Oğlumun sünnetine çağırılan hocayı evden dışarı attım?

Şimdi ben her dinsiz bir adamım ve her türlü toplantıda bir hocanın çağırılıp dualar okutulmasına ayar olan birisiyim. Hanıma dedim dua filan olmayacak diye sünnet düğününde. Baktım sahtekar tipli hiç tanımadığım bir adamı baş köşeye oturtmuşlar.. Kim dedim bu eleman. "Aman bey ses çıkarma bu adam hoca. 2 dk okuyup gidecek. Ayıp olur misafirlere".. v. s. Haa öyle mi.. Çağırdım adamı köşeye bir gelir misin diye. Oradan da hadi kardeşim allah versin diye doğru evin dışına yolcu ettim. Meğer bizim çok bilen k. peder çağırmış. Hanım demiş babasına bizimki istemiyor diye ama dinlememiş. Dedim bir daha ki sefere de babanı alırım dışarı akıllı olsun.. Siz olsanız ne yapardınız?

1|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• gölköy adında bir köy varmış gelibolu'da,
    televizyonda gösterdiler geçen gün.
    gelenek edinmiş köy halkı,
    "ben kendimi bildim bileli bu böyledir"
    diyor muhtar.
    29 ekim'de toptan sünnet ederlermiş çocuklarını..
    derken ekranda entarili bir çocuk belirdi,
    kirvesi tutmuş kolundan,
    yatırdılar bir kamp yatağına,
    ardından sünnetçi olacak zat boy gösterdi
    elinde bıçağıyla,
    çocuk kaldırdı başını, bağırdı:
    "yaşasın cumhuriyet" diye

korkarım bu, sade gölköy'lülerin değil, umumumuzun,
    sade küçüklerimizin değil, büyüklerimizin de
    düştüğü bir tarihsel yanılgı,
    çünkü sünnet değil, farzdır cumhuriyet...

(can yücel)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Okuyup gitseydi neden dokunuyor size hocalar ve biraz fazla sert cikmisin ne demek babani da disari atarim ayni hayati paylasiyorsunuz ama empatiden bihabersiniz

0|0
    0|0
  • Sünnet yaptıracağınızı kimseye söylemeseydiniz, hastanede kestirip eve getirseydiniz çocuğu.

0|0
    0|0
  • dınsız bır adamın oglunu sunnet ettırmesı :/

1|1
    0|0
    • 1ay

Kızlar hep müslüman.. şimdi tam bir kızı öpeceği zaman kız "sen sünnetsizsin olmaz" derse?

• 1ay

@hikmet0858 ama mevlut yapmıyolardır heralde dıger dının mensupları degıl mı :) evet tavrı yanlıs

• 1ay

@hikmet0858 Hocalara uyuzum kurusa bakmayın. bir de emri vaki olunca k. peder yerine hocayı tercih ettim.

• Ya madem dinsizsin neden o zmam oglunu sunnet ettiyorsun cok merak konusu arti madem bu kadar dinsizsin ailende öyle olsaymis niye müslüman ottamsa oldugu sasirtici bence troll sorusu kandirma baska brsy degil

0|0
    0|0
    • 1ay

Çocuğun pipisinde enfeksiyon oluyordu sıkça.. Trol değil gerçek.

Erkekler Ne Diyor 12

• Yaptığın şey düpedüz terbiyesizlik. Elbette herkes Müslüman olacak diye bir şart yok ama insanların görüşüne de saygılı olmak zorundasın. O çocuk ne kadar seninse eşinin de. Hadi burayı geçtim mevzu o değil. O adam oraya kendisi oturmamış evinize/ya da başka yere siz çağırmışsınız adamı tutup da kovmuşsun bu senin terbiyesizliğin. Tutacaksın o zaman kayınpederine çekeceksin fırçanı diyeceksin bu ne rezalaet. Adama yapmışsın atarını sanki adam sokaktan geçerken geçti oturdu köşeye. Benim bir sürü Ateist arkadaşım var hiçbiri de senin gibi saygısız değil hepsi de benim kutsalıma benden çok saygı gösteriyorlar. Birazcık nefretin sıyrıl ve yaşının hakkını ver.

1|1
    0|0
    • 1ay

Bazen terbiyesizlik yapmak büyük keyif veriyor insana.. Anlasınlar bu memleket onların babalarının çiftliği olmadığını. K. peder zaten ağzını açamadı. Açsa biliyor olacakları.

• 1ay

Terbiyesizlik yapmak karşı tarafa bir şey yapmaz ne olacak yani adam intihar mı edecek ama herkese senin seviyeni gösterir çok net diyorum senin kafa yapında birini çevremde hayatta barındırmam ben. Ateist ol Yahudi ol Budist ol farketmez bu tavrın senin seviyesizliğini gösteriyor. Benim Ateist arkadaşlarım benim bayramımı kutluyor ya ama bir kişi onlara benim yanımda onları yargılasın ben de buna karşı çıkarım olması gereken bu. Dediğim gibi bu olgunluğa gelmen dileğiyle.

• İnsana saygı (sızlığı) nız buysa ne diyelim..

Bizde dinsizleri kolundan tutup dışarı mı atalım?

Daha dün yeğenimin dükkan açılışı vardı..
    Amcasıyla ortak.. Amcası da dinsiz..
    Biz dualarla açtık yeğeninin yüzü suyu hürmetine.. Yok açtırmam duayla filan demeye kalkmadı..
    Dese müşteri kaybederdi çünkü..

#Vesselam

0|2
    0|1
    • 1ay

işin ucunda para varsa tabii ki öyle olacak.. Çoğu insan zaten o yüzden müslüman taklidi yapıp secdeye yatmıyor mu? Dinsizim de bakayım sana kamuda bir iş veriyorlar mı? Direkt olmasa da dolaylı olarak sıkça dışlanıp aşağlanmaya çalışılıyor dinsizler.

• 1ay

Mesele saç sakal değil aslında..
      Dindar görünmek fetöcü yaftası yapıyor..
      Ama umrumda mı? Değil..

Ben birileri için sakal bırakmadım.. Bir yerlere gelebilmek için bırakmadım.. Bir yerlerden de mahrum bırakılmam koymaz bana..

Rızık Allah'tan ;)

• 1ay

Doğrusu da budur.. Olduğun gibi görünüp göründüğü gibi olan insana düşmanım dahi olsa saygı duyarım. Tersi olanları müttefiğim bile olsa sevmem saymam.

• Ya aslında inançsız olsan bile o kadar da sert olmaya, kalp kırmaya gerek yok ne olacak yani gelsin 2 dk okusun gitsin. Ne zararı var. Ben de agnostiğim babamın kalbi kırılmasın diyee bayram namazlarına gidiyorum iki eğilip kalkıyoz adamcağızın gönlü oluyor. O kadar da hoş görüver yani

0|0
    0|0
    • 1ay

Emri vaki yapılması bana karşı saygısızlık. neden sineye çekeyim her şeyi?

• 1ay

bilemem bakış açısı...

• 1ay

Herkes haddini bilmeli. ben nasıl onların sınırlarına girmiyor saygı duyuyorsam onlar da bunu bilmeliler.

• bence en doğrusunu yapmış öyle sahtekar tipli insanların ne işi olur orda

0|1
    0|0
  • helal olsun baba bende olsam aynisini yapardim birak ben olmayan cocugumuzu sunnet ettiricez ettirmiyicez kavgasi yapiyoruz ben diyorumki dinlere inanmiyorum bu yuzdende bir dini inanc olan sunneti ettirmem bir gun cocugumuz olursa oda diyorki ettiricem

0|0
    0|0
  • Madem dinsizsin, ne diye oğlanın çükünü kestiriyorsun? Bırak büllüğü sarksın çükünden, müslüman veya yahudi olmayan adam ne diye çocuğunu sünnet ettiriyor?

0|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin hepimizi.. Hoca sahtekar olabilir belki de gerçekten öyle bilemem ama senin bu kadar materyalist olman bir acayip.. Edep ya Hu

0|0
    0|0
  • Ben olsam bişi demezdım. Çunku cocuk sadece benım degıl karımında karımla uzlasırdık. İmam zaten 10 dk okuyup giderdi. Gerek yok bence boyle şeylere

0|0
    0|0
  • Ozaman evlenirken bunu düşünmen gerekirdi kendin gibi dinsiz bir eş ve kayın peder bulman lazımdı bu tur durumları yaşayacagını biliryordun kayın pederin ölse camideki namaz kıldıran hocayıdamı kovacan yada?

0|1
    0|0
  • troll denemesi geldi, inançsızsan neden madem sünnet düğünü yaptırıyorsunuz? neden sünnet oldu demiyorum altını çiziyorum bak, sağlık açısından gayrı müslimlerde sünnet oluyor onda bir sorun yok, ama neden sünnet düğünü? başarısız troll denemesi dostum..

0|0
    0|0
    • 1ay

Hatta o gayrı müslümler daha sağlıklı diye alaturka helaya zçiyordurlar kesin..

• 1ay

ben teşekkür ederim hocam, troll sandım tekrar kusura bakma..

• 1ay

rica ederim sorun değil.

• helal olsun dayı : D bu pislikler kuran bile bilmiyor mezarlıkta parayla kuran okuyolar. sela vercekler parayla okuyolar . ulan sen devletten zaten alıyosun hakkını. parayla mı yapılır bu işler.

0|1
    0|0
  • Adamsın, çok iyi yapmışsın.

0|1
    0|0
Yükleniyor...