Üvey babamla kavga edişim ve öncesi?

Arkadaşlar merhaba başlıktada belirttiğim gibi üvey babamla kavga ettim. Ama biraz öncesine gidip hem olayı değerlendirmenizi kolaylaştırayım hem de biraz içimi dökeyim. Ben 19 yaşındayım. Babam ve annem ben 7 yaşındayken boşandılar. Benim annemle küçük kardeşimin ise babamla yaşamasına karar verildi boşanma sonucunda. Ben 10 yaşına geldiğimde annem 11 yaşına geldiğimde babam başkalarıyla evlendiler. Annemin evlendiği adamın 1 de kızı vardı benden 1 yaş küçük. Onun dışında zaman içinde Anne tarafından 2 baba tarafından 1 kardeşim daha oldu. Ben ise kendimi fazlalık gibi hissediyordum. Ayrıca çok öfkeleniyordumda zamanla annemin evlenmesi bana çoçukken olmasada büyüyünce içten içe koymaya başladı. Zamanla sanırım onlarda beni istememeye başladı bende bunu farkediyordum.15 yaşıma geldiğimde adeta lokmalarımı sayıyolardı soğuk davranıyolardı. Bende babamın yanına taşınmak istedim kendimce ama cesaret edemiyodum en sonunda gittim annem ve üvey babamla konuştum ben babamın yanında kalmak istiyorum felan dedim. En azından annemden gitme felan demesini beklesemde yok. Sen bilirsin dedi. Ondan sonra babamlarda kaldım 1 ay o daha büyük bir işkenceydi sanki bana babamın evlendiği kadında soğuk soğuk bakıyordu sadece ana bir baba bir kardeşimden şu güne kadar iyilik gördüm. Ama yok olucak gibi değil en sonunda dedemlerin yanına gittim ki düşünün hayatımda hiç köyde yaşamamışım artı kazandığım okul 460 taban puanla alırken köydeki okula puansız girilebiliyordu. Allah razı olsun dedelerim bana hem annemden hem babamdan daha çok şevkat gösterdiler. Dedelerime yük olmamak için çalışıyordum da aynı zamanda.18 Yaşınma kadar köyde yaşadım daha sonra meslek lisesinden İstanbul hukuk kazandım. Ki üniversite hazırlık kitaplarımda kuzenlerimin kullanıp bana verdiği kitaplar.15 im den 18 ime ne babamı gördüm ne annemi 3 yıl...Üniversite kazandım 5 kuruş yollamadılar. En sonunda annemlerin yanına gittim. Hoşgeldin diyemediler 1 gün kalacaktım sadece. Sonra üvey babam laf yaptı

Güncellemeler:
1ay Dayanadım ağzına vurdum 2 tane annemse konuşmuyor artık benle... ne yapmalıyım sizce Annemle bendemi kesmeliyim iletişimimi özürmü dilemeliyim yoksa? ayrıca o gece gittim otelda kaldım 100 lira param vardı onuda yemek zorunda kaldım..

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Kıyamam ya nasil anne babalar var. Özürdilemeyi hakettiklerini düsünmüyorum, senin gibi bir evladida hakettiklerini düsünmüyorum. Nu yasina kadar aslanlar gibi okuyup calismissin bundan sonrasinida yaparsin sen. Rabbim yar ve yardimcin olsun canim

0|1
    0|0
    • 1ay

Bana ve öz kardeşime karşı anne-baba olmasalar bile diğer çoçuklarına öyle bir anne babalık yapıyolarki görmelisin. Şu güne kadar kendimede değilde hep diğer kardeşime üzülmüşümdür anne baba sevgisiyle büyümedim belki ama köyde babaanem dedelerim anneannem hep korudu kolladı beni. İyi dileklerin ve görüşlerin için teşekkür ederim.

• özür dilemek istersen dile ama o anneyi de sil defterden. ana var anacık var diye boşuna dememişler.

0|1
    0|0
    • 1ay

Silmeyi denedim bir iki kere ama silinmiyor anne sonuçta görüşün için sağol.

Erkekler Ne Diyor 1

• Doğru olan annenden özür dilemen ne olursa olsun onların seni sevdiğini unutmadan yaşayıp gitmen olabilirdi... Ama empati kuruyorum ve senin yerinde olsam sanırım annemle de babamla da konuşmazdım. Onlar beni özleyip pişman olup yanıma gelmezlerse de gitmezdim

0|1
    0|0
    • 1ay

Benimkiler bırak pişman olmayı arayıp sormuyolar bile. Dediğim gibi üniversite kazandım babamında maddi durumu iyi 5 kuruş yollamadı hadi parayı geçtim bir napıyosun , nasılsın geçinebiliyomusun demedi. Yalanım yok aylık bazen 800 bazen 900 lira geçiyor elime ki onlarıda dedelerim devletin verdiği burs ve iş olursa çalışarak elde ediorum ee zaten 700 lira yurda gidiyor.100-200 lira İstanbul gibi bir yerde. Hocalar kitap falan aldırmasın diye dua ediyorum. Özür dileyesim geliyor ama bir yandanda Anne annedir diyesim gelmiyor. Ayrıca üvey babamın bana dedikleri şeyler ağza alınıcak şeyler değildi belkide hiç yapmamalıydım haklıyken haksız duruma düşmüş gibi oldum dediğim gibi kararsızım yorumların için sağol.

• 1ay

Rica ederim. Umarım güzel günler seni bekliyordur :)

Yükleniyor...