Atatürk'ü sevmeyenle ahbaplık edilir mi?

Atatürk'ü sevmeyenle ahbaplık edilir mi sizce? siz eder misiniz?

0|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• hiçkimse benim gibi düşünmek zorunda değil atatürkü sevmek zorunda değil hatta Allah a inanmak zorunda da değil herkes kendinden sorumludur saygı anlayış hoşgörü varsa herkesle ahbablık yapılır ben atatürkü seviyorum allaha inanıyorum diye herkesin böyle olmasını isteyip böyle olmayanlarlı ayıplamak gibi onlarla görüşmemek gibi bir hakkım yok

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mustafa Kemal'i şu ya da bu nedenle pek benimsememesi neyse de...

Atatürk bir fikir bir akımdır. Atatürkü sevmiyorum demek;

Türkiye Cumhuriyeti'ni sevmiyorum demektir.
    Toplumsal alanda yapılan bu devrimlerden rahatsızım demektir.
    Kadınlara verilen bu haklara kızgınım demektir.
    Araplaşmamızın önünü kesmenizden hoşnut olmadım demektir.
    Sevri Lozana tercih ederim demektir. (Yunan gelse en azından hilafet kalırdı ehi ehi diyen kansızları geçenlerde gördük sonuçta)

Yani insan ne dediğinin bilincinde olmalı. Mustafa Kemal etten kemikten bir adam. O ayrı. Ama ülkenin kurucusu olan Atatürk kimliğine karşıt olmak, yaptıklarına karşıt olmak, benim alanıma da giriyor. Misal bu adamın yarın öbür gün benim temel hak dediğim şeye karşı olması da mümkün. İşte bunları düşünerekten ben bu tiplere ön yargı ile yaklaşıyorum.

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Bende etmem vatani kurtarana değer vermeyen sanami değer verecek hemen keserim muappeti

1|0
    0|2
  • Atatürk'ü sevmeyen arkadaşlarım var ama şu zamana kadar hiç bu tarz konuları açmadım. Açılsa bile üstelemedim. Ki yeri geliyor benim de Atatürk'ün eleştirdiğim yönleri oluyor.

0|0
    0|0
  • Ben sevmiyorum sevmeyeceğimde. Ayrıca sevenlerde mahşer günü ona lanet edip nefret edecekler keşke şimdi anlayabilseler ama nerde onlarda o kafa

0|1
    5|1
    • 1ay

Neden mahşer gunu ona lanet edecekler? Açıkla bakayım

• 1ay

@minnicik çünkü onun izinden giderek Allahın hükümlerini unuttular Allahın değilde onun söyledikleri üzerine yaşıyorlar

• 1ay

Hahahha ne kadar zekisin ya bu insanların kendi seçimi Ataturk neden mahşerde lanetleniyor herkesin aklı var büyü mu yapmışta insanlara bunu düşündürtmüş cahil cahil ortalarda yorum yapmayın insanları bilinçsizliginizle yormayın

• insanı insan olduğu için severim sever sevmez
    orası beni ilgilendirmez...

1|1
    0|0
  • Ateist arkadaşlarım var, ermeni kökenli arkadaşım var, Atatürk sevmeyen de olabilir saygı içerisinde. İnsanlara ayrımcılık yapmıyorum.

0|1
    0|0
  • ben muhatap olmuyorum minnet duygusu olmayan adamla işim olmaz

2|0
    0|0
  • Atamıza saygı duymayan insan bizim için neden önem taşısın ki bence ahbaplık edicen insanları düzgün seçmelisin

1|0
    0|0
  • Herkes aynı fikirde olmayabilir bu arkadasliga engel olmamalı

0|2
    0|0
  • Edilmez

1|0
    0|2
  • Sevmeyen kendi kaybeder O keşke yaşasaydi

1|0
    0|1
  • Hayatta tahammülüm yok atasına saygısı olmayan insana kararına saygı duyarım ama muhattap olmam

0|0
    0|0
  • Bazen mecbur etmek zorunda kalıyorsun./(

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • hayır edilmez

0|0
    0|0
  • vatan haini olmadığı surece sorun yok

0|0
    0|0
  • hayır tabikide

0|0
    0|0
  • Edilir neden edilmesin. İnsanları değiştirme çabasına neden giriyoruz ki? Herkes aynı olsa tekdüze bir hayat mı istiyorsunuz anlamıyorum sizleri. Benim bu dediğin tarzda arkadaşım var saygı çerçevesinde konuşuruz aşırıya kaçılmadıkça farklı fikirlerle konuşmak, tartışmak, onlardan bilgiler almak güzel bir şey.

0|0
    0|0
  • Sevmek zorunda değil kimse

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 12

• ederim kimse kimseyi sevmek zorunda değil pekala ama saygı duymak zorunda. saygı duymuyorsa zevkle küfürleşebiliriz çünkü benimde saygım kalmaz

0|0
    0|0
  • Herkesin görüşüne saygım var

0|0
    0|0
  • Edilmez etmem

0|0
    0|0
  • Eger sen ataturkcuysen karsindaki kiside sofuysa yarin oburgun cogunlukta olduklari icin arkalarina guveniyolar o yuzden hakaret eder senin gorusune sende tahmmul edemezsn

0|0
    0|0
  • Etmem.

0|0
    0|1
  • Benim için çok önemli değil böyle şeyler

0|0
    0|0
  • asla

0|0
    0|0
  • Tan terside olabilir. Ben herkesin görüşüne saygı duyarım olması gerekende bu zaten bence

0|1
    0|0
  • Edilir neden edilmesin

0|0
    0|0
  • Ben edemem cok seviyorum Liderim Atatürk

1|0
    0|1
  • Siyaset konularına girmem çünkü aramız bozulur ama ederim tabi Atatürke hakaret vs ediyoraa ayrı

0|0
    0|0
  • Kemalist değilim. Sevene de sevmeyene de saygım var

0|2
    0|0
Yükleniyor...