Bu işsizliğin sonu ne olacak? Kim sevdiği işi yapacak?

2014 jeoloji mühendisliği mezunuyum mesleğimi severek ve isteyerek okudum.. 6 ay Amerika'da çalıştım İngilizcem var fakat Türkiye'ye döndüğümde iş gücü o kadar kötü ki kime başvuru yapsam 2000₺ bile vermiyor kurumsal büyük şirketlere gittiğim de ise genelde referans peşindeler... Bazı şirketler İngilizcenin yanına Fransızca veya Arapça istiyor Benim istediğim ben nasıl işimin hakkını sonuna kadar veriyorum onlarda emeğimin karşılığını verecek ama henüz yok döndüğüme pişman oldum 2 yıldır bu sitede üyeyim işsiz veya yaptığı işte memnun olmayan bir sürü üye var.. ne olacak bu işin sonu eğitim alan vatandaşlara nasıl bir çözüm yolu bulacaklar sizce?

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Yurtdışına neden gitmiyorsunuz?

0|0
    0|0
    • 1ay

Burda yaşamayı seviyorum oraya göre artıları var ama bu gidişle göç etmekten başka şansım kalmadı

• 1ay

Şimdi gitmek kolay ama Türkiye'de bu sistemi değiştirmek için de bilinçli insanlar elini taşın altına atmalı.. bu ülke bana o kadar emek verdi ben karşılığını veremiyorum

• 1ay

Güzel cümleler umarım hedefe ulaşılır..

• Saat 9-7arası kimsenin mutlu çalıştığını sanmam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Neden geldin? Kuzenim genetik mühendisliği okudu yurtdışından haldır haldır çağırıyorlar gel diye gitmiyor 2200 Tl'ye çalışıyor öyle neyine heveslisiniz hiçbir değeri yok Türkiye'de

0|0
    0|0
    • 1ay

MaleSef genel olarak mühendislik bilimi bitti Türkiye'de yani fizik matematikten anlamayan adamlar bile mühendis oluyor bilgisayar inşaat elektronik müh arkadaşım var hepsi bu durumdan müzdarip

Yükleniyor...