Türkiyede saatler neden geri alınmadı bilimsel bir açıklaması var mı yoksa farkımız tarzımız havası mı 😄 ?

Akıllı telefonlar bizden önce davranıp geri almış bile neyseki duvar saatlerini kaldırıp sadece dijital olarak saate bakmıyoruzda duvar saatlerine göre ayarlıyoruz peki neden Türkiyede saatler geri alınmadı zaten gerideyiz bari saatimiz mi ileri olsun dedik geçerli bir sebebi var mı bu olayın?

0|1
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• saati geri alma uygulaması başlangıçta güneş ışıgından daha faazla tasarruf etmek ve ekonomik olarak da enerji tasarrufu sağlamak maksadıyla yapılmaya başlanmış bir uygulamaydı. Sonradan yeni yapılan araştırmalar ışığında aslında bu uygulmanın tasarruf değil aksine zararlara yol açtığını saati geri almayı unutan insanlar işine geç kalması, üretimde azalma falan falan gibi çeşitli bilimsel çalışmalar sonucu gereksiz bir eylem olduğuna kanaat getirildi ve vazgeçildi

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Cünku sabah 6 da kalkip gunun karanligiyla birlikte bizi safak operasyonu yaptircaklar 😄

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• padişah efendimizin emri doğrultusunda tabii ki..

4|0
    0|0
  • Eskiden avrupaya uyum sağlamak için onlarda olan yaz - kış saati uygulamasını kullanıyoduk. şu an ise coğrafyamıza uygun saati kullanmaya başladık. Olan bu

1|1
    0|0
  • Kış saati uygulamasını sizden öğrenecek değiliz dedi başbuyuran ve buna karar verdi.

1|0
    0|0
  • Şey karıları gibi oynamayalım saatlerle artık dediler ve iyi ettiler.

1|0
    0|0
  • Ben yatmadan önce geri aldım telefonda geri almış şu an 2003 teyim öss ye çalışıyorum başarı dileyin😂 şaka bir yana hükümet dese 3 saat ileri alacağız kimsede bişe demiyor kafalarına göre yaşıyorlar

1|0
    0|0
  • Varr

1|0
    0|0
  • BIZDE GERI VITES YOK sjkahjskjhkjshs

1|0
    0|0
  • gün ışıgından daha fazla faydalanmak için

0|0
    0|0
  • Avrupaya inat :)

1|0
    0|0
  • artik ileri alma geri alma olayi yok

0|0
    0|0
  • Fetö darbe planı yapmaya kalkisirsa saati şaşırsın diye :D

1|0
    0|0
  • Olması gereken bu biyolojik saatimiz bozulup duruyordu iyi oldu

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gelişmeyen ülkeler saatlerini geri alıyolar kışın. Türkiye artık gelişmekte olan bir ülke olduğu için tasarruf geri planda kaldı

1|0
    0|0
Yükleniyor...