bildirinlere bakmamaya karar verdim.

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün milletler yaşamak için kendilerini motive edecek bir güç ilah olduğuna inanmak istemişler kimisi dinler uydurmuş bunların adı altında ibadet yapmış ve diğer toplumları asimile etmeye çalışmış. Çünkü allah ve dinler ilahi kabul edilmiş söylediklerine yapmayan veya uymayanın cezalandırılacağı yazılmıştır. Bu insanların inanmak istediği şey bana kalırsa dinler uydurmadır. Ben halifeyim allahın elçisiyim size şu kitabı getirdim diyene inanma durumu söz konusu olmuş iyi ki muhammed son halifeyim demişte başka dinler uydurulmamış. Cem yılmazın dediği gibi biz bir dinle zor başa çıkıyoz ee çok olsa ne yapardık hesabı

1|1
    0|0
    • 1ay

Ve türkler kılıç yoluyla zorla islamiyete girmişlerdir bu da böyle biline

• 1ay

Türkleri o tarihte milleti titreten türkleri kim araplarmı kılıçdan geçirmiş tarihinizi öğrenin öğle tartışalım millieğitime hep yazmışımdır tarih dersini fazla koyalım bu gençler aslını unutup ümmetçi olacaklar tarihlerini bile bilmiyorlar

• 1ay

sen tarihi meb kitaplarından öğrendiysen bilemem aç da adam akıllı tarih kitabı oku Kuteybe bin Müslim in Türkleri TALKAN ve CURCAN katiamları ile nasıl katledip İslama soktuğunu öğren

En İyi Kız Görüşü

• islamiyet gercek bu arada arap tanrısı demek ayıp olmuyomu sanki sadece araplar inanabiliyo islamiyete arap tanrısı demek bence cok cahilce

0|0
    0|0
    • 1ay

Misir Tanrisi demek seni rahatsiz etmedi ama Arap Tanrisi demek rahatsiz ediyor neden?

• 1ay

Burda bir soru soruluyorsa ve yorumlar yaoılıyorsa her türlü soruya ve sorana saygı göstermek gerekir yorum yapanlarada aynı bir kişi şnanmıyor diye ona cahil diyemezsiniz inanmamakda bir inançdır rahatsız ettim özür dilerim ayrıca nick inizin anlamını biliyormusunuz

• 1ay

@priwateman nıckımın anlamını senden ıyı bılıyorum da hala gorusumun arkasındayım: arap tanrısı demek cahılcedir oda ama bunu soylemenın dogru oldugunu dusunuyo ve bende peki dedim

Erkekler Ne Diyor 15

• Aslında tüm dinler bir tanrıya inanıyor aynı tanrıya inanıyor inanış şekilleri ve verdikleri isimler farklı inanmamakda bir inanç olduğuna göre senin onun bunun tanrısı yok sadece yüz yıllara göre değişkenlik gösteriyor son olarak herkezin tanrısı aynı bence tabiki diğer görüşlere saygım sonsuz önemli olan inanmak veya inanmamak değil insan olmak

1|0
    0|0
  • Afrodit.

1|0
    0|0
  • bir tane tanrı vardır. onun da arap olduğunu falan sanmıyorum

1|0
    0|0
  • Tanrının kırbacı Atilla

1|0
    0|0
  • Bahsettiğin tanrılar, yaratan değil yaratılan dır. Tanrı demek yaratan demek tir. dolayısı ile, bu mitolojik tanrılar tanrı değildir. 3 tane hak din vardır ve bu dinlerin inandığı tanrı yaratan yaratıcı tanrıdır. gerçek budur. Ha dinler arası görüş ve uygulama farkı vardır ama o başka bir sorunun konusudur.

0|0
    0|0
  • Savunmam, inanırım.
    Ama tanrılara değil
    Yalnızca Allah'ima.

1|0
    0|0
  • Savunamayiz kendi kafanla inandigin tanriya inanmalisin sana en mantikli ve en dürüst gelen. Seni gerçekten doğruya goturucek bir tanri olmali. Bu tanrinin istekleriyle yasarsa tum dunya baris ve huzur icinde yasamali. Bu tanriya gore yiyip icersen fazla hasta olmucaksin. Bu tanri gercekten cok guclu olmali. Bu tsnriyi görmemen gerek. Bu tabri hic kimseye benzememeli ozellikle bir taş parcasina insan eli degnememis gerek.

0|0
    0|0
  • Kapıştıralım tanrıları kazanana tapınalım 😁

0|0
    0|0
  • Zeus akıl fikir versin

0|0
    0|0
  • Tanrı Allah demek ama Zeus bir tanrı özel ismi

0|0
    0|0
  • Gerçek din İslam'dır örneğin hristiyanlık hz İsa'ya Tanrı'nın oğlu isadır diye inanırlar çarmağa gerildiğine inanırlar bir kere mantıken Tanrı veya Tanrı'nın oğlu olsan çok büyük güçlerin olur İsa'nın çarmağa gerilmesine ne İsa ne Tanrı izin verir

0|0
    0|0
    • 1ay

Mısır Tanrı'ları zaten Mısırlı'ların bizzat kendi yaptığı herhangi bir maddeden yapılma heykellerdir bunun sebebi insanın doğasında yaratılışında kendinden kuvvetli bir varlığa inanma ihtiyacı olduğu içindir

• Tanrının Allah belasını versin NFK

0|0
    0|0
  • Hak yol islam

0|0
    0|0
  • O saydıkların yiyiyor içiyor aşık oluyor sence ranrı olabilirler mi

0|0
    0|0
  • Film onlar film

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Allah eşşekler tanrı nedir bokkolar

0|0
    0|0
  • Tum Dunyanin tek bir yaraticisi vardir oda Allah☝🏽

0|0
    0|0
    • 1ay

Neye dayanarak soyluyorsun iste bunu? Mesela bana gore baska tanri seni yaratti dersem bunu nasil çürütürsün?

• 1ay

ac sozler koskunu dinle knk ugrastirma beni

• Tek tanrı çünkü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...