Hayatın bir değeri yok benim için. Ölümü istemek suç mu?

İyi, dürüst, ahlaklı ve insanları yargılamayan, kendi halinde, eğitimli, kültürlü bir insan olmanın ne faydası oldu bana şu ana kadar?
Hep insanları sevmek istedim olmadı. Hep iyi oldum, karşımdakiker kötü oldu.
Hep bir amaç uğruna yaşadım olmadı. Hep kendim gibi oldum olmadı.
Nedir hayatın amacı ve bizden istediği?
Felsefedeki gibi iyilerin her zaman başkalarını düşünürken hayatını zehir etmesi bir görüş değil hakikattır.
Bir kıza aşık oldum ilk kez o da istemiyor bizi. Kimse istemiyor. İsteyende olmaz zaten.
Bu milletin bir ferdi kendi halkından nefret ediyor artık. Hayattan da...
Kader diyip durmayın. Kader diyerek sadece kendimizi kandırıyoruz. Kaderi insanın kendi yaratır.
Kaderi yaratan insanlarda kötü insanlardır. İyi insanlar kadersiz ve inançsız umutsuz olur.

Yeter artık. Aşk, sevgi, umuti, hayatın anlamı, din kalmadı. Bende tek kalan Türk olmanın getirdiği yücelik.
Sizce belli bir amaç için ölmeyi mi tercih etmeliyim yoksa bir masa, sandalye önümdeki kitaplarla uzun bir ömür mü geçirmeliyim?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatın hiç bir değeri yoktur, ölüm ise en güzel şeydir çünkü yok oluştur.

0|1
    0|0
    • 1ay

Niihilist misin kardeş?

• 1ay

Sayılır.

• 1ay

Bende öyleyim. Böyle buyurdu zerdüştü okurken kendimi buldum o kitapta.

Kızlar Ne Diyor 3

• Sağlıklı düşünemiyorsun evet her insan kendi kaderini kendi yazar ama bazen bir şey olur ve senin o yola sapman ve onu yapman gerekir. Şuana kadar kendin için ne yaptın. Bu dünyayı bu hayatı ne kadar yaşadın ki kaç kadın kaç insan tanıdınki de ölmeyi istiyorsun? Hayatında hiç mi güzel seni mutlu eden şeyler olmadı veya niye hep kötü yaşanılan şeylere odaklanıyorsun? Küçük düşünüyorsun... ayrıca sen o kıza aşık oldn diye o kızında sana olması şart değil ay yazamıyacağım daha fazla hayat senin ama yapma derim. Sen bilirsin

0|0
    0|0
    • 1ay

Hayatımda iyi olan tek şey mesleğim ve yaşadığım şehir.
      Hep kötü bir yaşamım oldu.
      Bir kız değil hiçbir kız beni sevmedi.

• 1ay

Tek eğlenmek te çok kötü kardeşim. Mal gibi oluyorsun bir süre sonra.

• 1ay

Bilmiyorum şu an yerine koyamadm

• Son damla olan olayın neydi?

0|0
    0|0
    • 1ay

anlamadım türk kızı?

• 1ay

Senin akilli biri oldugunu biliyorum abla

• 1ay

Hayır. Gerçek yüzünü gördük. Benden uzak dur yeter.

• Hayat bu kadar acı işte

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hayattaki amacın insanlara olaylara herkese ve herşeye karşı sabır gösterip, olmayana niye olmuyor, olana neden oldu diye sorgulamayı bırakıp kendi bildiğin gibi yaşamak. Bunu böyle yap biraz da bakarsın daha mutlu olursun

0|0
    0|0
Yükleniyor...