Peki biz neden kutluyoruz?

"Dünyada bin yıllık tarihi silinen ve o günü bayram olarak kutlayan başka bir millet yoktur."

Necip Fazıl Kısakürek

0|0
5|16

En İyi Kız Görüşü

• hsgshsgs ya bir miktirin gidin

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı Devleti denen bir ailenin saltanatına dayanan halkı köle hatta padişahın malı olarak gören eski bir imparatorluğun tüm bu kötü faktörleri kenara bırakıp cumhuriyet ilan edildi diye yıkıldı sanan beyin yoksunu insanın beyanatı. Osmanlı Devleti cumhuriyet yüzünden değil kendi geri kalmışlığı çağa ayak uyduramadığı için birinci dünya savaşı sonrası yıkıldı. Cumhuriyet ve kurtuluş savaşı olmasaydı şu an aldığın nefesi dahi anlamayacaktın dürzü. Cumhuriyete laf uzatma

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• TC Osmanlıyı silmedi yozlaşmış yönetime son verip yeni bir yönetimle devam etti Eh o yönetim devam etse ne olacaktı söyle bakalım son 200 yüzyılı zaten kendisini geliştirmeye adadı ama olmadı başaramadı

0|0
    0|0
  • öyle maalesef

0|0
    0|0
  • Salak mısın? Atatürk hangi tarihi silmiş? Yıkılmış olan Osmanlıyı mı? Site bugün beyinfukarası kaynıyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

29 ekim 1923 tarihinin önemsiz olduğunu söylemiyorum. Ecdadımız esaret altına girmemek ve değerlerimizi çiğnetmemek gayesiyle bir mücadele vermiş ve bu mücadeleyi Allahın izniyle hak etmiştir. Fakat gayeleri içinde tarihimizi iki parçaya bölmek yoktur, bilakis devam ettirme gayesi vardır. Bir takım güncellemerle tarihimizi ve geçmişizi unutmayı kesinlikle kabul etmiyorum. 29 ekim bir başlangıç değil, var olanı çiğnetmeyişlerinin ecdadımızca bize verdiği bir hatırlatmadır.

• Yeni bir tarih başlangıçı olduğu için

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Beyni boş olanları toplayın hadi bu soruya bende okuyup okuyup sinirden kuduruyım 😂 ya arkadaş ne embesilsinya türk tarihi diye sana ne öğretiyolar ya okulunda? Hala türksün asıl o zaferler olmasa o bin yılı g*tüne sokarlardı hadi ordan git beğenmiyosan ülkeden

0|0
    0|0
  • Kutluyoruz çünkü elde kalan kumaştan yeni bir gömlek yapıldı.

0|1
    0|0
  • Hayır 1000 yıllık tarihin üzerini örtmek için değil bu. Bütün itilaf devletlerinin devletten parça istemesi ve ülkenin adeta sömürge cennetine dönülmekten kurtuluşunun bayramıdır. Biraz okursanız son halife olsun son padişah olsun yapılan yanlış kararlar ile bunlara sebep olmuştur bkz sevr. Dolayısıyla bu gerici zihniyetin yerine vatanın sahibi vatandaşın olacağı cumhuriyet kuruldu kötü mü oldu sizce? Bu sonuna kadar bayramdır ve inşallah yıllar boyu devletin başına bir şey gelmezse kalacaktır.

1|1
    0|0
  • Hayırdır sizin amacınız nedir? Kutlama birader size kutlayin diyen yok şu ülkeye faydaniz yok bari susun.

0|0
    0|0
  • Neden biliyor musun insanlar öldü herkesin karısı çocuğu eşi babası savaşlar da öldü kimsenin evi işi kalmadı insanlara savaşın bittiğini söylediler artık savaş olmayacak cumhuriyet ile yönetileceklerini söylediler, şimdi olsa yine kutlanır geçmişe bakılmaz savaş güzel bişey mi bitmesi için insanlar herşeyi yapar

0|0
    0|0
  • Hepsi okeyde bu söz Necip Fazıla ait değil. Bende öyle sanırdım önceleri

1|0
    0|0
  • Yüzyıllık tarihimizin silindiği felan yok ki hatta silinmemesi için Türk Tarih kurumu denilen bir kurum açıldı 12 Nisan 1931'de.. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından.. Bilmiyorsan internete girip araştırabilirsin.

0|0
    0|0
    • 1ay

türk tarih kurumunu kimin kurdurduğınu çok iyi biliyorum okullarda okutulan tarihinde kimin fikirlerine yorumlanmış olduğunu da çok iyi biliyorum 29 ekim 1923 tarihinin önemsiz olduğunu söylemiyorum. Ecdadımız esaret altına girmemek ve değerlerimizi çiğnetmemek gayesiyle bir mücadele vermiş ve bu mücadeleyi Allahın izniyle hak etmiştir. Fakat gayeleri içinde tarihimizi iki parçaya bölmek yoktur, bilakis devam ettirme gayesi vardır. Bir takım güncellemerle tarihimizi ve geçmişizi unutmayı kesinlikle kabul etmiyorum. 29 ekim bir başlangıç değil, var olanı çiğnetmeyişlerinin ecdadımızca bize verdiği bir hatırlatmadır.

• 1ay

unutmuşum o soruyu

• 1ay

peki İngiliz ajanı diyorsunuz ya hani şeyh Said e bugün fetö ayaklanması oldu yani darbe sonuçta bu da baya büyük bir ayaklanma fetö de ABD ajanı ve sonuçta daha düne kadar 5 yıl önceye kadar felan dine hizmet eden biri olarak biliniyordu sn cumhurbaşkanı gidip dini ecizeleri mi yasakladı bütün diğer suçsuz cemaatleri mi kapattı bırakın bunlar böyle bayat bahaneleri imama kızıp abdest bozulmaz

• kimse nin yıllık tarihini silmiyor, cumhuriyeti kutluyor sadece. o fazıla söyle.. ;)

0|2
    0|0
  • Ben kutlamıyorum

0|1
    0|0
  • Bende onu dusunuyorum
    Niye kutluyoruz bu günü
    Allah in kanunlarından kurtulup insan hukuku ila yaşadığımizi mi?
    Bu adamı dinden , muslumanlik tan eder mi acaba?

0|0
    1|1
  • Çünkü bazıları için bir "zafer"

0|0
    1|0
  • Cunku gozleri kor ve dayatilana inaniyolar

0|0
    0|0
  • Şaka gibisiniz ya gören dicek osmanlı süper bir dönemdeydi Atatürk geldi onu sildi. Osmanlı yıkılıyordu bitmişti zaten uyanın artık.. Hem nasıl padişah istiyorsunuz söz hakkınız olsun istemiyorsunuz anlayamıyorum. Demokrasi kadar daha düzgün bir yönetim anlayışı mı var? Biraz mantıklı düşünün. Şimdi özgürüz osmanli doneminde düşünce özgürlüğü diye bise mi vardi?

1|0
    0|0
  • Amaç bayram olsun işte.

0|0
    0|0
  • Necip Fazıl'ın geçmişi bir çöplüktür o çöplüğü de ancak Necip Fazıl karıştırır.

1|1
    0|1
Yükleniyor...