Suriyeliler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Evet son yıllarda Suriyelilerin Türkiye'ye göçü ile düşüncelerinizi alayım. Lütfen eleştiri yapacaksak üsluba dikkat edersek mutlu olurum.

Güncellemeler:
1ay Suriyeliler için ağır eleştiriler yapmadığınız için öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. ^^
Olumlu eleştiriler de olumsuz eleştiriler de belli başlı konularda doğruydu. Fakat çevremde Suriyeli arkadaşlarım olduğu için biliyorum ki herkes aynı değil ve onlar da bizim ülkemize sığınmasa gidecekleri yerleri yok.
Savaşmaları için ise devlet genç insanları kendi tarafında askere alıyormuş emre itaat etmezse öldürüyor veya işkence yapıyormuş. Tabii bu %100 ün de iyi olduğunu göstermez. Teşekkürler 🙏

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• sülük

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Memnun değilim. Ben kendi ülkemde mülteci gibi oldum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• içimize kadar girmeyip kenarda köşede suriyeliler için kamplar kurulmasından yanaydım her zaman. Herkes fazla humanist bakıyor ama ben daha biyolojik bir yaklaşım sunman istiyorum, toplumsal ya da evrimsel bir bakış da diyebilirsiniz. Bu insanlar yeterince zeki veya çalışkan olmadıkları için kendilerini yönetecek insanları iyi seçememişler, ülkelerinde böyle şeylere izin vermişler, toplum olmayı bilememişler, bu yüzden başlarına bunlar gelmiş ve doğal seleksiyonda elenmek üzerelerken biz onları içimize kadar aldık. Eğer bu insanlara bizim ülkemizde vatandaşlık, seçme seçilme hakkı verilirse, bizim ülkemiz de batağa sürüklenecektir :/ Biz zaten zeki bir topluluk değiliz, daha da kötüye gideriz. şu kafayla gidersek atıyorum 80 senede yıkılacaksak 30 seneye düşer bu.. keşke suriyeliler için yine bizim topraklarımızda başka bir yaşam alanı sağlansaydı

1|1
    0|0
  • Bunlar gibi olanlar hakkında iyi şeyler ne düşünüyorum nede söylüyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=yzpk4QIrD08
    Ama bu çocukların hiçbir günahı yok çaresizler bizde yardım etmek zorundayız.
    http://i.hizliresim.com/G3Vb2Z.jpg

1|0
    0|0
  • Allah kimseyi vatanindan etmesin kimseyi kimseye muhtac etmesin..

2|0
    0|0
  • Bıktım artık bıktım. Hoş karşılamıyorum. Bizim ülkede fakirler bitmiş gibi onların maaş alması, bizim götümüzü yırtıp zar zor üniversiteye girmemize rağmen onların sınavsız girebilmesi, her gün hırsızlık olayları vsvsvs... Bıktım.

1|0
    0|0
  • Bana denkgelenler gelenlerin çoğu Kilis ve Antep'ten geliyor. İçki içen çok var. Genelleme yapmak asla istemem ama ihtiyaç sahibi gibi durmuyorlar.

1|0
    0|0
  • Çocuğun yaşlının kadının hastanın gelmesine karşı değilim. Biz misafirperver bir milletiz. Ama savaşacak durumda olanların ülkemize gelip Türkiye sahillerinde suriye diye bağırmalarına sebebiyet verecek her şeye karşıyım.

0|0
    0|0
  • Benim için Suriyeli ile Türkiye'linin bir farkı yoktur.. Esas olan dini kimliğidir, Şii veya Sünni fark etmez, müslümansa bendendir, ırkların önemi yoktur.. Suriyeliler için, tıpkı senin için düşündüğüm gibi düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • düşenin dostuyuz ama abartmamak kaydı ile.
    sınnırdaki çadır kentlerde durdukalrı sürece sıkıntı yok ama içlere doğru ilerlediklerinde sıkıntı büyük. ama birde şu açıdan bakmak gerek, 15 temmuz gecesi f16ların attığı ses bomblarıyla ödleri poklarına karısanlar savastan kaçtı zırvalığını bir daha yapmazlar umarım çünkü onlar gerçek bombalara mağruz kalıyorlar.

0|0
    0|0
  • bir çoğunu kesmek istiyorum kimse kusura bakmasın o dediğim kısımda hırsız dilenci vatanını satan şerefsizlerdir

0|0
    0|0
  • Atalarının topraklarına sahip çıkmayan insanlardan bize fayda gelmez hala onları bu konuda zavallı görüp acıyan bu türk milleti çanakkale zaferini hatırlasın atalarımız bunlar gibi gitseydi tarih şu an o şehitleri altın harflerle yazmazdı..

1|0
    0|0
  • alınmasına karşı değilim ama alınma kriteri olmalıydı mesela yaşılılar ve çocuklar eli silah tutan kendi vatanında savaşmalı vede gelenlerde ben bu ülkede ne görüyorsam onu görmeli

0|0
    0|0
  • hicbisi

0|0
    0|0
  • Kötü

0|0
    0|0
  • defolup gitsinler kendi ülkemizde biz mülteci olduk

0|0
    0|0
  • onların yerine kendini koyunca insan daha doğru eleştiri yorum yapıyor,

0|0
    0|0
  • Olumsuz bir düşüncem yok.

0|0
    0|0
  • Onlar yüzünden Ak partiliyken MHP li oldum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben hep kendimi onların yerine koyarak düşünürüm ne düşüneceksem Rabbim'e şükürler olsun ülkemizde huzur var sürekli her bomba sesinde öleceğim deyip kelime-i şehadet getirmiyoruz 15 temmuz gecesi f16 geçince aklıma direk hergün üzerlerine bombalar yağan masum Müslüman kardeşlerim geldi anlıyoruz demek başka o anı yaşamak başkaymış anlamıyormuşum meğerse

1|0
    0|0
  • herkes nasibini yer. demek ki burada nasipleri varmış.
    ben kötü bakmıyorum, insanlar birlikte yaşayabilmeyi öğrenmeli. ırkçılık yapıyorlar bakıyorum da, dinimizde ırkçılık mı var. yazık günah. bir de kalsalardı orada diyip duruyorlar, bu insanlara ölsünler bana ne demekle aynı şey bence.

yani benim için hiç sorun yok, ülkemdeki milletten farkları yok benim açımdan.

1|0
    0|0
  • hiç bir şey normal bizim gibi insan?

1|0
    0|0
  • Aslında onlar korkak geliyor bana ülkeleri için elinden geleni yapmadılar kolay olanı seçtiler. Ama çocuklar için çok üzülüyorum dehşet verici bir ortamdalar. Kaçmayanlar var birde savaşın içinde yaşıyorlar ekmek ve su bile yok bu durum çok üzücü onlar için çok üzülüyorum keşke bunlar yaşanmasa insanlar sahip olduklarıyla mutlu olsa.

0|0
    0|0
  • onların durumu evet zor kötü zamanlar yaşamışlar aileleri paramparça ama kendi adıma konusuyorum bizim burada savaş çıksa biz vatanımızı bırakıp gitmeyiz en kötüsü ki bu da bizim icin en onurlusu Şehit oluruz diye düşünürüz onlar burada yatıyorlar bizinm askerlerimiz savaşıyor.

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum
    Tez zamanda defolup giderler umarım

0|0
    0|0
    • 1ay

felaket tellallığı gibi olmasın ama bu saatten sonra hiç biri dönmez, yapacak bişe yok

• 1ay

sanırım dün bitane suriyeli otobüste doğum yapmış :/ bazen acıyorum bunlara ama başkalarına bakacağımıza önce millet olarak kendi g*tümüzü toparlasaydık iyiydi :/

• 1ay

Acıma boşver

• suriyelilerin suriyeden geldigini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorum hepsinden.

0|0
    0|0
  • Suriyeliler
    Napsın yazık değil mi herkes şikayet ediyor aynı sı bizim başımızada gelsenılur

0|0
    0|0
  • Bir şey düşünmüyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...