Yabancı ülkelerde de yaşı ilerlemiş gençlere evlenmeleri için Aileler ve Akrabaları baskı yapıyorlar mı?

yaşım 31 oldu ve bu nedenle çok baskıyla karşı karşıya olup bazen bunalıyorum büyüklerimizin sorularından.. yabancı ülkelerde de yaşı geçkin (25-30 ve ilerisi) gençlere büyükler evlenmeleri için sürekli baskı yapıyorlar ve kinayeli konuşmalar oluyor mu? onların tepkisi nasıl? hangi ülke bu konuda baskıcı hangi ülke rahat hangisi?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• yapıyorlar, bence bir ülkenin kültürünü en iyi kitaplar yansıtır ve okuduğum kitaplarda buna rastlamıştım. ha herkes yapıyor mudur onu bilemem tabi.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• teşvik edilir ama neden neden ne zaman diye sorulmaz herkes işine bakarsa bir problem olmayacak ama hep bir tecessüs hali işte ne gerek var böyle şeylere bir insan kendine yetiyorsa kimseye yük olmuyorsa etraf bunla neden ilgilenir anlamam evlenmek kolaymı günümüz ortamında çoğu insan birbiri ile oynuyor hep çıkar menfaat ilişkileri

0|0
    0|0
    • 1ay

birde ben Aşık olmadığım insanla görücü usülü evlenmek istemem.. bir yabancıya bu söylenmez mesela.. düğün çok masraflı iş ölüsü 30bin.. sırıadan bir insanla olmaması lazım sonra çocuk yapmış olmak içinde değil sevdiğim insandan bu dünyaya bir hatıra bırakmak sonuçta ondan bir parça bırakmak yani sevdiğimden için çocuk yapmak benim düşüncem..

• 1ay

düşünceler başka başka frekans meselesi aynı şeyleri konuşan değil aynı duyguları paylaşanlar mutlu olurlar aşka başka şey inşaallah aradığın kişiyi bulursun

• 1ay

amin ya ben aşıkta oldum deli gibi de sevdim ama karşıdaki beni tercih etmedi.. benim için yanıp tutuşana da ben duygu hissetmedim.. inşallah bir gün adalet yerini bulacak ve benim sevdiğim beni seven biri biri olacak..

Kızlar Ne Diyor 3

• Orada evlilik kurumuna pek inanan yok.

0|0
    0|0
    • 1ay

neden, burda burnumdan getiriyorlar.. bir kız arkadaşım vardı bin türlü karışma yok kaç yıl oldu millet ne der niyetin varsa bağlayalım yoksa yol ver yanlış oluyorlar falanlar filanlar.. bunlar orda yok demi..

• Zannetmem
    Ama yinede sevgilisi falan olduğunda ne zaman evleneceksiniz diye soruyorlardir

0|0
    0|0
  • yapmıyolar çünkü bir çok ülkede aile kavramı diye bir şey yok

0|0
    0|0
    • 1ay

nasıl yok nasıl çoğalıyorlar.. :) çocuk kime anne baba der o zaman.. saçma değil mi..

• 1ay

biz olması gerektiği gibiyiz 😊

• 1ay

olmaz böyle şey :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Adamlar 18inden sonra evden uzaklaştığı için öyle saçma sapan şeyler olmuyor. Birini bulduğu zamanda evlenmiyor zaten lap diye bizimkiler gibi. Genelde birlikte yaşıyorlar. Bana kalırsa mantıklı bir hareket. Boşandığın taktirde elindekinin yarısı kadına gidiyor. Anam değil, babam değil niye varlığımı paylaşayım. Özgür olmak istiyorsa ekonomik açıdan da özgür olsun. Hukuk buna el atmalı. Erkek değil SGK'yız sanki *mk

0|0
    0|0
    • 1ay

nasıl ya 18den sonra evden uzaklaşmak mı.. Aile kabhul etmiyormu reşit çocuğunu neden gitsin ki.. isterse gider tabi.. ama gidecek imkan yoksa niye gitsin..

• 1ay

yurt işleri falan iyimiş aslında öyle olması zorunlu olmalı bence.. gelelim bana.. ben her imkanım olsa bile Aileme düşkünüm özellikle annemi severim ve oranın bir genci olsaydım da mecburiyet olmasa bile keyfe keder daha çok ailemin yanında vakit geçirirdim ki kesin ailesini çok sevip te öyle yaşayanlarda vardır..

• 1ay

Çok sevmekten öte zencilerde öyle biraz. Onlarda Amerika'nın Kürt'leri zaten pek bir şey değişmiyor. Evden ayrılmadıkça benliğini bulamıyorsun maalesef. Bir şeyler eksik kalıyor. Birkaç aylığına bile uzaklaşsan bunu anlayacaksın.

• Yapıyorlardır onlarda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...