Yolundaki engelleri nasıl kaldırırsın?

Yolunda ki engelleri nasıl kaldırırsın? Birinin yardımını mı beklersin, kendin mi aşarsın? Engeller hiç seni yolundan döndürdü mü?

0|0
21|30

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi yolumu hala arıyorum ama bir seçim yaptım daha manevi bir hayata adım attım geçen yıl öncesinde de hep isteğim vardı ama birşeylerin beni itmesi gerekiyordu nefsimi yenmem gerekiyordu Allah bana herşeyimi kaybederek bunu göstertti. Kaybım olmadan anlayamacagımı biliyordu ve değer verdiğim şeyleri benden aldı. Ama iyi ki de aldı sonsuz uykudan uyandırdı gözlerim açıldı yapmam gereknlerın farkına vardım artık tıpkı 9-10 yaşlarındaki gibi düşünüyorum yolum 3 seneliğine sapmıştı ama Şu an çok şükür ki daha manevi bir hayata adım attım. Ha mutlu musun dersen ona cevap veremem ama olması gereken buydu bunu yaşamalıydım...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Engllerin boyutu cok ønmli aslnda :D genelde kendim asarim ama o engller baskasinin hayatina yansiycaksa kaldrildgi zmn bunu yapmam. Cevreye zarar veren bir englse kaldirildginda o zmn yolumu degstririm baska bir yoldan giderim ama hedefime ulasirim yani :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Birinin yardımını en son bulurum.
    Kendi kendime yetiyorum çoğu zaman.
    İnsanlara muhtaç bir insan olmadım, olmam da. Güvendiğim 2-3 kişi var, onların yardımını almam gerektiğini düşünüyorsam alırım.
    Yoksa ben bugüne kadar başıma gelen olayları ya tek başıma ya da ailem sayesinde atlattım.
    Ve başıma gelen olaylar karşısında logoterapi tekniklerini kullanırım, bu da beni geleceğe ve acıya karşı daha anlamlı bir duruş sergilememi sağlar.
    Müspet duygularımı her zaman daha ön plana çıkarmak benim yararıma olur.
    Ne olursa olsun, mutlaka gelecekteki güzel bir güne odaklanırım, öyle bir gün olmasa bile sanki varmış ve gelecekmiş gibi beklerim, umut ederim; bu bağlamda içinde bulunduğum kötü durumun benim üzerimde yarattığı menfi duyguların etkisini yok etme şansı bulurum.

1|0
    0|0
  • Paramla kaldırırım.
    Olmadı paramla vinç tutarım
    Oda olmazsa kendi forkliftlerim var (paramla aldım)

1|0
    0|0
  • yav soru sorup insanı kendi yaptığınız veyahut yapamadığınız hadiselere yönlendirmeyin yolundaki engeli nasıl kaldırırsın deyin bak bakalım nasıl cevaplar gelecek al sana cevap kendim kaldırırım mutlu musun şimdi? hayal gücümüzü bitirdiniz yeminlen bitirdiniz!

1|0
    0|0
  • yanından geçmeye çalışıyorum

1|0
    0|0
  • Kaldırmam üstünden atlarım.

1|0
    0|0
  • kendim aşarım

1|0
    0|0
  • Yola ve engele göre değişir
    belki de hayırlı değil devam etme mesajı var

1|0
    0|0
  • Ellerimle kaldırırım 😂

1|0
    0|0
  • kırıp dökerek :)

1|0
    0|0
  • kepçeyle

1|0
    0|0
  • Kaldırmam ezerim

1|0
    0|0
  • Kimse den birşey beklemem ya kaldırırım ya kaldırırım

1|0
    0|0
  • Kendim çabalarım yolumdan döndürmedi de biraz yolumu uzatmıştır 😄

1|0
    0|0
  • engel mi var yolumda?

1|0
    0|0
  • O bana sabretmeyi tavsiye etti hemen vazgeciyorsun dedi. Belki çok gec ama bunun gereğini yapıyorum

1|0
    0|0
  • Senin yapamadığını başkasından beklemek bana göre değil hep kendim başardım hiçte yılmadım inşallah bundan sonrada böyle olu

1|0
    0|0
  • kafa atarak

1|0
    0|0
  • Onlar duvarsa ucu bucağı yoksa

1|0
    0|0
  • Engelsiz taraftan yürürüm.

1|0
    0|0
  • cabalayıp kaldırrım ama ben engelsem o yolda ben kendimi kaldırırım o hayat yolunda kimseye engel olmak istemem

1|0
    0|0
  • yok elime eldiveni mi takar. Bir bir kaldırır kenara koyarım

1|0
    0|0
  • kendim aşarım.

1|0
    0|0
  • hayatta kimseye güvenmem ama güvenmek isterdim.

1|0
    0|0
  • Ben hep yalnızım kendim aşabildiğim kadar aşıyorum

1|0
    0|0
  • Ezer geçerim.

1|0
    0|0
  • Kaldırmam geri dönerim.

1|0
    0|0
  • tekmeleyerek

1|0
    0|0
  • kaldırmam kenarından geçer ya da üstünden atlarım

0|0
    0|0
  • sabır zaman ile kaldiririm.. engelleri kimin neye koyduğu bilmek lazim😠😡😡🌟

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Bir söz vardır; sadece sen kendi hayatını kurtarabilirsin. Buna benzer ya da tam aklıma gelmedi şu an. Senin hayatın sonuçta, her şey senin elinde :)

1|0
    0|0
  • Ellerimle tutup havaya fırlatırım 😂😂😂😂

1|0
    0|0
  • Kaldırmayı denerim olmazsa vaz geçerim malesef hırslı biri degilim

1|0
    0|0
  • Engeli koyanı döverim

1|0
    0|0
  • üstünden atlarım

1|0
    0|0
  • KİMSEDEN fayda yok kendim asarım

2|0
    0|0
  • O engelleri basamak olarak gorerek. Sanırım hiç, cok istediğim birşeyde engel yüzünden pes etmedim.

1|0
    0|0
  • engel varmış gibi hissettirenleri kaldırırm sonra devam ederim :)

1|1
    0|0
  • Kendim aşmak tercihim nitekim herkesin de bu şekildedir. İnsan bir şeyleri kendi aşamadığı zaman o engel bir daha karşısına çıkar 😀

1|0
    0|0
  • hic yolumdan donduremez kafama koyarsam elbet yaparim.

1|0
    0|0
  • Zamanla, sabrederek. Pes etmeyerek.

1|0
    0|0
  • tekme atarak

1|0
    0|0
  • kimseden yardım istemem kendim hallederim engel varsa kaldıracaksn

1|0
    0|0
  • elimle müdahale ederek

1|0
    0|0
  • kimseden yardım istemem..
    kendim halletmeye çalışırım..

1|0
    0|0
  • Kendim aşarım çünkü yanlış yolda olduğumun farkına varınca hırslanırım ve o yoldan çıkmaya çalışırım

1|0
    0|0
  • Lanet olsun engellere. B*k yesin engeller.

1|0
    0|0
  • Asarak

1|0
    0|0
  • Yolun ortasına oturur ağlarım. çünkü kimseden yardım isteyemiyorum ve o sorunları kaldıracak gücümde yok

1|0
    0|0
  • Yolumdaki engelleri kendim kaldırırım. Başka insanlardan yardım alırsam yeri gelince suratıma vuracağını biliyorum çünkü.

1|1
    0|0
Yükleniyor...